חסר רכיב

קורס הנחיית הורים בשיתוף מכללת תל חי

03/11/2016
לראשונה במרחבים- אנו מזמינים אתכם לקורס הנחיית הורים כאן במרחבים. הקורס הינו יוזמה משותפת של יחידת הנוער במתנ"ס ומכללת תל חי. משך הקורס: 10 חודשים. 
בוגרי הקורס יקבלו תעודת מנחה ממכללת תל חי.


ייחודי: קורס הנחיית הורים במועצה האזורית מרחבים 
בתחילת חודש דצמבר 2016 ייפתח קורס הנחיית הורים לתושבי המועצה האזורית מרחבים. הקורס, שמוביל מתנ"ס מרחבים, מסובסד ע"י המועצה ויתקיים במשך 3 סמסטרים. לבוגרי הקורס תוענק תעודה מוכרת ממכללת תל- חי, והם יוכלו להנחות וללוות הורים.  
"בל"ג בעומר לפני כשנה וחצי הקמנו סיירת הורים במרחבים" מספרת ורוניקה בקשי, מנהלת תחום מניעה ילדים ונוער במועצה האזורית מרחבים. "הסיירת מונה כ 50 הורים, שמובילים ולוקחים אחריות על הילדים והנוער בקהילה. תוך כדי ההורים עוברים הכשרות ומתקיים שיח הורי משתף. אבל שמנו לב שהפורמט של סיירת ההורים, פורמט שפועל בחלק מהרשויות המקומיות בארץ בו ההורים מסתובבים ברחובות, אינו הכי מתאים למגזר הכפרי וכי יש לבצע התאמות. חשוב לנו שההורים יהיו מעורבים וחשבנו איך לתפור את החליפה המתאימה ביותר למרחבים. האם הכי נכון לנו שההורים מסתובבים בלילה בחוץ? אגב, לרוב, הילדים של ההורים שמשתתפים בסיירת, נמצאים בבית. ואז הבנו שכדי להיות הורה מעורב, לא צריך בהכרח להסתובב ביישובים בלילה, אלא להעניק להורה את הכלים להתמודד עם הילדים. להעניק להורים את הכלים להיות מעורבים, מובילים, בעלי סמכות, שבאמצעות עבודה נכונה בבית, משפרים את התקשורת הורים- ילדים נמצאים שם בשבילם ומקשיבים להם. וככה יצרנו את "הסדנא". הסדנא הוא מרכז למנהיגות, שהוקם במתנ"ס מרחבים, ויש בו מסלולים לבני הנוער ולהורים. במסגרת הזו, אנו פותחים את הקורס להנחיית הורים." מספרת בקשי. 

הקורס מתקיים בשיתוף המועצה, מצילה, עידן ההורות ומכללת תל- חי. במסגרת הקורס, יתקיימו 3 סמסטרים, כאשר בסמסטר השלישי – יבצעו המשתתפים פרקטיקום בקהילה, וינחו הורים. עיקר התכנים שיילמדו בקורס יעסקו בגיל ההתבגרות, אינטליגנציה ריגשית, סוגי תקשורת, בניית אמון מרד נעורים ועוד. 

 שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים הוסיף "בתפישה המועצתית, חשוב לנו להכשיר ולייצר קהילת הורים חזקה ובעלת השפעה ולא רק לטפל בנוער בסיכון. לאפשר למשפחות לבנות מערכת יחסים טובה ועמוקה, ולגדל את הילדים בנחת ושמחה. זה מה שמייצר מציאות אחרת בבית שלנו."
חסר רכיב