חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 8.7.16

08/07/2016
סוגרים שבוע במרחבים 8.7.16
לאורך כל השנה, אבל בעיקר בחופשת הקיץ אנחנו משקיעים בבניית תוכניות הלימוד לשנה"ל הקרבה וגם בשיפוץ מוסדות החינוך. בקיצים הקודמים השקענו למעלה מ 5 מיליון שח בשיפוצים. התקציב לקיץ הקרוב עומד על 2 מיליון שח לשיפוץ המבנים (מעונות, גנים ובתי ספר), עפ"י סדרי עדיפויות. אגב, ב 1.9 ייפתח גן חדש בשדה צבי, סה"כ 9 גנים חדשים שבנינו ופתחנו ב 3 השנים האחרונות ואנו צפויים להמשיך את מגמת הפיתוח בהתאם לצמיחה. בתי- הספר שלנו הם מהיפים והנעימים ביותר בארץ. יש בהם כיתות נוחות וחצר יפהפייה, נקייה ומסודרת. עוד דבר, ב 1.9 ייחנך מבנה כיתות חדש בבית הספר מרחבים, שמכיל 6 כיתות אם וחדרים נוספים, מאובזר באמצעים טכנולוגיים עבור התלמידים.

מים, מים
ממשיך לעדכן בנושא עלויות המים. לפני שבועיים התכנסה וועדת הפנים של הכנסת, בראשות חה"כ דודי אמסלם, בנושא וביום שני השבוע התכנסה בשנית, במטרה לבחון את העלויות הגבוהות של מי החקלאות ולמצוא פתרון להוזלתם וליצירת מצב שיוויוני בתעריפי המים הגבוהים והלא אחידים בין אזורים שונים בארץ. נושא החקלאות בדמי ואנו פועלים בכמה צירים להביא לשינויים מהותיים על מנת להציל את משק החקלאות בישראל. המדובר במים שפירים לחקלאות, כאשר חקלאים מאזור הנגב הצפוני משלמים 2.53 ₪ לקו"ב, לעומת 0.35 ₪ לקוב בלבד במקומות אחרים (פער של פי 8!) - מה שמקשה ולא מאפשר לקיים כאן חקלאות. השאיפה להגיע למחיר אחיד בכל הארץ. ל 1.2 – 1.4 ₪ לקו"ב. כמו שכולנו משלמים מחיר אחיד על החשמל – כך צריך להיות גם בעניין מחירי המים. יו"ר הוועדה חה"כ אמסלם הקים צוות להכנת תוכנית ומנכ"ל מושבי הנגב, יוסי ישי ואני לוקחים בו חלק. אני מבקש להודות ליו"ר הוועדה חה"כ אמסלם על שלקח את הנושא במלוא הרצינות ודורש למצוא פתרונות למצוקה.

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים
ובהמשך השבוע, הגיע אלינו שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שגות נגב ואני העלינו לפניו מספר נושאים. כמובן שאת מחירי המים ואת ההצעה ל"אמבטיית מחירים" שווה לכולם, פתיחת הקצאות לטובת הקמת שדות סולאריים ועוד.

ספורט אתגרי
השבוע נחנך המרכז האתגרי של מתנ"ס מרחבים. המרכז הוקם כמיזם חינוכי- עיסקי. יוזם הרעיון, אדם עזרן, מנהל המתנ"ס עידכן כי המרכז האתגרי כולל מתקני ספורט כמו: אומגה, קיר טיפוס, פארק חבלים אתגרי, סנפלינג, אופני שטח ועוד, והוא מציע הדרכות מקצועיות לקבוצות בכל הארץ בתחום העצמה אישית וקבוצתית, במחירים אטרקטיביים. המרכז יפעיל את קייטנות הקיץ במרחבים ובמקביל ימכור שירותים לחברות ואירגונים. ההזמנות לחודש יולי כבר מלאות. יישר כח!
חשוב לבסס פה את ההתיישבות
ביום שלישי הגיע אלינו שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. השר התייחס להרחבת היישובים ולהקמת שני היישובים החדשים במרחבים ואמר כי במקביל לחיזוק ועיבוי היישובים הקיימים, יש להקים יישובים חדשים. במרחבים, כידוע, אנו מקדמים את הקמת 2 היישובים, ובע"ה בעוד פחות משנתיים יחל שיווק המגרשים. קצב ההתקדמות מצויין.

מלגות לסטודנטים
הצלחנו להשיג מימון להגדלת המלגות לסטודנטים בשנת הלימודים הבאה, בסך 400 אש"ח – למרכז הצעירים המשותף מרחבים - שדות נגב. בתקופה הקרובה יפרסם מרכז הצעירים את הקריטריונים וירכז את הפניות.

לילה לבן
ביום שלישי התקיים לילה לבן לבני הנוער של מרחבים בבריכת מבועים. על תכנון הערב והפקתו הייתה אחראית יחידת הילדים והנוער שמובילה קיץ מלא בפעילויות אטרקטיביות ומושקעות לילדים ובני הנוער במרחבים. בלילה הלבן כ 300 בני נוער נהנו משחייה בבריכה, מוסיקה, משחקי שולחן: טניס, סנוקר וכדורגל, קיר טיפוס, מתנפחים ענקיים, תחרויות בפלייסטיישן על מסך ענק, על האש, שתייה ונשנושים לאורך כל הלילה. בנוסף, בלילה הלבן הושק הפרויקט 'כולנו שונים, כולנו שווים' שמשותף ליחידת הילדים והנוער ויחידת ההתנדבות במועצה, מטרת הפרויקט היא לגבש קהילה אחת של בני נוער שיתנדבו עבור הקהילה. תודה רבה לכל מי שלקח חלק בהצלחת הערב ולבני הנוער.

שנת הפעילות בחוגים הסתיימה בערב הוקרה למדריכים.
הערב אורגן ע"י מתנס מרחבים בשיתוף מחלקת הספורט. אנחנו מודים למדריכים על שנה מלאה בעשייה חינוכית ומשמעותית לילדים ולמבוגרים.
אנחנו עובדים במרץ לקראת פתיחת החוגים בספטמבר. מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים באתר החדש של מתנס מרחבים:
http://www.merhavim-m.org.il/mobile/index.php?mid

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.

חסר רכיב