חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 9.6.16

09/06/2016

שירות חדש לקהילת האזרחים הוותיקים

עמותת חוויה במרחבים יחד עם המועצה, אגף הרווחה ואשל, תוכנית לתכנון ופיתוח שירותים למען האזרח הוותיק בישראל – מרחיבים את השירותים הניתנים לקהילת האזרחים הוותיקים. התוכנית מיועדת לנשים מגיל 62 ולגברים מגיל 67 – תושבי המועצה. המשתתפים בה ייהנו מחוגים, הרצאות, סדנאות, טיולים ונופשונים, שירותי רפואה ועוד.

התוכנית מציעה שירות אב בית, המבצע תיקונים קלים בבית, מסייע בהזמנת בעלי מקצוע ובפיקוח על עבודתם, בהבאת תרופות, מצרכי עזר ועוד, בנוסף, מעניקים שירותים רפואיים בחירום: ביקור רופא פרטי 24 שעות ביממה, בתשלום סימלי של 25 ₪ פינוי באמבולנס לבית חולים: בהוראת רופא – חינם, ללא אישור רופא בעלות של 25 ₪ אספקת תרופות – ללא תשלום ייעוץ טלפוני 24 שעות ביממה ניתן על ידי רופאים בתחומים שונים – רפואת משפחה, רפואת נשים, רפואה גריאטרית, ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ תרופתי. 

לחצן מצוקה: קישור מיידי למוקד חירום 24 שעות ביממה באמצעות לחיצה על אינטרקום או לחצן דמוי שעון. ניתן לדבר עם התורנים במוקד החירום ועל פי הצורך להזמין שירותים רפואיים, קריאת אמבולנס, הרמה מנפילות, מכבי אש ומשטרה בעת הצורך.

ביקור רכזת קהילתית ופעילות תרבותית ענפה. התוכנית הינה גמישה ונבנית על פי צרכיו ורצונותיו של כל אזרח ותיק בקהילה. במהלך השנה יתווספו שירותים נוספים במטרה להעשיר ולהרחיב את שירותי הקהילה.

אופן ההצטרפות:

1) באופן פרטי - 110 ₪  לחודש.

2) הצטרפות דרך משרד הרווחה יסובסד לפי מבחן הכנסה.

לפרטים: כרמית רכזת -0503344807      קובי אב קהילה -0508645782

 

מנהל מחלקת חינוך

השבוע נבחר סמי עטר, למנהל מחלקת החינוך, עקב סיום עבודתה של דליה יוסף. סמי הוא דוקטורנט לחינוך באוני' בר- אילן, בעל ניסיון עשיר בניהול מערכות, ניהל את מחלקות חינוך ברשויות מקומיות, כמו גם את רשת מתנ"סים ובית- ספר עברי בשיקאגו ופעל גם כחבר בוועדת החינוך בכנסת ובשלטון המקומי. סמי בעל תפישה חינוכית התואמת את תפישתנו בהצלחה לסמי.

מבקש להודות לדליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך, דליה עשתה מהפכה אמיתית במערכת החינוך במרחבים. ליוותה תהליכים משמעותיים ובמהלך הקיץ, היא תסיים את עבודתה כאן, עקב העתקת מקום מגורים. דליהלה, אנחנו עוד לא נפרדים, אבל אנצל את הבמה כדי להודות לך כאן, בשם כולנו, על כל הטוב שעשית למערכת החינוך במרחבים. את משאירה לנו מערכת מסודרת, מתוקתקת ואיכותית. אנחנו מתחייבים לשמור ולהמשיך ולשפר אותה באופן תמידי.

 

מרכז צעירים

מרכז הצעירים החדש והמשותף שלנו ושל שדות נגב, פעיל, תוסס וכבר מפעיל המון תוכניות – שכדאי לכם להשתתף בהן. אחת מהן היא ה"אקדמיה להורים", במסגרת התוכנית הופיע אצלנו בשבוע שעבר קובי אריאלי במופע חכם, שנון ומרתק ובעיקר מצחיק - על הורות, זוגיות וגם תקשורת. לצערי, כמעט ולא נכחו משתתפים ממרחבים בקהל. הושקעה מחשבה רבה בבניית התוכנית ובהתאמת ההרצאות, כולל הזמנת המרצים הטובים ביותר בארץ!!! גייסנו תקציבים לסבסוד עלויות הכרטיסים (הכרטיס נמכר ב 30 ש"ח בלבד!). חשוב לנו שתהיו שותפים. הכל נעשה עבורכם. בהמשך נארח גם את פרופ' עמוס רולידר (ב 11.7), מיכל דליות (סופר נני), סמדר שיר, פאולה רוזנברג.

לאור הביקוש הרב, נפתחה סדנת חיבוקאמא נוספת. וב 23.6 יתקיים כנס מתגייסים עם הסטנדאפיסט נדב אבקסיס.

בנוסף, קרן גרוס העניקה לנו מערכת ממוחשבת למידע תעסוקתי, של אדם מילוא. במערכת יש מאגר מלא ומקיף של כל מקצועות הלימוד, למעלה מ 8,500 מסלולי לימוד, שאלונים לנטיות תעסוקתיות ועוד. המעוניינים מתבקשים לתאם פגישה עם רעות לנדאו, מנהלת מרכז הצעירים 052-6869962. תודה לנעמי פרויד, מנכ"לית קרן גרוס.

 

מסיבת סיום י"ב

ביום שלישי התקיימה מסיבת הסיום של כיתות י"ב, בוגרי מחזור ל"ח. בוגרי התיכון זכו להתחנך ולהתעצב באחת ממערכות החינוך הטובות בארץ ויוצאים למסע החדש מצוידים בכישורים ובערכים שרכשו ובראשם: תודעה ערכית, אהבת האדם ורגישות לזולת, מעורבות חברתית ואזרחות פעילה. המועצה משקיעה את מלוא המאמצים כדי לשמר ולשפר את המערכת החינוכית שלנו ולתת לכל הילדים, מגיל לידה ועד סיום התיכון, על כל הרצף, את המצוין ביותר. המערכת תמשיך ותלווה אתכם, דרך מרכז הצעירים המשותף לשדות נגב ולמרחבים, שהוקם השנה. בוגרים יקרים, אתם דור העתיד וההמשכיות של המדינה ושל מרחבים ועינינו נשואות אליכם. מאמינים בכם. גאים בכם. אוהבים אתכם. בהצלחה!!!

תודות למנהלת בית הספר, רחל סיני, ולנבחרת החינוכית שלנו. לצוות המורים והמחנכים שליוו אתכם באהבה ובמסירות אין קץ והשקיעו את כל כולם להעניק לכם חינוך איכותי ומכיל. לצוות המינהלה בקרית החינוך, לצוות העובדים המסור, שנמצא שם כל העת כדי להבטיח אורח חיים בית ספרי מוקפד ואיכותי. בהצלחה לכולם!

 

קונצרט

בשבוע שעבר השתתפו תלמידי הקונסרבטוריון בקונצרט עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע, בניצוחו של חן צימבליסטה. התלמידים: אביב חגיגי בכינור, אמרי רון, איתן ברקוביץי, דניאלה כחלון ועמית זך בכלי הקשה. 
ביום רביעי התקיים קונצרט סיום חגיגי של הקונסרבטוריון והיה מרגש לראות את הקטנטנים האלה מנגנים מדוייק ובביטחון על הבמה. תודה לריטה מאירוביץ, מנהלת הקונסרבטוריון ולצוות המורים המדהים שעושים עבודה מושלמת.   חודש הקריאה במרחבים

כדאי שתדעו על שירות חדש ונח בספריית מרחבים: מהיום ניתן לחפש ספרים בספריה מהבית באמצעות האינטרנט, כמו כן להזמין ספרים באתר. קישור למערכת הודעות
http://www.montv10.net/index.asp?themosad=101

קישור לחיפוש בקטלוג
http://www.bhr.org.il/eSeferMRV/Search.aspx?sif=1

ב 15.7 יתקיים, כבכל שנה, הפנינג קריאה בקריית החינוך, עם דוכני ספרים למכירה, הצגה לילדים, ועוד. אל תפספסו.

 

חוגגים שבועות בעלה נגב

ביום רביעי התקיימה תהלוכת שבועות, שיזמו ואירגנו המועצה הדתית שלנו בשיתוף "עלה נגב" בבית הכנסת במושב בטחה. באירוע השתתפו חניכי הכפר עם המטפלים והמשפחות, תושבי בטחה והאזור, עשרות תלמידים מבתי- ספר שמתנדבים בכפר. בבית- הכנסת הרב גד גוזלן סיפר לילדים את סיפור מתן תורה, פייטן הנעים את האווירה, כולם רקדו יחד עם ספרי התורה. לאחר מכן יצאה תהלוכה מבית הכנסת לבית העם. אירוע מרגש ומיוחד ובע"ה זו תחילתה של מסורת. תודה לשמעון שדה, יו"ר המועצה הדתית ולאבי וורצמן מנכ"ל "עלה נגב" ולכל השותפים הרבים שבזכותם האירוע התקיים.


כדורגל

עמי דוידיאן ממושב פטיש, מאמן את קב' הנערים של הפועל מרחבים, שחקן בנבחרת ישראל בכדורגל, קבוצת הוותיקים. עמי חזר אלינו ממשחק כדורגל במוסקבה של נבחרת ישראל נגד מכבי מוסקבה - עם הגביע. ברכות!

 

הנחה לתושבי מרחבים בסינמטק שדרות

שיתוף פעולה בין המועצה לסינמטק שדרות מזכה את תושבי המועצה בהנחה ברכישת מינויים:

מינוי חופשי – חודשי בעלות של 349 ₪ במקום 439 ₪

35% הנחה ברכישת כרטיסייה רגילה ל 10 סרטים במחיר של 219 ₪ - במקום 340 ₪ (חיסכון של 121 ₪). 

·         המבצע יינתן בהצגת תעודה מזהה

·         המבצע בתוקף למינויים חדשים בלבד

·         המבצע בתוקף עד לתאריך 15.7.16

www.sderot-cin.org.il

כתובת וטלפון:
רח' הדגל 4, ת.ד 2, מיקוד 87010, שדרות
08-6849695 
 קופות, 08-6897741  |  דוא"ל sderot_c@smile.net.il

 

כתיבה יוצרת

ביה"ס היסודי "מרחבים ירוקים", הגיע למקום השני והמכובד בתחרות ארצית לכתיבה יוצרת בתוכנית "תורה, נביאים וכותבים". התכנית "תורה, נביאים... וכותבים", מיועדת לתלמידי כיתות ה' - י"ב, ופותחה כדי להעמיק את הקשר של תלמידי ישראל לספר הספרים – התנ"ך, ולחזק את זיקתם למורשת ישראל. מנהל ביה"ס אורן כהן זאדה אמר "בנוסף על דרכי הלימוד השגרתיות, למדו התלמידים תנ"ך גם באמצעות כתיבה יוצרת. התלמידים הביעו באמצעות שיר, סיפור, כתבה עיתונאית, מאמר, דו שיח בין דמויות, קומיקס ועוד – את פרשנותם, את עמדותיהם ואת דעותיהם ביחס לסיפור מהתנ"ך."

***עבודותיהם של התלמידים מצורפות, כמו גם, השיר שזיכה את ביה"ס במקום השני בתחרות "תפילת חנה" של התלמידה נועה אליסים מכיתה ה' 1'. מרגש לקרוא. ברכות לתלמידים ולהורים הגאים!!! קריאה מהנה!

 

שם הכותב: נועה אליסים

שם בית הספר: מרחבים כיתה: ה

מ.א. מרחבים

                            

תפילת חנה

מקור: שמואל א פרק ב

חלום לי היה, חלום כה מושלם,

להביא ילד קט לעולם.

ילד יפה עם גומות וחביב,

ילד שיהיה דומה לאביב.

 

נא עזור לי אלוקיי,

והגשם חלומותיי.

שיהיה לי ילד לחבק ולנשק

ילד שיכניס אור לחיי.

 

האם תגשים בקשתי?

האם אזכה לבן משלי?

כה קשה המחשבה

לכולם בנים ואני כה בודדה.

שמע אלי לקול תפילתי

וקבל משאלתי.

תן סימן תן לי אות,

שנס כזה יכול לקרות.

 

מה ביקשתי אלוקים,

ילד קט אחד יחיד.

בן מתוק ולא יותר,

כה קשה לי לוותר.

 

ואם משאלתי תגשים,

מכל הלב לך אשאיל.

את בני הקט והטהור,

לעבודת האל במשכן שילה.

 

אנא עזור לי אלי,

אהבת שאלקנה לא מספיקה לי.

רוצה אני ילד משלי,

רק בזכות מי שאני.

 

לי יהיה בן וחמוד

ילד קט בן אהוב.

אותו אנשק ואחבק,

בורא עולם לך אודה.

שם הכותב: יואב עמית

שם בית הספר: מרחבים כיתה: ו

עיר, יישוב, מועצה: מ.א. מרחבים

 

נח גיבור על

מקור: חומש בראשית פרשת נח.

היה היו בארץ זרה פושעים גדולים שכל הזמן היו משתוללים ומשתוללים. אחד גונב, אחד משחד, אחד סוחט ועוד אחד רוצח.

בקיצור, בלגן אחד גדול.

ומה עם המשטרה? היא כבר מזמן התייאשה וברחה.

מי שנשארו זה רק שוטרים מושחתים שאותם תמיד משחדים הפושעים.

יום אחד קם לו איש צדיק, תמים ששמו נח. עד ליום הזה, נח לא ידע שיש לו כוחות מיוחדים. שנוח נולד נגע בו אלוהים.

נוח הלך לעבוד בשוק. כל יום הוא מכר ירקות ובשעות הפנאי הוא התנדב בגן חיות.

יום אחד בא מישהו וגנב לו את כל העגבניות. נח רדף אחריו וכמעט תפס אותו.

הוא הושיט את ידו ושפריץ מים יצא לו מידו. הגנב החליק ונפל על הקרקע. האיש קם עצבני ורטוב מכף רגל ועד ראש.

הוא פנה לנח ושאל: "מדוע הרטבת אותי? אין לי בגדים להחלפה ועתה אני צריך להסתובב בבגדים רטובים".

השיב לו נח: "אם תחזיר לי את העגבניות שלי אביא לך בגדים יבשים" הגנב השיב לו את העגבניות. כשנח חזר לדוכן שלו גילה לתדהמתו ששאר הירקות שלו נגנבו. הוא כעס מאוד והתחיל לבכות. הוא בכה ובכה ופתאום התחיל לרדת גשם. נח הגיע לביתו. כשהושיט ידו כדי לתת בגדים לגנב יצא לו שפריץ ענק של מים מהיד עד כדי כך שהגנב עף לעיר הסמוכה מעוצמת זרם המים שיצא לנח מהיד. נח הבין שיש לו כוחות על. במשך חודשיים התאמן נח על כוחות העל שלו עד שהצליח לשלוט בהם כמו שצריך מבלי להשפריץ מים לכל עבר. נח החליט לעשות מעשה, הוא בנה תיבה ואליה הכניס זוגות של בעלי חיים מכל הסוגים, שאת כולם הוא הבריח מגן החיות שבו התנדב. הוא הציף את כל כדור הארץ כדי להרוג את כל הפושעים. ארבעים יום וארבעים לילה הוא שהה בתוך התיבה. לנח היה צפוף וחם ולחיות לא היה מקום.

נח החליט לשלוח בעל חיים לבדוק אם כבר יבשו המים ואפשר לצאת מן התיבה. הוא עבר בבין כל החיות אך כולן התנגדו. הג'ירפה פחדה שייתפס לה הצוואר, הצופית על נוצותיה שמרה, הזמיר חשש שתהיה לו דלקת גרון ובקיצור, כל חיה והתירוץ שלה. לבסוף אמר העורב שחור הנוצות: "תמיד אני צריך ללכת לכל המשימות שלכם". נח שלח את העורב לבדוק אם כבר יש יבשה. הוא השליך את העורב מהחלון. העורב שכח איך לעוף מרוב שלא הניע את כנפיו זמן רב, הוא נפל למים וטבע.

כעבור זמן מה שלח נח את היונה בתקווה שממנה תבוא הישועה. עברו יומיים והיונה חזרה ובפיה עלים ירוקים שעליהם היו דברים עגולים. נח והחיות תהו: "מה זה? מלפפון, עגבניה לא זה זית"

נח אכל את הזיתים. הם היו טעימים אם כי קצת קשים ומרירים. קרני שמש חמימות חדרו מבעד לצוהר הפתוח נח הביט וראה יבשה באופק. כולם ירדו מן התיבה וכדי שהעורבת לא תישאר לבדה נח יצר בשבילה עורב. ומאז ועד היום נח חי בשלום ובנחת עם החיות וכל בני האדם.

 

שם הכותב: תהל עבד

שם בית הספר: מרחבים כיתה: ה

עיר, יישוב, מועצה: מ.א. מרחבים

 

                                              המקור: מגילת אסתר

סוכל חיסול עם בשושן הבירה

לאחרונה ברשתות החברתיות כתבי הסתה נגד העם היהודי.

מאת כתבתנו לענייניי פלילים : תהל עבד

כתבנו לענייניי חוץ מר יהושע שושני, מצא איש רע ואפל שתכנן לרצוח את כל העם היהודי. שמו עדיין לא הותר לפרסום. עוד נמסר כי טבעת המלך נמצאה ברשותו ועולות מחשבות כי רצה להפיל המלך. אשתו אף היא נמצאת במעצר כחשודה לשותפה לפשע. המשטרה מחפשת שותפים נוספים.

היחידה לפשעי תקשורת מצאה במחשב הביתי של החשודים 127 מיילים שנשלחו ל-127 מדינות בעולם ובהם כתבי הסתה נגד העם היהודי.

היהודים מסתובבים בעיר אבלים ומודאגים מאוד. הם

חוששים לעתידם ושוקלים לעזוב את העיר שושן לתמיד.

בינתיים הכניסו סוכנת חשאית לממלכה שתוציא מהחשוד מידע.

 

 

חסר רכיב