חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 2.12.16

02/12/2016
סוגרים שבוע במרחבים 2.12.16
ביום ראשון יפגינו חקלאים בצמתים שונים בארץ. גם בצומת גילת תוכננה הפגנה, ושאלו אותי מדוע ביטלנו אותה. אז אסביר. אתם יודעים שבשנה האחרונה אנחנו פועלים כדי לשנות את העוול ההיסטורי שנעשה לחקלאים בעניין מחירי המים. חקלאים שגרים בצפון משלמים מחיר נמוך מאוד, ואילו חקלאי צפון הנגב, למשל, משלמים פי 8 מהם. אי אפשר לעשות חקלאות בעלויות האלה וחלקות פשוט מתייבשות. אנחנו דורשים מחיר אחיד לכולם, כמו שכל אזרחי המדינה משלמים מחיר אחיד לחשמל. בקיצור, פעלנו מול הגורמים הרלוונטיים, והגענו למתווה שמוסכם על רוב החקלאים בארץ, והוא יאושר במהלך החודש. יש מי שמבקשים לבנות את המתווה מחדש, או לדחות בשנה, מה שוודאי לא נסכים לו. 
לכן, לא נשתתף בהפגנות הצפויות להתקיים ביום א'. לקריאת הכתבה שהתפרסמה ב Ynet לחצו כאן.

חם, אש
קהילת מרחבים לא נשארה אדישה לטרור ההצתות והתגייסה לארח ולהציע סיוע (איסוף בגדים, הדרכות לילדים ועוד) באופן מיידי. מועצת התלמידים בתיכון, יחידת הילדים והנוער ומכלול מידע לציבור – ריכזו את הפניות, ואני גאה בהתגייסות המיידית של מנהיגות הנוער שלנו ושל הקהילה כולה.
מרכז הצעירים המשותף לשדות נגב ומרחבים אירח ביום שני את הסטנדאפיסט שלומי קוריאט באולם התרבות מבועים, בהשתתפות כ 450 איש. מרכז הצעירים והמועצות בחרו לארח את לוחמי האש ונשותיהם, כהוקרה על פעילותם לאורך כל השנה ובסוף השבוע שעבר.


גם בשגרה, גם בחירום - הטובים ביותר
הקואליציה הישראלית לטראומה, עמותה שעוסקת בהכשרת רשויות לחירום, ומלווה אותנו בשנים האחרונות בכתיבת נוהלי החירום ובהיערכות, קיימה השבוע (שלישי- רביעי) כנס משותף למועצות האזוריות מרחבים, בני שמעון ויואב.
הכנס עסק בניהול מצבי משבר וקשר עם היישובים במטרה לשפר את העבודה מטוב מאוד למצויין. בכנס השתתפו ראשי המיכלולים ומספרי שתיים. הסדנאות הועברו בדרך חוויתית והתנסות מגבשת ללמידה על תהליכי העבודה בשגרה ובחירום.
כל מועצה חולקה ל 4 קבוצות, שעברו משימות חוויתיות ביפו, תוך יצירת קשר עם עוברי אורח, ובסוף כל משימה- התקבל ניקוד, תוך כדי שיתוף פעולה בין הקבוצות, העברת מידע וניהול נכון.
נבחרת המועצה האזורית מרחבים - זכתה במירב הנקודות מבין שלוש המועצות בזכות עבודת צוות מדוייקת. אני יודע שאני יכול לצאת בלב שקט עם הצוות שלי לכל קרב. בהזדמנות זו אזכיר, שבימי צוק איתן, עובדי מרחבים היו מגוייסים באופן מלא כדי להמשיך ולתת שירותים כבשגרה, על אף הירי. מרחבים היתה בין הרשויות הבודדות בדרום שמערכת החינוך בה סיפקה מענה (בהתאם למגבלות) בתוך מבנים ממוגנים ביישובים, גני הילדים עברו למקלטים ופעלו במתכונת מותאמת – ועל כך קיבלנו ציון לשבח מפיקוד העורף.
אני מבקש להודות לקואליציה הישראלית לטראומה, ולשרית זיו, שמלווה אותנו ותכננה כל פרט בכנס בקפידה ובמיומנות. הכנס היה מעשיר בתובנות ומרתק.

מגרש הניסים
לפני 11 חודשים נהרג משה ניסים ז"ל (40) בתאונת דרכים סמוך למושב בטחה.
השבוע חנכנו יחד עם חברי מושב רנן מגרש כדורגל, "מגרש הניסים", לזכרו. בהמשך התקיים משחק ידידות בין נבחרת רנן להפועל מרחבים. 
מירב, אופק, דקל, רועי והילה, אוהבים אתכם מאוד.


הוא משלנו
אבי כליף, מנהל מחלקת הספורט שלנו, מונה השבוע למאמן נבחרת ישראל בכדורגל אולמות. כליף משמש גם כמנהל מחלקת הנוער בהפועל באר שבע והוא ימשיך לכהן בכל התפקידים. בהצלחה!

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב