חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 10.11.16

10/11/2016
סוגרים שבוע במרחבים 10.11.16
חינוך, רבותיי
המינהל ההתיישבותי הוא הבית של החינוך העל יסודי במרחבים. השבוע נפגשנו עם בני פישר, מנהל החינוך ההתיישבותי, והלינו לפניו מס' נושאים, בהם: קבלת שעות נוספות לתיגבורים, כדי שנוכל להשקיע ולסייע לכל התלמידים. ביקשנו אישור לפיצול שכבה ז' שמונה מס' ילדים רב, ואכן, נענינו בחיוב כמעט לכל הבקשות. אני מבקש להודות לבני פישר ולשושנה, המפקחת על ההיענות והדרך המשותפת לאורך השנים, שמוכיחה את עצמה. 89% מבוגרי תיכון מרחבים זכאים לתעודת בגרות – הנתון הוא בין הגבוהים בארץ. והכפלנו את מספר התלמידים שניגשים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה.

בנוסף, אנו בוחנים אפשרות להכנסת רשת לניהול תיכון מרחבים, רשת שתוכל להשקיע תקציבים בהרחבת מגמות הלימוד ותיגבורים לתלמידים. המשמעות היא שנוכל להרחיב לכל תלמיד ותלמידה את האפשרויות. ובכך, לאפשר גם לתלמידים שאינם זכאים לתעודת בגרות מלאה, ללמוד מקצוע ולסיים עם תעודת מקצוע איכותית. אנו בוחנים זאת מול משרד החינוך, המינהל ההתיישבותי והיועץ המשפטי. ובהמשך נצא למכרז לבחירת הרשת הטובה ביותר.

תודה לעוף הנגב
השבוע נפגשתי עם דוד קליאוט, מנכ"ל א. ת., רפי גלם, מנכ"ל "עוף הנגב" וחנה שחר, מנהלת מפעל "עוף הנגב". המפעל מסייע לנו בשנים האחרונות במימון פרויקטים חינוכיים לילדנו במהלך השנה, בהם, פרויקט הטייסת. והשבוע, קיבלנו אישור להמשך התמיכות גם השנה. אני מבקש להודות בשם הקהילה להנהלת "עוף הנגב".

מים, מים
המאבק הצודק שאנו מנהלים בנושא מחירי המים לחקלאות נמשך. בקצרה, למי שפספס, מדובר במים שפירים לחקלאות, כאשר חקלאים מאזור הנגב הצפוני משלמים 2.53 שקלים לקו"ב, לעומת 0.35 שקלים לקוב בלבד במקומות אחרים (פער של פי 8). אנו דורשים מחיר אחיד למים, בדיוק כפי שכולנו משלמים מחיר אחיד על החשמל – כך צריך להיות גם בעניין מחירי המים. אם כן, השבוע התקיימה ישיבה בכנסת בעניין, יחד עם תמיר עידן, ראש המועצה האזורית שדות נגב. מסתמן שנרקם מתווה שמקובל גם על משרד החקלאות, משרד האוצר והאירגונים החקלאיים. ההחלטה תתקבל בוועדת הפנים במושב הכנסת הזה, והשינויים יחלו מינואר 2017. עם אישור המתווה המדוייק – נפרסם לציבור.

על אגודה קהילתית, שמעתם?
במושבים שלנו קיימת אגודה חקלאית וועד מוניציפאלי. במושב ניר משה הקימו השבוע אגודה קהילתית- שיתופית, שלמעשה מאחדת בין כל תושבי המושב (בהרחבה ובמשקים), שמטרותיה הן יצירת מסגרת קהילתית, ארגונית, חברתית ותרבותית, ותעניק מענה לצרכיה ורווחתה של קהילת ניר משה. האגודה הקהילתית יוצרת ארגון אחד שיאפשר לחברים להשפיע על אורח החיים בקהילה, אספות כללית, הצבעה על תקציב דמי חבר שלא קשורים למס וועד מקומי. ועוד. המודל עובד בכמה מושבים בארץ.

קיסריה, מאחורייך
פארק הבשור בעל פוטנציאל אדיר. בקיץ 2015 התקיימו בו מופעים גדולים, עם כ 5,000 משתתפים בכל מופע. האלטרנטיבה לקיסריה בדרום. בימים אלה אנו מכינים תוכנית לפיתוח הפארק. נפגשנו השבוע עם נציגי קק"ל ורשות הטבע והגנים. בתוכנית: הרחבת הכניסה, התאורה והסדרת החניות. ברגע שהתוכנית תאושר ע"י המשטרה, נפעל לגיוס תקציבים להוציאה לפועל. ברור לכולם כי השקעה בפארק תביא להרחבת מעגל התיירות באזור כולו.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים"
חסר רכיב