חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 16.9.16

16/09/2016
כולנו שונים כולנו שווים- תוכנית התנדבות חדשה לבני הנוער יוצאת לדרך!
בחודשים האחרונים מובילה היחידה להתנדבות במועצה מטעם מחלקת הרווחה ובשותפות עם תיכון מרחבים ויחידת הילדים והנוער תוכנית התנדבות חדשה- "כולנו שונים כולנו שווים". התוכנית תהיה פתוחה לבני הנוער כאחת מאפשרויות הבחירה של תוכניות התנדבות במסגרת שעות המעורבות החברתית. לאור העובדה כי ישנם ילדים ובני נוער הלומדים במסגרות חינוך מיוחד מחוץ למועצה, נוצר נתק בינם לבין ילדים הלומדים בחינוך הרגיל וחלקם לא חשופים ונהנים מפעילות הנוער הענפה הקיימת במועצה. ועל כן, מטרת התוכנית החדשה הנה לייצר היכרות, קשרים, מפגשים ופעילויות חברתיות משותפות לילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים המתגוררים במועצה. את התוכנית תוביל קבוצת נוער חלוצה משכבת י', אשר תלווה בהדרכה ובהכשרה בכדי להנגיש את הפעילויות החברתיות לכלל בני הנוער. כדי לעודד את בני הנוער לקחת חלק בתוכנית משמעותית זו, בשבוע האחרון התקיימו בתיכון שני ימי חשיפה לתוכנית שהיו מרגשים, חוויתיים ועוצמתיים. הם כללו צפייה בהצגה המרתקת ומלאת ההומור "טיול כוכב", שעוסקת בנושא השילוב של נער עם שיתוק מוחי הלומד בבית ספר רגיל, ונפגשו עם סיפוריהם האישיים של מנחי "נגיש להרגיש"- אנשים מעוררי השראה המתמודדים עם מגבלה שכנגד כל הסיכויים הגשימו את חלומותיהם. כל המנחים הדגישו את הצורך שלהם לאורך חייהם להרגיש שווים כמו כולם ואת הצימאון לקשר ולחברות.
אני מזמין את בני הנוער שלנו ואתכם ההורים, לעודד אותם להצטרף לתוכנית המיוחדת הזאת ולקחת חלק בתהליך של שינוי מבורך. לכל הפרטים על התוכנית ניתן לפנות ליעל בנישו, רכזת ההתנדבות במועצה 0508645816.

מרחבים: פרס ניהול כספי תקין שנה 3 ברצף!
השבוע בישר משרד הפנים למועצה האזורית מרחבים על העמידה בכל הקריטריונים בניהול כספי תקין ועל הזכייה בפרס. המועצה האזורית מרחבים זכתה לראשונה בפרס היוקרתי בשנת 2014 ומאז, כאמור, זכתה המועצה, וזו השנה השלישית ברצף.
הפרס ניתן על עמידה בקריטריונים מחמירים, בהם, אחוז הגרעון השוטף מסך ההכנסות, אחוז הגרעון המצטבר, אחוז הוצאות ההנהלה וההוצאות לשכר המוניציפאלי, אחוז גביית הארנונה ודו"ח כספי שנתי מבוקר ללא הסתייגויות. בנוסף להתנהלות הכספית נבדקים נושאים בתחום המינהל התקין, כגון התקשרויות כדין עם נותני שירותים, העדר ליקויים בתחום כוח אדם ושכר, הענקת תמיכות בהתאם לנהלים ועוד.
הענקת הפרס מסמלת התנהלות כספית תקינה ואחראית. הקריטריונים לקבלת הפרס נוקשים וקפדניים. ברכות מגיעות לגזבר המועצה, לעובדי הגזברות, הנהח"ש, השכר והגבייה, לחברי המליאה ולעובדים כולם.

