חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 23.9.16

23/09/2016
סוגרים שבוע במרחבים 23.9.16
החלפת פיקוד
ביום רביעי התקיים טקס החלפת פיקוד במשטרת אופקים. מפקד התחנה ב 4 השנים האחרונות, סנ"צ קובי מור, סיים את תפקידו והמשיך לתפקיד החדש כמדריך בקורס פו"מ (פיקוד ומטה) של המשטרה.
תחנת אופקים היא תחנה מיוחדת במינה, וזאת בזכות המפקד וכל צוות הפיקוד, השוטרים והמתנדבים, שעובדים במסירות ובקשר הדוק עם הקהילה. אחוז הפשיעה באזור ירד באופן משמעותי. כמה מילים על קובי. מבחינתי העבודה המשותפת עם קובי ועם תחנת אופקים היא דוגמא להתנהלות תקינה בין רשות מקומית לתחנת משטרה. את התוכנית המשטרתית למיגור הפריצות באזור, שהוגשה לוועדת הפנים של הכנסת - הכין קובי, במקצועיות רבה. אני קיבלתי עידכון מפורט ומיידי על כל אירוע שהתרחש באזור – ישירות מקובי. יש לנו קבוצת ווטסאפ של חירום. חברים בה כל מנהלי המיכלולים במועצה, רב"שים, יו"ר צח"י ודוברי צח"י וגם קובי, שדאג לעדכן באירועים. קובי, בשם קהילת מרחבים, אנו מודים לך על העבודה שלך כאן. למדנו ממך. אנחנו בטוחים בהצלחתך בהמשך ומאחלים לך כל טוב. צפויים לך אתגרים חדשים שלבטח תעמוד בהם. נאחל הצלחה גם לסנ"צ אבי לוי המפקד הנכנס. בטוח שנשמר את שיתופי הפעולה הטובים. מצרף את הנאום המרגש של קובי בטקס, ממליץ לקרוא.

ביקורי ח"כים
השבוע ביקרו אותנו חה"כ ד"ר ענת ברקו וחה"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה. נפגשנו במועצת שדות נגב. העלינו לפניהם סוגיות אקוטיות שמשפיעות על מרחבים בהם החלטת הממשלה בנושא ערי עולים שתשפיע באופן משמעותי על הכנסות המועצה. 2 החברים הבטיחו לסייע בעניין. חה"כ ברקו וחה"כ ביטן הם נציגים נאמנים שלנו בכנסת ואני מבקש להודות להם על כך.


הכתרת רב ניר עקיבא
השבוע השתתפתי לראשונה בטקס הכתרת רב יישוב, שהתקיים בניר עקיבא. זו הפעם הראשונה שאני משתתף בטקס שכזה והיה מרגש מאוד. הרב משה פרץ הוכתר לרב ניר עקיבא במעמד הרה"ג יצחק יוסף – הראשון לציון, הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב יהודה דרעי, הרב הראשי של באר שבע ורבנים ומכובדים נוספים. יישובי מרחבים מיוחדים מאוד. חיים בהם דתיים, לצד מסורתיים וחילוניים בשותפות מלאה וכבוד הדדי, דוגמא ומופת לכל יישוב בישראל. זכינו לאפשר לכל היישובים שלנו רב קהילתי שתפקידו להיות מנהיג רוחני. בנוסף, חנכנו את המקווה ע"ש הרבנית מרגלית יוסף, עליה השלום, רעייתו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. בטקס השתתף חה"כ יצחק וקנין, שמסייע לנו בכל הקשור במשרד הדתות והלובי החקלאי בכנסת. מבקש להודות ליו"ר המועצה הדתית, שמעון שדה, לאנשי המועצה הדתית, לוועד המוניציפאלי ולוועד האגודה של ניר עקיבא והתושבים. ברכות.

אירוע בין דורי
המועצה מוקירה ומכבדת את ותיקיה, בוני הארץ והמושבים המוצלחים בחבל ארץ זה, ומשקיעה במגוון דרכים בפעילויות ובתמיכות לוותיקים. עמותת "חוויה במרחבים", היא הזרוע הביצועית, שמחבקת ומסייעת לתושבים לשפר את איכות חייהם, מלווה את התושבים הוותיקים, וגם את אוכלוסיית הנכים ובעלי המוגבלות השכלית במועצה.
רשימת העובדים והמתנדבים שעושים עבודה נפלאה ארוכה ומגיע לכולם הערכה גדולה ותודה ענקית. קווינה אלג'מל וכל צוות העובדים של מרכזי היום לקשיש, יו"ר העמותה מזל לוי, סגן ראש המועצה, ארמי פרג', רחל גיל, מנהלת מחלקת הרווחה, שמעון שדה, יו"ר המועצה הדתית, העו"סים, הטבחים, הנהגים, כולם.
אתמול, התקיים הערב המסורתי "אירוע בין דורי", שמשלב תערוכת אומנות, פרי יצירותיהם של הוותיקים, מופע שירה של הוותיקים, בהשתתפות בני המשפחות וקהילת מרחבים. האירוע מרגש כל פעם מחדש. לראות 5 דורות, מייסדי היישובים שלנו עם צאצאיהם.

אשתף אתכם במילותיה של קווינה, מנהלת מרכזי היום לקשיש:
"מטרתנו שכולם יראו אתכם ויבינו שאם חיים נכון ניתן להרגיש צעירים ופעלתנים כמוכם. בעיניי גיל הזהב משקף אוצר, ניסיון ותרומה רבה. ומחובתנו להעניק לכם את מקומכם הראוי בחברה, ולאפשר לכם לקיים חיים מלאי עשייה וסיפוק אישי."

השנה היינו שותפים במספר פרויקטים מיוחדים בקהילה, ברשותכם אמנה רק כמה מהם:
1. כיתת לימוד לאזרחים וותיקים - שנה שנייה. בשנת הלימודים האחרונה קיימנו כיתת אזרחים וותיקים בתיכון מרחבים ללימודי תנ"ך והיסטוריה. הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה עם רכזת אזרחים ותיקים הגב' יואלה מיכאלי ומנהלת התיכון הגב' רחל סיני.
2. שדרוג קהילה תומכת לקשישים - חוויה במרחבים, השדרוג נועד לאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב יותר של שירותים על פי בחירתם, כגון: טיולים, חוגים ופעילויות שונות.
3. פתחנו מועדון חברתי לניצולי שואה – מועדון חברתי בשעות אחה"צ לרווחת ניצולי השואה במרחבים.
4. פרויקט מחשב לכל נכה בקהילה תומכת נכים – במסגרת הפרויקט כל חבר קיבל מחשב נייד ועבר קורס ללמידת שימושי המחשב.
5. במהלך השנה פתחנו עוד 2 בתים חמים במועצה – במושב רנן ובמושב תלמי ביל"ו, בתים אלו מצטרפים ל 2 בתים שכבר קיימים – בגילת ובאשבול. בזכות הבתים החמים הרבה חברים נהנים ממפגשים חברתיים ומפעילויות שונות בשעות אחה"צ.

ומילה לסיום, אני יודע שהתפשטה לה שמועה שהמועצה מתכוונת לסגור את מרכז היום במבועים. כפי שאמרתי אתמול באירוע, זה נכון שביטוח לאומי מבקש לסגור את המרכז ולהעביר את הפעילות למרכז היום "מרחבים" (בגוש הדרומי, בקריית החינוך). אנחנו מתנגדים לכך באופן נחרץ. לא נאפשר לוותיקי האזור לנסוע מרחקים עצומים כאלה. מרכז היום במבועים – לא ייסגר.
יישר כח לכל העוסקים במלאכה!!!

פרס ניהול כספי תקין
בשבוע שעבר עידכנתי אתכם על הודעת הזכייה בפרס היוקרתי. המועצה זכתה לראשונה בפרס ב 2014 ומאז אנחנו שומרים על הרצף, זו השנה השלישית. השבוע, התקיים טקס הענקת התעודות. הענקת הפרס מסמלת התנהלות כספית תקינה ואחראית. הקריטריונים לקבלת הפרס נוקשים וקפדניים. ואני גאה בכל השותפים: גזבר המועצה, הנהלת החשבונות, מדור שכר, הגבייה, חברי המליאה והעובדים כולם.
שר הפנים, חה"כ אריה דרעי אמר בטקס: ״אני מברך את 102 ראשי הרשויות אשר בזכות עבודתם הקשה הגיעו לאיזון תקציבי, לפיתוח יישוביהם ולשגשוגן והיא זו אשר הובילה אותם לקבלת הפרס. שאיפתי היא לראות פה עוד ועוד רשויות אשר יקבלו את הפרס."


אלופי הפטאנק
אני גאה לספר לכם שקבוצת הפטאנק של מרחבים שוב זכתה במקום הראשון והשני של מחוז דרום ועלו לשלב הארצי. זו הזכייה החמישית ברצף של מרחבים! בהצלחה!


סטודנטים, עוד לא נרשמתם למלגה?
סטודנטים תושבי מרחבים: הגדלנו את המלגות, ואתם זכאים למלגה עד 10,000 ש"ח. מהרו להירשם... בהצלחה בלימודים!!!
להרשמה: http://www.merhavim-m.org.il/page.php…

משרות פנויות במעברים:

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום, 
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

 

הנאום של סנ"צ קובי מור, מפקד תחנת אופקים היוצא
מפקד המחוז הדרומי, סגן מפקד המחוז, מפקד מרחב הנגב וסגנו, מפקד מרחב לכיש וסגנו, ראש מועצת מרחבים, מנכ"ל עיריית אופקים, אבי ביתן- מנהל אגף החינוך באופקים ומנהלי אגפים ברשויות השונות, קבטי"ם, רבשצי"ם, חוסן אופקים, ספ"כ מחוז דרום, ספ"כ מרחב נגב, מ"פ כפרי נגב, מפקדי תחנת אופקים, שוטרייה ומתנדביה היקרים, מכובדי כולם.
בסוף החודש ימלאו לי 4 שנים ו- 5 חודשים בתפקיד מפקד תחנת המשטרה באופקים, תחנה המאגדת 4 רשויות מוניציפאליות ואחראית על בטחון הנפש והרכוש של כ- 45 ישובים בעלי שונות חברתית, כלכלית ומכאן גם פלילית. בעלת שטח טריטוריאלי השני בגודלו במחוז הדרומי ומורכבות ייחודית הנובעת מהיות המרחב כפרי ועירוני גם יחד והמאותגרת יום ולילה באתגר בטחוני עצום הנובע מהיותנו סמוכים למשולש הגבולות ובשכנות למצריים ועזה.
ימים רבים ידעתי מה אני הולך להגיד בנאום הפרידה שלי מכם ועכשיו משהגיע הרגע קשה לי מאוד המשימה לסכם. איך מסכמים תקופה כל כך ארוכה, משופעת במסלולים רבים והכי קשה ההכרה שבסוף הטקס הזה זה כבר חתום וגמור שאני לא חלק מכם וזה לא פשוט לי כלל.
בימים האחרונים אני כבר יושב במשרד חדש, בתפקיד אחר שמאוד רציתי ועדיין נהנה מהמחשבה הזו שבתקן אני עדיין המפקד של הגזרה הכל כך מיוחדת הזו ושל האנשים הסופר איכותיים שיש פה.
מכשיר הקשר כבר לא זועק, המירס לא מציק, אין ביפר ו"ורד ההרים" הצבאי נמצא כבר אצל המחליף שלי. אף אחד לא מדבר איתי על פשיעת רכוש, אין שודים, לא קטטות בין עבריינים ואף גבר לא מכה את אשתו פה במכללה, לא שמתי עלי שכפ"ץ כבר שבועיים ואני לא קופץ כבר כמה לילות ברצף לשום אירוע חריג ובכל זאת כשהטלפון מצלצל אני ישר רץ לענות- אולי זה מהתחנה, אולי צריכים אותי ואז נזכר שאני כבר לא.
חשבתי לעצמי – מה יש במקום הזה שאני כל כך אוהב
האם זה בגלל ההצלחה:
האם העובדה שהצלחנו להוריד את הפשיעה, להגדיל את סיכויי העבריין להיתפס ולשפר את איכות המעצרים היא העניין, האם כל הסיפור הזה זה אהבת המקצוע, האם זה מה שריתק אותי למקום הזה יום ולילה וכלכך מקשה עלי להיפרד.
או אולי שלא, אולי האנשים הם הם לב העניין,
האם החברות שצמחה פה בתחנה בין בתי האבן הישנים משנות החמישים המשפחתיות ואהבת האדם שבארבע וחצי שנים בקרוב נקנתה לעיתים קרובות בהקרבה אישית מול הפשיעה המכה מכל כיוון והיותנו מעטים טובים מול רבים היא עצם העניין.
האם רעות הלוחמים שנוצרה פה אל מול ההתמודדות עם האתגר הביטחוני והעובדה שעברנו פה יחד 2 מלחמות ארוכות וקשות עמוד ענן וצוק איתן במהלכם נהרגו לנו פה גם לא מעט אנשים זה העניין.
כנראה שזה הכול יחד ואולי זו סיבה ומסובב
ובכל זאת מה עושה את המקום הזה לכל כך משמעותי בעיניי, הרהרתי ולא באתי לכדי תשובה.
החלטתי שבמקום לחפש סיבות אני אספר לכם למה אני אוהב ויותר חשוב למה אני קשור למקום הזה
אני אוהב כי פה השוטרים והמפקדים הם לא רק שוטרים וקציני משטרה הם גם לוחמים 24/7 בעלי מודעות פלילית וביטחונית גם יחד, רושמים דו"חות תנועה, מטפלים באירועים וחוקרים, מפעילים מודיעין ומנהלים פשיעה, אבל גם יודעים בעת הצורך לעטות שכפ"ץ ולחבוש קסדה, להתחמש ב M16 ולתת מענה למטח רקטות גם כשאין כיפת ברזל, ואף להסתער כשצריך כפי שעשו בחשד לאירוע חדירת מחבלים לישוב נירים בעוטף עזה בפתיחת צוק איתן. הם גם מפנים פצועים תחת אש כפי שעשו כשזאביק ושחר נהרגו וכשגדי ירקוני ראש מועצת אשכול נפצע ביום האחרון של המלחמה, שעה לפני הפסקת האש.
אני אוהב כי פה השוטרים אוהבים להיות שוטרים, הם אוהבים את המקצוע והם משתכללים, משתפרים ומגלים יצירתיות כל הזמן.
אני אוהב כי פה לוקחים הכול אישי, פה האזרח הוא באמת במרכז ופה לוקחים ללב על כל התפרצות לדירה ועל כל רכב שנגנב, פה כול המפקדים יוצאים לזירה כי פה אכפת, בגלל זה אני כל כך אוהב.
אני כל כך אוהב וכל כך קשור כי גם כשאני נפצעתי בתאונה קשה, כשחליתי במחלה קשה וגם כשעברתי טרגדיה אישית קשה מאוד ספרתי את הימים לחזור – לא רק כי צריך אותי אלא יותר כי גם אני הייתי צריך את התחנה – התחנה היא לא רק המשימה היא גם סוג של תרופה בגלל זה אני כל כך אוהב וכל כך קשור.
לזה אנחנו פה בתחנת אופקים קוראים משפחה ולכן אני גם כל כך גאה
אז לסיכום רבותי יש כאן הכול מהכול – יש כאן חבל ארץ מדהים, עם חוות בודדים, אתרי תיירות ונוף עוצר נשימה. יש כאן אנשים טובים – חמים מאוד ואוהבי אדם, יש כאן תוצאות עסקיות מהטובות בארץ ויש כאן הרבה משפחתיות. אז איך אפשר שלא להיות חסר ואיך אפשר שלא לאחוז בכל הכוח בדבר הזה.
אני מאחל למחליפי סנ"צ אבי לוי הצלחה רבה, אני יודע שתחנת אופקים זכתה בך קצין מנוסה אוהב אדם – זה הרבה בשביל להצליח פה.
ברצוני להגיד תודה:
ראשית, תודה לבורא עולם שנתן לי את הזכות להיות ולעשות.
תודה לשותפים שלנו שהיו לחלק מהמשפחה לראשי הרשויות: איציק דנינו, שי חגג, גדי ירקוני וסיגל מורן. תודה לסגניהם, למנהלי האגפים שלהם ולמנכ"ל עיריית אופקים ידידי יורם נחמן. תודה לאבי ביתן מנהל אגף החינוך בעיר ולאירית ברבי מתוכנית 360 על רגישות קהילתית יוצאת דופן ועל מנהיגות, תודה ליהלומה מחוסן אופקים ולמתנדביה על שלימדתם אותי חוסן אזרחי מהו, תודה לקבטי"ם ולרבשצי"ם המסורים שלנו. תודה רבה למפקד מחוז הדרום ניצב דוד ביתן שאפשר לי את כל מה ששמעתם ושעזר לי להגיע לתפקיד החדש שרציתי, לממ"ר נגב תנ"צ נתן בוזנה שמהווה בשבועות האחרונים חבר טלפוני חשוב עבורי ומזכיר לי כל הזמן שהדרכה זה חשוב, תודה למשפחה שלי היקרה לאשתי שמשלמת את מחיר האהבה הזו לתפקיד ולבנים החמודים שלי אביתר, עוז ויואב, תודה להורי – לאמא שלי היקרה ולאבא שלי שהינו המנטור הפיקודי והמקצועי הכי טוב בעולם – זכיתי בך אבא.
תודה למתנדבים המסורים ולגמלאים שלנו.
תודה למ"פ כפרי נגב וצוותו על שת"פ טוב לאורך תקופה ממושכת.
אם שכחתי משהוא אני מצטער אני כותב מילים אלו בהתרגשות עצומה אז תודה לכולם.
תודה לשוטרים שלי – למדתי ממכם כלכך הרבה גם מקצועית אבל חשוב מזה פיקודית.
תודה אחרונה ומיוחדת לסגל התחנה שהלכו איתי והם בשר מבשרי דם מדמי - לשמעון, לשי, לאייל, לגיא, לוולטר, לכמאל, לזינו, לצפוני, לדקל, לחגבי, לסמי, ליובל ולליאת אני רוצה לצטט בתיקון קל ממילותיו של המשורר יענקלה רוטבליט שכתב:
"אך בכל הדרכים מעולם לא אבדה לי דרכנו
וגם אם לפעמים סערו מסביבי הרוחות
ואהבתי אתכם והיה לנו טוב,
טוב עד גדותינו והיה לנו רע
ואהבתי אתכם לא פחות"
תודה לכם על לכתכם אחרי במדבר, בארץ לא זרועה שתדעו שכל אחד ואחד מכם השאיר בי חותם וזה ילך איתי לתפקידים הבאים ולחיים בכלל.
חסר רכיב