חסר רכיב

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט במועצת מרחבים: "חשוב לבסס פה את ההתיישבות"

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט במועצת מרחבים: "חשוב לבסס פה את ההתיישבות"
היום הגיע שר הבינוי והשיכון יואב גלנט לפגישה עם ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן. שר הבינוי והשיכון יואב גלנט התייחס להרחבת היישובים ולהקמת שני היישובים החדשים במרחבים "הקשר שבין רצועת עזה וסביבתה ועד למרחב ב"ש על הציר המערבי, זה מרחב שאני מכיר היטב משירותי הצבאי. אני מאמין שחשוב לבסס פה את ההתיישבות. ראשית, יש לעבות את היישובים הקיימים ולחזק אותם. לצורך כך, צריך לתת מגרשים ושטחים. יש לנו עניין שתהיה פה חקלאות אמיתית. אני נפגש עם חקלאים רבים ושומע את האתגרים עמם הם מתמודדים. לצד זאת, צריך להקים יישובים חדשים ובאזור הזה אנחנו מקימים שני יישובים במועצה האזורית מרחבים, האחד בסמוך לכפר הנוער אשל הנשיא, והשני בסמוך לכפר השיקומי "עלה נגב נחלת ערן". נמשיך ונפתח את האזור, הדברים מתקדמים." השר גלנט הוסיף "בנימה אישית, התחושה היא שיש בראש ההנהגה האזורית אנשים שפועלים על מנת לסייע לציבור, אנשים צעירים, מוכשרים, הגונים ונמרצים שעובדים. אני שמח על שיתוף הפעולה."
ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' "אנו פועלים במלוא המרץ כדי לקדם את החלטות הממשלה להקמת שני היישובים החדשים אצלנו. החלטת ממשלה נוספת וחשובה היא על הקמת בית- חולים שיקומי ראשון בנגב, המשמעות היא שתושבי האזור לא יצטרכו עוד לנסוע לטיפולים בבית לוינשטיין, טיפולים שמתישים גם כך." חג'ג' הוסיף "אוכלוסיית מרחבים צפויה להכפיל את עצמה בעשור הקרוב ללא ספק. אנחנו במקום של התפתחות והתקדמות. מברך על שיתוף הפעולה המצויין עם משרד השיכון. נח וקל וכייף לעבוד עם אנשי המשרד." סיכם חג'ג'.
ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן: "גם ביישובי עוטף עזה, היישובים צומחים ומתפתחים, שזה לכאורה נגד חוקי הטבע והאנושות. כל מגרש מתאכלס במשפחות שמגיעות לכאן מכל הארץ. תשאל אותם למה הגיעו? והתשובה היא חד משמעית: מגיעים הנה רק מתוך ציונות ואהבת הארץ. אנחנו בונים בתי אגודה, בונים, מפתחים את היישובים ומתאימים את היישובים לקליטת משפחות צעירות."
חסר רכיב