ספריית פיג'מות

הרחבנו את פרויקט ספריית פיג'מות גם למעונות היום של המתנס. במהלך השנה יכירו ויקבלו הילדים לביתם 8 ספרים אשר מותאמים לגילם, הילדים יכירו את הספרים במעון ויקיימו פעילות הקשורה אליהם.

מלגות

הגדלנו באופן משמעותי מאוד את היקף המלגות לסטודנטים במרחבים. כ 100 סטודנטים תושביי מרחבים יזכו למלגה מוגדלת של 10,000-8,700 שח. תמורתה יקיימו חונכויות במסגרת פר"ח ופרויקטים בקהילה. אנו רואים חשיבות אדירה בהשתלבות הצעירים באקדמיה ונעשה כל שביכולתנו על מנת לסייע להם ללמוד ללא דאגות.
בנוסף, מרכז הצעירים ילווה ויסייע לסטודנטים בתקופת הלימודים ובסיומם בהשתלבות בשוק העבודה ובהעמקת החיבור בינם ולבין הבית שלהם במרחבים. פרטים נוספים באתר המועצה ובאתר המתנס. בהצלחה!

גרעינרים ובנות שירות

בשעה טובה הגיעו אלינו קבוצות גרעינרים ובנות שירות חדשים. בשבוע הבא הם יחלו בעבודה ביישובים ובסניף האזורי. בעזרתם נמשיך לשמר תנועות נוער חזקות ומשמעותיות במרחבים, אשר מהוות דוגמה ומופת עבורנו. נאחל להם הצלחה. ברוכים הבאים למשפחת מרחבים!

הנחת אבן פינה בשכונה החדשה ב"עלה נגב"

השבוע, בטקס חגיגי, במעמד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, הנחנו אבן פינה לשכונה החדשה. השכונה מיועדת לעובדי הכפר ולמתנדבים שמגיעים מכל העולם על מנת לתרום מזמנם ומרצם לטובת פיתוח ועבודה בכפר. השכונה תהיה חלק מהיישוב החדש, שבע"ה יקום בשנים הקרובות בצמוד לעלה נגב. מבקש להודות לדורון אלמוג, אבי וורצמן וכל מי שעוסק במלאכה. תודה גדולה ומיוחדת למשפחת בלודינגר מגרמניה, שתרמו תרומה מכובדת לטובת הכפר.
בהמשך נפגשנו עם גלנט לפגישה עבודה. דנו בענייני ביטחון באזור ובאפשרויות סיוע של משרד השיכון. בהזדמנות זו נודה לשר השיכון גלנט ולאנשי משרדו שמסייעים לנו מאוד בפיתוח הכפר. כמעט כל בקשה נענית בחיוב ורצון טוב.
כבישים ביישובים
כך לדוגמא (בהמשך לשיתו"פ עם משרד השיכון), התחלנו בעבודות קירצוף וריבוד כבישים ביישובים. בשלב הראשון החלו העבודות ב 3 יישובים: פעמי תש"ז, פטיש, ניר משה וגילת. בשלב הבא כשיגיע תקציב נוסף, נמשיך את העבודות ביישובים נוספים. שופרה הכניסה למבועים. השבוע אושר תקציב לשדרוג תשתיות כבישים בקלחים ובימים הקרובים יצא מכרז לביצוע.
רווח לנו?

השבוע נפגשנו עם שר הרווחה חיים כץ. העלינו כמה נושאים, בהם, בקשה לבניית 2 מעונות יום במועצה (תחום המעונות עבר ממשרד הכלכלה למשרד הרווחה לפני כמה שבועות). השר אמר כי בימים הקרובים יצא קול קורא וישתדל לסייע ככל שניתן. כמו כן, על תוספת תקן לתומכ/ת קהילתית עבור הקשישים במועצה ובינוי מחלקת רווחה חדשה. השר הבטיח לבדוק את הבקשות ולסייע ככל שניתן. בימים הקרובים נקבל תשובות לבקשות.

חצרים – הבסיס לניצחון

השבוע התקיים טקס מרגש – 50 שנה לבסיס חצרים. חצרים הוא בסיס חיל האוויר הראשון שהוקם ע"י ישראל, מאפס. הגיעו למדבר, והקימו בין השאר גם בית ספר לטיס, בסיס חזק שמשלב עבר- הווה ועתיד. זוהי זכות גדולה בהחלט עבורנו לפתח שירותים עבור הבסיס והאוכלוסייה האזרחית.

שותפים וחברים מעבר לים

ביום חמישי שעבר הגיעה אלינו משלחת של 55 שוטרים ושוטרות ואנשי ביטחון מארה"ב, במסגרת השותפות הנהדרת של הסוכנות היהודית אופקים - מרחבים - מטרו ווסט. היום נפתח באופקים, במסע אופניים שהתקיים בשיתוף שוטרי משטרת ישראל - לזכרם של הנספים באסון התאומים ב 11.9. את המירוץ מקיימים חברי המשלחת בכל שנה במקום אחר, והשנה בחרו לקיים אותו, גם באופקים- מרחבים. לאחר מכן נפגשו חברי המשלחת עם בני נוער מהמועצה ומאופקים, ועברו סדנת חוסן משותפת. את היום חתמו במועדון רכיבת האופניים המחודש במושב גילת, שחודש הודות לתרומתו של מייק ספירס, מקהילת מטרו ווסט והמועצה.
באירוע אמר יד ימיני וסגני, ארמסטרונג (ארמי) פרג' "מפעל ההנצחה שלכם מרגש, מרשים ומיוחד ואנחנו שמחים וגאים שבחרתם השנה להוציא אותו לפועל גם כאן אצלנו. אחרי שביליתם והכרתם גם את בני הנוער שלנו, אנחנו עומדים כאן בפתיחה המחודשת של מועדון הרכיבה בגילת. אני מבקש להודות לחברנו מייק, על תרומתו. בזכות התרומה, ייהנו הילדים מפעילות ספורטיבית וחינוכית מהנה. הידידות העמוקה בינינו היא סמל לקשרי גומלין בין הקהילות ומציג את הערבות ההדדית בין הקהילות היהודיות בעולם. מבקש להודות לחברים הרבים, למייק, לשותפות אופקים- מרחבים מטרוווסט ולסוכנות היהודית, לוועד מושב גילת ולרוכבי הדרום."

אוטובוסים

המועצה האזורית מרחבים רכשה 2 אוטובוסים "צהובים", להסעת תלמידים, עם כל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק. האוטובוסים נכנסו למערך ההיסעים של המועצה, הכוללים 10 אוטובוסים. בכל אוטובוס מותקן במושב האחורי צ'יפ מיוחד, לשחרור נעילה, כך שהנהגים חייבים לבצע סריקה באוטובוס בתחילת הנסיעה ובסופה, ולוודא שלא נשכח אף ילד וכי הכל תקין באוטובוס. לא ניתן להניע או לכבות את מנוע האוטובוס, ללא לחיצה על הצ'יפ, המותקן, כאמור, במושב האחורי.
כמו כן, בכל אוטובוס מותקנות 4 מצלמות, המתעדות את מה שקורה בתוך האוטובוס, ואת הנסיעה ומערכת כיבוי אש אוטומטית. נסיעה טובה ובטוחה!
ליגת המושבים

אחרי חודשיים וחצי של משחקים, הגענו לערב הגמרים של ליגת המשבים ע"ש איציק פרץ ז"ל. המשחקים יתקיימו מחר, (מוצ"ש 17.9) באיצטדיון הכדורגל בקרית החינוך.
כבכל שנה, נפתח במשחק של הילדים, לאחריו הנוער והבוגרים. אני מבקש להודות לאבי כליף, על הארגון והניהול. למנהלי הקבוצות והשחקנים. בואו ליהנות ולעודד.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב