חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים

14/10/2016
סוגרים שבוע במרחבים
שנה טובה וחתימה טובה!
נתחיל עם כל הדברים הטובים שקרו לנו עם פתיחת השנה:
בשעה טובה בית- הספר מרח"ב, שפועל בשדה צבי לכיתות א-ו, קיבל הכרה ממשרד החינוך. מרח"ב יצרו קהילה מיוחדת ותלמידים מאושרים. השבוע זכינו להשתתף לראשונה בטקס שהתקיים בבית הספר לזכרו של בועז זמירי ז"ל. בועז היה נציג ניר משה במליאת המועצה וממקימי ביה"ס מרח"ב. בועז דאג להעביר לכולנו את אהבתו לאסטרונומיה וקהילת מרח"ב בחרה להנציח את זכרו בהקמת גן למידה ומשחק- של מערכת השמש.
מנהיגות נשית
אני מזמין אתכן, נשות מרחבים, להצטרף לתוכנית לפיתוח מנהיגות נשים ציבורית, פוליטית ומוניציפלית. התוכנית מבוססת על הצורך שלנו להעלות את שיעור הנשים הלוקחות חלק במוקדי קבלת ההחלטות, מתוך מודעות בכח הרב שיש בתפקידים אלה לשנות את המציאות. בהזדמנות זו מבקש להודות לעפרה יצחק חי, יו"ר מועצת הנשים שלנו. כל הפרטים בלינק המצורף. 

קורס הנחיית הורים
לראשונה במרחבים- אנו מזמינים אתכם לקורס הנחיית הורים כאן במרחבים. הקורס הינו יוזמה משותפת של יחידת הנוער במתנ"ס ומכללת תל חי. משך הקורס: 10 חודשים. בוגרי הקורס יקבלו תעודת מנחה ממכללת תל חי.


סופר נני
מרכז הצעירים והגיל הרך הביאו אלינו הרצאות מרתקות במהלך השנה בענייני חינוך ילדנו, תזונה נכונה ועוד, בהם: פרופ' עמוס רולידר, קובי אריאלי. ההרצאה הקרובה היא של מיכל דליות ("סופר נני"), בנושא "מי מפחד להיות מנהיג? הורות בעידן המודרני". מוזמנים.


ביטחון אישי
בסוף השבוע שעבר נפגשתי עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן. כמובן שהעלנו את סוגיית הביטחון האישי ביישובי מרחבים ושדות נגב ועידכנתי את השר בכל המהלכים בוועדת הפנים של הכנסת. השר הבטיח שמיד לאחר החגים תינתן תשובה במטרה לתקצב ולאפשר מרכיבי ביטחון ביישובינו.

בדף הפייסבוק שלי, עידכנתי בצאת יום הכיפורים, כי במהלך ליל כיפור נגנבו 78 עגלים ופרות משתי רפתות (מתפרח ומפדויים). כוחות הביטחון המתוגברים שפעלו באזורנו, מג"ב, מתנדבי המתמי"ד והמשטרה, מצאו את בעה"ח והשיבו אותם למשקים. במכתב תודה שכתבתי למפקדים, ציינתי שעלות מוערכת של עגל היא 8,500 ₪ ושל פרה חולבת כ 10,500 ₪ - אילולא היו משיבים אותם, בעלי הרפתות, היו נאלצים לסגור את המשק, מפעל חייהם. אנו עובדים בשילוב ידיים עם המשטרה ומג"ב. הנושא נמצא בטיפולו של יו"ר וועדת הפנים של הכנסת חה"כ דודי אמסלם, שכפי שאתם נוכחים לדעת, הוא לא מוותר ובנובמבר יתקיים הדיון ה 5 בוועדת הפנים, בהשתתפות מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים. אני משוכנע שבקרוב יימצא התקציב למרכיבי הביטחון. אנו לא נרפה עד אשר יימצא לכך הפתרון.

נתיבי ישראל
שמח לבשר שהתקיימה ישיבה עם "נתיבי ישראל", לגבי עידכון מצב הפרויקטים שאמורים לצאת לפועל בקרוב. כל הפרויקטים עומדים בלוחות הזמנים שנקבעו מראש, למעט הרמזור בצומת תפרח, שתחילת העבודות היו אמורות להיות בנובמבר 2016, והן יתעכבו בחודשיים, ויחלו ב 1.1.17.

מצרף שוב את רשימת הפרויקטים.

כיכר בקרית החינוך: מכרז זכייני יצא לפני החגים וב 1.11.17 – קבלן בשטח.
הרחבת צומת גילת: נקבעה פרוגרמה, מינוי מתכננים, סיום תכנון צ.ה.ע. מאי 2017 תחילת ביצוע.
רמזור בתפרח: מכרז לפני החגים. תחילת עבודה 1.1.17.
הסדרת הכניסה לבטחה וגילת: הוחלט על איחוד הצמתים והצבת רמזורים: קבלן בשטח: מאי 2017.
ובנוסף הרחבת הכבישים: הרחבת כביש 293 בית קמה- בית הגדי ל 4 – נמצא בתכנון, כולל טיפול בכניסות ליישובים והכניסה לשדה צבי.
הרחבת כביש 264 בית קמה - משמר הנגב: הוקצו 300 מיליון ₪ לביצוע 4 נתיבים.

תודה לשותפים במשרד התחבורה, ובראשם שר התחבורה, ולשותפינו ב"נתיבי ישראל".

האיחוד החקלאי
האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. תנועת הנוער של האיחוד החקלאי פועלת במועצה, והחל מהשנה שעברה פועל האיחוד החקלאי בשני הגושים, יחד עם פעילות בני עקיבא מתקיימת פעילות תנועת נוער בכל ישוביי המועצה.
אנו רואים חשיבות רבה בפעילות התנועה ביישובים. בקיץ האחרון יצאו 60 בני נוער ממרחבים לקורס מד"צים. גם רוני שלי (שהיא בכיתה י"א) השתתפה בו, והיא רכזת הדרכה בגילת.
התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.
אנו שואפים להרחיב פעילות התנועה ומספר החניכים בה. השבוע התקיים הטקס המסורתי לפתיחת שנת הפעילות בהשתתפות כל החניכים.
תודה לש"ש שהיו חלק בלתי נפרד מקהילת מרחבים, בהצלחה בצה"ל. מחכים לכם שתחזרו אלינו בתום השירות הצבאי כסטודנטים. ובהצלחה לש"ש שהגיעו אלינו מכל הארץ. ממרחבים יצאו השנה 5 צעירים לשנת שירות באיחוד החקלאי. בהצלחה לכולם.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב