חסר רכיב

סוגרים שנה ופותחים שנה טובה במרחבים

27/09/2016
ערב ראש השנה תשע"ז 30.9.16 

סוגרים שנה ופותחים שנה טובה במרחבים 

 ראש השנה תשע"ז: במועצה האזורית מרחבים מתגוררים 12,665 תושבים. מתוכם: 4,973 ילדים ובני נוער עד גיל 18. 3,778 צעירים, בני 18-40, 1,532 בני 40-50, 1,561 בני 50-65 ו-  821 בני 65 ומעלה. אנו גדלים בכ 1,000 תושבים מדי שנה. המחלקות השונות במועצה מציעות תוכניות ופרויקטים מיוחדים לכל שכבת גיל, ואנו מברכים על הצמיחה הדמוגרפית. 

במועצה פועלים 7 מעונות יום ועוד 4 מעונות של נאות מרגלית. 34 גני ילדים (מתוכם 9 בנינו ב 3 השנים האחרונות), 3 בתי- ספר יסודיים ותיכון אחד. בכל מוסדות החינוך בנינו כיתות לימוד חדשות, הוספנו כיתות מחשבים מתקדמות ואנו מתכננים להמשיך ולבנות, בהתאם לקצב הגידול המבורך. 
 המועצה משקיעה למעלה מ 50% מהתקציב השנתי בחינוך, מתוך תפישה, והתוצאות מדברות בעד עצמן. מערכת החינוך שלנו היא מהמצויינות והטובות בארץ. יש לנו הישגים משמעותיים בתחום החינוך: יש עלייה מתמדת באחוז הזכאים לתעודת בגרות בתיכון שלנו. הנתון האחרון עומד על 89%, אנחנו נמצאים בצמרת הרשימה הארצית. אבל לא רק זאת, הכפלנו את מספר התלמידים שניגשים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה בשנה האחרונה. 

 גם במערכת החינוך הבלתי פורמאלי יש לנו הישגים מרשימים. שילשנו את מספר החוגים וגם את מספר המשתתפים. אנחנו מפעילים ג'ימבורי נייד, הכולל מתנפחים, מתחם מזרונים ושעשועים לגיל הרך – בחינם. הג'ימבורי עובר בין היישובים פעמיים בכל שבוע. הקמנו גני שעשועים ביישובים, וחשוב מכך, תיקננו (מהמילה 'תקן'), את כל גני השעשועים והיום כולם מאושרים ע"י התקן הישראלי. מדי חודש מתבצעת ביקורת. 

תוכניות ופרויקטים רבים, בכל תחומי החיים, נמצאים בשלבים שונים ובשנה הקרובה נמשיך ונקדם אותם. אני שמח וגאה בעשייה המרובה של עובדי המועצה, השותפים הרבים שלנו והמתנדבים היקרים, תושבי המועצה, שפועלים למען פיתוחה של מרחבים. הישגי הפיתוח נמשכים, שני היישובים החדשים, שאושרו בממשלה, מתקדמים בקצב מהיר, ואנו מקווים להתחיל בשיווק מגרשים בעוד שנתיים. 

הוענק לנו פרס ניהול כספי תקין ממשרד הפנים, שנה שלישית ברצף. בשנת 2014 זו היתה השנה הראשונה בה זכתה המועצה בפרס החשוב, שמסמל התנהלות כספית תקינה ואחראית ומאז אנו שומרים על הרצף.  

סיום הבנייה של אולם התרבות במבועים והכשרתו למופעים יחד עם תקציבי התרבות והפנאי, שגדלו באופן משמעותי – מאפשרים לנו להציע בכל חודש מופעים אטרקטיביים וערבי תרבות, ועל כך התודה לשרה מירי רגב, שאמרה וביצעה: תקציבי תרבות - לפריפריה. בחודשים הקרובים תסתיים בנייתו של אולם הספורט במבועים, שיופעל בו גם חדר כושר מקצועי, בעלות של 10.5 מיליון ₪. 

העשייה מרובה, נלחמנו והשגנו הטבות במס הכנסה (אם עדיין לא מילאתם את הטפסים – זה הזמן), בתשתיות (רישתנו את כל יישובי המועצה ביוב מרכזי, במקום בורות ספיגה, כבישים וכיוב'), בפיתוח שבילי אופניים והליכה, מגרשי ספורט וגני שעשועים, שיפוץ מבני ציבור (בתי עם, בתי כנסת, מקוואות, בתי עלמין). 
כתיבת נוהלי חירום, דאגה לכלל האוכלוסיות, בהן לאוכלוסיות החלשות ופיתוח תוכניות ייחודיות לטיפול, פרויקטים תיירותיים וליווי יזמים צעירים, בתחום התחבורה ופיקוח איכות הסביבה, רישוי עסקים ועוד ועוד.  

תוכניות להמשך: בע"ה בשנים הקרובות נמשיך בפיתוח המועצה, כולל הרחבות ביישובים, הקמת שני יישובים חדשים, זה יכפיל את מספר התושבים במועצה בעשור הקרוב. אנחנו כמובן נערכים לכך, מבחינת כל התשתיות, כולל מוסדות חינוך, כבישים בתוך היישובים והרחבת הכבישים שתחת אחריות "נתיבי ישראל". התחלנו בהכנת תוכנית מתאר כוללנית למועצה. התוכנית תסדיר את המצב הסטטוטורי במרחבים ונוכל לאתר שטחים שיאפשרו הקמת אזורי תעסוקה ותיירות, מה שיביא להכנסה נוספת למועצה.  

מטרת העל שלנו: עצמאות כלכלית, ללא תלות בתקציבי ממשלה. 

אני מבקש להודות להנהלת המועצה, לעובדי המועצה כולם, לחברי המליאה, להנהלות היישובים, לחברי האגודות והוועדים, למתנדבים הרבים שפועלים מתוך מסירות ואהבה גדולה לקהילת מרחבים, לשותפים הרבים שלנו – שכולם יחד תורמים להצלחת מרחבים. לכם, התושבים, תודה על האמון ושיתופי הפעולה.  

נאחל לכל עם ישראל שתהיה שנה טובה, מתוקה ומבורכת. שתהיה שנת שלום וביטחון. שנמשיך לראות את מרחבים מתפתחת ומשגשגת, שוברת שיאים. שנדע תמיד לכבד האחד את השני ונהנה מחדוות הבנייה והעשייה. 

שתהיה שנה טובה ומבורכת
שי חג'ג' 
ראש המועצה האזורית מרחבים

חסר רכיב