חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 15.7.16

סוגרים שבוע במרחבים 15.7.16
השבוע התקיים דיון שלישי בוועדת הפנים של הכנסת בנושא: חיזוק ביטחון הפנים ביישובי המועצה האזורית מרחבים, בעקבות ריבוי הפריצות. בדיון השתתפו יו״ר הוועדה, חה"כ אמסלם, חה"כ חיים ילין, חה"כ איתן ברושי, קצינים במשטרה, עדי שקלאר, נציג מועצת שדות נגב, שי פייטלזון, ראש צח"י ורב"ש קלחים וגונן אורן, תושב קלחים, שבשנה האחרונה פרצו לעסק שלו 6 פעמים.

בשני הדיונים הקודמים הצגנו נתונים מדוייקים על המצב, ודרשנו מרכיבי ביטחון הכרחיים ליישובים, לצד חסימת הפרצות בגדר חברון, החמרת הענישה ועוד. הזמנו הפעם את החברים מקלחים שיספרו לחברי הוועדה על המציאות באזור. שי פייטלזון, סיפר על ההתמודדות במסגרת תפקידיו שהוא ממלא בהתנדבות מלאה ביישוב כראש צח"י ורב"ש היישוב. גונן אורן, סיפר כי בשנה האחרונה פרצו לעסק שלו 6 פעמים. העלינו את הדיון בשידור חי לפייסבוק, מוזמנים לצפות. יו"ר הוועדה חה"כ אמסלם הבהיר כי הדבר הראשון שיש לדאוג לו במדינה הוא שמירה על הביטחון האישי של התושבים. "ביטחון האזרחים הוא הדבר הבסיסי ביותר."

הדיון הסתכם בכך שיש לתאם ישיבת עבודה עם מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, קציני המשטרה, פקידי האוצר וראשי הרשויות, להצגת תוכנית המשטרה ולתקצב בהתאם – כבר בתקציב הקרוב. כמו כן, יזמן יו"ר הוועדה דיון מעקב נוסף, לפני סיום המושב הנוכחי.

ובנימה אישית, אני מוכרח לציין כי חה"כ אמסלם (לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים), נבחר לכנסת כדי לתקן עיוותים בחברה הישראלית, על מקרים קשים שסיפר לי אמר "אין צדק ואין הצדקה!" - הבטיח וקיים. הוא בא לעשות כאן צדק. חה"כ אמסלם מכהן כיו"ר וועדת הפנים בכנסת, כאמור, והוא זה שמוביל איתנו את תיקון העיוות ההיסטורי מקום המדינה, במחירי המים (כפי שעידכנתי בחודש האחרון על הדיונים – על הפערים המטורפים במחירים המים לחקלאים באזורים השונים בארץ). גם את נושא הפריצות ליישובים שלנו – לקח על עצמו – ועוד נושאים רבים ואחרים. ממליץ לעקוב אחר פעילותו.


פעילויות הקיץ לילדים

המועצה האזורית מרחבים ניצבת בין הרשויות הבודדות שהציעו מגוון עשיר של קייטנות קיץ, פעילויות לבני הנוער, ובמחירים אטרקטיביים. השבוע הסתיימו קייטנות ג'-ו', כאשר אחוז המשתתפים עלה באופן משמעותי מהשנה שעברה. אחוז המשתתפים עלה גם בקייטנות גני הילדים, בצהרונים וברישום לסבב ב' (עד ה 11.8), ואנו מברכים על כך.

בנוסף, יחידת הילדים והנוער הציעה מסלול קיץ לכל יישוב. 7 יישובים בחרו במסלול הירוק, מתוכם 4 יישובים יקימו גינות קהילתיות, ו- 3 יבנו פינת ישיבה מחומרים ממוחזרים, בליווי אמנית. במסגרת הפעילות הילדים ילמדו על טיפוח ושמירה על הסביבה, כיצד לייצר לעצמנו מזון בריא ומזין ועל הפחתת תרבות הצריכה דרך עבודת האדמה, השתילה והטיפול בגינה.

מבקש להודות לכל השותפים, לנבחרת החינוכית שלנו: למנהלת מחלקת החינוך, דליה יוסף, למנהלי בתיה"ס, למנהל המתנ"ס אדם עזרן, על ההצלחה בהרחבת הפעילויות, למנהלת יחידת הילדים והנוער, ליסיה רשף, לכל הרכזים המדריכות והמדריכים, לגרעינרים ולבנות השירות, לוועדות החינוך והנוער, להורים וכמובן – לילדים ולנערים. יישר כח! מאחל המשך קיץ מהנה, פורה ובטוח.

התמונה של ‏שי חג׳ג׳‏.

התמונה של ‏שי חג׳ג׳‏.התמונה של ‏שי חג׳ג׳‏.


קורס מד"צים

השבוע הסתיים קורס מד"צים של האיחוד החקלאי בהדסים. הקורס מהווה את שיאו של התהליך השנתי אותו עברו בני הנוער בסניפים היישוביים ובשנת הפעילות הבאה ידריכו בני הנוער היוצאים ביישובים. גם רוני שלי השתתפה בקורס וסיפרה על החוויות ושהיה מאתגר ומלמד, שהחברים חזרו עם מוטיבציה גבוהה להדריך ולתרום לקהילה ולעשייה חיובית.

דן בדרום

השבוע התקיימה ישיבה עם נציגי "דן בדרום" ונציג משרד התחבורה. בתקופה האחרונה אספנו מהתושבים את כל התקלות, כדי להביא אותן לידיעת הנהלת החברה ולפתור אותן. הצגנו את כל התקלות שהעליתם, וסוכם כי הכל יטופל. לכל היישובים תהיה כניסה של אוטובוס, בתחנות הראשיות שעד היום לא עצרו יעצרו, נהיגה מסודרת בתוך היישובים, יהיו תחנות בתוך אשבול, תלמי בילו ופדויים - שעד היום לא היו ועוד. יחד עם זאת, יש גם לציין שיש שיפור, וכי הנהלת החברה פועלת כדי להעניק שירות מצויין. ובעיקר – היום פועלת תחבורה ציבורית במרחבים.

הדייר סטרייט – יופיעו בבאר שבע. הטבות לתושבי המועצה

במסגרת שיתופי הפעולה שלנו, תינתן הטבה לתושבי המועצה האזורית מרחבים למופע של להקת הרוק האגדית – דייר סטרייט, שתתקיים ב 10.9. לראשונה, תארח באר שבע מופע בינלאומי באמפי פארק. בשבוע הבא נפיץ עידכון מדוייק עם עלויות, וקוד הטבה.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב