חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 24.6.16

24/06/2016

סוגרים שבוע במרחבים 24.6.16
לא מעט משקים חקלאיים נאלצים לסגור את מפעל חייהם האדיר. מספר החקלאים המועסקים במשק ירד לפחות מ 0.6% מכח העבודה, וזאת בשל קשיים רבים ואתגרים שנאבקים מולם החקלאים. אחד מהנושאים הקריטיים הוא מחיר המים הגבוה והלא שיוויוני בין אזורים שונים בארץ. נושא החקלאות בדמי ואנו פועלים בכמה צירים להביא לשינויים מהותיים על מנת להציל את משק החקלאות בישראל. השבוע התקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת בראשות חה"כ דודי אמסלם, בנושא תעריפי מי השתייה והחקלאות. נציגי האוצר הציגו את עמדת משרדם והכיוון הוא שבמסגרת תוכנית התייעלות, יוזילו את מחירי מי השתייה ב 14%. בעניין מי החקלאות, הקים חה"כ אמסלם צוות שמורכב גם מאנשי הנגב, להכנת תוכנית להוזלת מי החקלאות. הצוות יציג תוכנית שתביא למחיר סביר ותיצור מצב של מחיר אחיד לכל החקלאים בכל הארץ. היום מחירי המים באזורנו עומדים על 2.5 ₪ לקו"ב - מה שמקשה ולא מאפשר לקיים כאן חקלאות. השאיפה להגיע ל 1.2 – 1.4 ₪ לקו"ב.

תוכנית מתאר כוללנית
בשעה טובה התקיימה ישיבת וועדת היגוי מורחבת לתוכנית המתאר הכוללנית של המועצה, בהשתתפות אנשי מחלקת התכנון במשרד הפנים, אנשי המינהל, האדריכל, אנשי התכנון שלנו והיועצים. התחלנו להניע את תהליך בניית תוכנית מיתאר כוללנית למועצה, שבסופה נביא להקלה גדולה באישור תוכניות בוועדה לתכנון ובנייה. מבקש להודות לאנשי מינהל התכנון, שאישרו לנו תקציב של 3 מיליון ₪ לטובת ביצוע התוכנית, ולמהנדס המועצה, קאיד אבו גאנם, על הובלת וקידום התוכנית.

מעון רנן
נושא מעונות היום מגיל 3 חודשים ועד 3 נמצא תחת האחריות של משרד הכלכלה. הנושא מורכב, שכן הנתון הארצי מציג מצב עגום שבו 77% מהפעוטות בכל הארץ – נמצאים במסגרות פרטיות או בבית (הורים/ מטפלת וכו'). המשרד בונה מעט מאוד מעונות בכל שנה ברשויות המקומיות, וזאת עפ"י קריטריונים – שאינם מתחשבים בבעיות שיש במועצות אזוריות. אנחנו נמצאים בקשר עם המשרד בדרישה לבנות מעונות נוספים. יחד עם זאת, לאחר תהליך בירוקרטי ארוך ומורכב, בשעה טובה התחלנו את השיפוץ של מעון רנן, שבסופו נקבל סמל מעון, מה שיאפשר לאימהות עובדות זיכוי ממשרד הכלכלה. כיתות המעון ברנן עברו לבתים חלופיים במושב. מצרף תמונות של המעון הזמני. אני מבקש להודות לצוות המעון שעבד ימים ולילות להשלמת מעבר חלק ונוח. 

'‏מעון זמני- רנן‏'
'‏מעון זמני- רנן‏'

ערב "כשרונות צעירים" והפעם... ההורים! 
השבוע התקיים ערב יפהפה במעון בטחה. אימהות מהמושב הוזמנו לערב מפנק, המורכב מהכישרונות שלהן. המשתתפות נהנו מפעילויות כמו סדנת עיצוב בלונים, סדנת עיצוב בבצק סוכר, הפרשת חלה, עיצוב וספורט וגם מניקור בהפתעה. תודה רבה לכל המתנדבות ולשולי מנהלת המעון, שיזמה והרימה את הערב הזה. אפילו הגברים התחילו לקנא ושאלו מה איתם.... צוות המעון והמתנס התחייבו להרים ערב גם להם בהמשך...

'‏ערב כישרונות במעון בטחה‏'

גלריית מבועים
במהלך כל השבוע הפך ביה"ס מבועים לגלריה, בה הוצגו יצירות התלמידים. מוזמנים להיכנס ללינק ולהתרשם מהיצירות היפות (מזכיר שמדובר בתלמידי בית- ספר יסודי, ולא תיכון!). יישר כח! 

כנס מתגייסים

אמש התקיים ערב מתגייסים חגיגי ושמח באולם התרבות מבועים. זו הפעם הראשונה שהכנס מתקיים יחד עם שדות נגב, במסגרת השותפות הטבעית והנהדרת, מרכז הצעירים. בכנס הופיעו על הבמה להקות הנוער, והסטנדאפיסט נדב אבקסיס. תודה לכל המארגנים, ליחידות הילדים והנוער, למרכז הצעירים. ולכם, מתגייסים טריים, מאחל שירות משמעותי. צאו לשלום, חיזרו בשלום והביאו את השלום.

מעברים: קורס לשיווק בפייסבוק
מעברים ממשיכים לחזק את העסקים והעצמאים במועצה. השבוע נפתח במעברים קורס לשיווק באמצעות הפייסבוק. בקורס משתתפים 15 יזמים ובמהלכו ילמדו להקים ולתפעל דף עסקי בשיטות חינמיות וממומנות כערוץ שיווק המוכח כאפקטיבי מאוד. לאור הביקוש יפתח בקרוב קורס נוסף. ניתן להירשם אצל אביטל בטל': 08-6216100
מדובר על 4 מפגשים בני 3 שעות בעלות כוללת של 160 שקלים לבעל עסק. בוגרי הקורס מדווחים על עליה בפעילות העסקית. מומלץ. www.mem.org.il


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב