חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 22.12.16

22/12/2016

סוגרים שבוע במרחבים 22.12.16
השבוע התקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא הצעת חוק המים (תיקון מס` 27), התשע”ו-2016. הדיון עסק בתיקון עוול. הדיון עסק במוסר. בצדק.
מחיר המים השפירים שונה בין איזורי הארץ מאז קום המדינה. הפער מגיע עד פי 8 בין חקלאי הדרום לצפון (30 א"ג באזורים שונים בצפון לעומת 2.5 ₪ בנגב הצפוני עבור קוב מים שפירים). אנחנו דרשנו להגיע למחיר אחיד לכולם. הניסיון הזה למשוך את המאבק להשוואת המחירים- כאילו זה מאבק בין חקלאים- הוא לא נכון. אנחנו לא נגד מי שמשלם פחות, אלא להפך. אני רק אומר שבנגב ובמדינת ישראל אי אפשר לגדל חקלאות ב 2.5 ₪ לקוב. אי אפשר. זה אומר שמשקים אצלנו נסגרים אחד אחרי השני. ההובלה של ניהול משק מים ארצי הוא מתחייב. אם אח"כ באזורים מסויימים יצטרכו לתת טיפול נקודתי- יינתן טיפול נקודתי. המים הם נכס של המדינה. לא ייתכן שיהיו פערים כאלה במחירים! זה לא הוגן ולא מוסרי! יש ליצור שיוויון, כפי שכל אזרחי המדינה משלמים מחיר אחיד עבור חשמל. יו"ר וועדת הפנים חה"כ דודי אמסלם אמר בדיון: "ההסדרים הישנים שנחתמו אינם מקובלים עליי. מבחינתי כל החקלאים בישראל שווים." והמשפט הזה הוא תמצית הדיון. בעוד שבועיים תוגש ההצעה להצבעה, שכוללת מחיר שווה לכולם ובהנחה משמעותית. החוק החדש גם יוזיל את תעריף המים למשקי הבית בכ- 15 אחוזים. דבר נוסף שיש להדגיש, שהמתווה אינו עוסק במחיר מי השפד"ן. על זה עוד נדבר בהמשך.


יום המורה במרחבים


הנבחרת החינוכית של מרחבים מורכבת מהמחנכים האיכותיים ביותר – ובזכות האמונה, ההתמדה, הערכים, ההשקעה בכל תלמיד ותלמידה – בתי- הספר שלנו מדורגים במקומות הראשונים בארץ.
השבוע ציינו בבתי- הספר במרחבים את יום המורה. השנה, הצטרף לראשונה בית- הספר "מרח"ב", שבשדה צבי לחגיגה באופן רישמי, זאת לאחר שמשרד החינוך העניק בתחילת השנה רישיון זמני לבית- הספר. וועדי ההורים הכינו הפתעות לנבחרת החינוכית שלנו וכולם חגגו יחד. אני מבקש להודות לנבחרת החינוכית שלנו, לכל אנשי הצוות שעובדים במערכת, על ההשקעה במערכת החינוך, על התמיכה בתלמידים. המועצה העניקה מתנה בשווי 2,000 ₪ לכל חדר מורים.תודה לקרן טבול לקדמה


בטקס חגיגי נחנך מודל המדמה בית גידול מדברי, במרכז המדעים "תפוח פיס" בקריית החינוך מרחבים, מתרומתו המכובדת של יצחק טל ממושב מסלול, באמצעות קרן טבול לקידמה. קרן טבול לקידמה הוקמה בארה"ב ע"י אחיו של יצחק טל, במטרה להוביל תלמידים למצויינות. התורם מצא לנכון להקים במרכז המדעי "תפוח פיס" מרחבים, מודל המדמה בית גידול מדברי. יהיו בו צמחים, בעלי- חיים וקרקעות וסלעים שאופייניים למדבר. התלמידים ילמדו על מערכות אקולוגיות, שרשרת מזון ומארג מזון באמצעות המודל. מבקש להודות ליצחק טל ולקרן טבול לקדמה בשם קהילת מרחבים על התרומה המכובדת.


כאן שובתים


בשבועות האחרונים מתנהלים דיונים סוערים בין ראשי הרשויות, נציגי השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות לאוצר – במטרה לבטל את הגזירות הכלכליות והורדת תקציבי הרשויות המקומיות. מדובר בשורה של גזירות וקיצוצים בתקציבי החינוך, הרווחה והפנים, תקציבים המאפשרים לנו להעניק שירותים לתושבים, שפגיעה בהם- משמעותם פגיעה אנושה ביכולת הרשויות להתקיים. ניסיונות ההידברות לא צלחו, והרשויות שבתו ביום ד'. בינתיים, הקפיאו בשלטון המקומי את ההשבתה ופגישה נוספת תתקיים ביום א' עם נציגי האוצר, במטרה להגיע לפתרון. מקווה מאוד שדרישותינו המוצדקות ייענו והאיום יוסר.


פסטיבל "מאירים את מרחבים"- בחנוכה נשארים לחגוג בבית!


לראשונה במרחבים: פסטיבל גדוש אירועים בחנוכה, לכל המשפחה – והכל בחינם! במסגרת הפסטיבל תופיע להקת "איב אנד ליר" לבני הנוער, הזמר והיוצר עידן עמדי ויזהר כהן לאזרחים הוותיקים, כאמור, ללא עלות. במהלך החג תחל מסורת חדשה במרחבים "בתים מדליקים" במסגרתה יתקיימו סדנאות והרצאות ב 11 בתים ומבני ציבור במועצה. את כל האירועים אנחנו מקיימים בזכות התמיכה של משרד התרבות. אני מזמין את כולכם לחגוג וליהנות כאן, בבית. כל הפרטים באתר המועצה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות. 

שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב