חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 4.8.16

04/08/2016

סוגרים שבוע במרחבים 4.8.16

וועדת הפנים. דיון 4

ביום רביעי התקיים דיון 4 בנושא ביטחון הפנים ביישובי המועצה האזורית מרחבים והסביבה. על ניהול הדיונים והחשיבות הרבה שמקדיש לכך יו"ר הוועדה, חה"כ דודי אמסלם (הליכוד), אמרו אתמול חה"כ חיים ילין (יש עתיד) וחה"כ רחל אזריה (כולנו) "יו"ר הוועדה מנהל האת הדיונים כמו שר. לוקח את הנושא בכל הרצינות, וקיום דיון רביעי, שבועיים לאחר הדיון הקודם, ועוד ביום האחרון של מושב הכנסת – מוכיח זאת." אני מצטרף לדבריהם ומבקש להודות לידידינו חה"כ אמסלם על כך. יו"ר הוועדה זוכר כל פרט שהעלינו בדיונים. כל מכתב שהקראנו מתושבים ובכלל, כל מילה שנאצרה בדיונים. הוא הציב לעצמו מטרה: להפחית את מס' הפריצות לבתים ולמשקים חקלאיים באזור.

אזכיר. הדיון הראשון התקיים בחודש אוקטובר האחרון, עם קציני משטרה בכירים. בדיונים הצגנו נתונים פשיעה מדויקים, הזמנו נציגים מהיישובים שיספרו לחברי הוועדה על התחושות והמשטרה הכינה תוכנית עבודה. מפקד תחנת משטרת אופקים, סגן ניצב קובי מור, מפקד תחנת משטרת אופקים, הציג לי את התוכנית, לפני הדיון ה-3, תוכנית רצינית וטובה. כעת, ידונו על התוכנית במשרד האוצר, ומסתמן שיימצא לכך תקציב שיתפרס על 3 שנים, כאשר היישובים ייכנסו לתוכנית לפי סדר עדיפות. בעוד שבועיים, בזמן פגרת הכנסת, יתקיים דיון נוסף עם המפכ"ל והשר לביטחון פנים.    


קק"ל

השבוע התקיימה פגישה עם ירון אוחיון, אחראי פרויקטים בקק"ל ופרוספר קדוש, הממונה על הקשר בין קק"ל לרשויות בדרום. דנו בכמה פרויקטים שקק"ל מקדמת באזור. אין ספק שכניסתו של דני עטר לתפקיד יו"ר קק"ל, ששימש כראש המועצה האזורית גלבוע, ומכיר ומבין את הצרכים של המועצות האזוריות, עוזר לנו מאוד לקדם פרויקטים באזור כמו: חידוש נחלים, ניקיון בחצר האחורית של היישובים, שבילי הליכה ואופניים ועוד. בהזדמנות זו נודה לקק"ל על הפקת אירוע "יער של חוויות" בפארק נחל גרר- שרשרת, שיתקיים ב 16.8.16. זה אירוע שמשותף לשדות נגב ומרחבים, והוא ממומן ע"י קק"ל. בתוכנית: מופעים לילדים ולנוער, במה מרכזית - עודד פז ודורון ביטון, קטריקס, קרקס ירוק, ועוד. הכניסה חופשית! מוזמנים!


עתידים לחקלאות

ביום שלישי השבוע, הסתיים קורס, מחזור ד׳, של עתידים לחקלאות, שאורגן ע״י שירות ההדרכה והמקצוע במשרד החקלאות בשיתוף הועדה החקלאית המשותפת למועצות האזוריות בני שמעון – מרחבים - שדות נגב.  בקורס השתתפו 47 משתלמים, רובם בני הדור הצעיר בחקלאות שבאזור. בקורס התקיימו 30 מפגשים במשך חצי שנה. 
אלי כהן מוגרבי, יו"ר הוועדה החקלאית המשותפת "הקורס חולק ל 3 טרימסטרים. בראשון, נלמדו מדעי הבסיס בחקלאות מעשית, בשני, סקירה על הגידולים בארץ בדגש על הגידולים החקלאים בדרום ובשלישי, יסודות בניהול וכלכלת משק ונושאים כלליים הקשורים להתיישבות העובדת.
בסיום הקורס קבלו המשתלמים תעודות השתתפות. על פי משוב המשתלמים, הקורס תרם רבות לידע שלהם. מבקש להודות לבת שבע בדוח, רכזת הקורס משה״מ על הדאגה וארגון הקורס, לאלי מוגרבי, למועצת שדות נגב על אירוח הקורס ולכל המשתתפים שלקחו חלק פעיל בהשתתפותם בקורס.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב