חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 19.1.17

19/01/2017
בית- ספר לאוטיסטים
כפי שעידכנתי, המועצה מקדמת הקמת בית- ספר לאוטיסטים באשל הנשיא. השבוע התקיים דיון ענייני וממצה עם ערן הראל, מנהל המינהל הדיור הממשלתי, בנושא הקצאת קרקעות לטובת העניין. לשמחתי, כל הגורמים שהשתתפו בדיון מאוד מעוניינים לעזור. מבקש להודות לערן ומקווה שבימים הקרובים נקבל אישור להקמת ביה"ס ונצא לעבודה.

תפרח
השבוע התקיימה ישיבה עם שר הפנים והשר לפיתוח הנגב והגליל, חה"כ אריה דרעי ועם יו"ר וועדת הכספים, חה"כ משה גפני, בעניין מצב התשתיות בתפרח. מושב תפרח לא זכה להתייחסות בתחום התשתיות והוזנח במשך שנים. אנחנו פועלים במטרה לקדם החלטה בוועדת השרים, לתיקצוב שיקום התשתיות בכ 30 מיליון ₪. מדובר בכבישים, מדרכות ותאורה. מקווה שבשבועות הקרובים הוועדה תתכנס ותתקבל החלטה על הקצאת התקציב מכלל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר. מבקש להודות לשר ולחה"כ גפני על הנכונות והרצון האמיתי לסייע.
בימים אלה מתבצעות עבודות להקמת ביוב מרכזי בתפרח. עד היום, הביוב זרם לבורות ספיגה דרך צינורות מעל הקרקע, מה שיוצר מפגע סביבתי. עבודות הביוב צפויות להסתיים בעוד כ 4 חודשים, עד אז, אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמת, אבל זה למען מטרה טובה.

בנוסף, בחודש מרץ "נתיבי ישראל" תציב רמזור בכניסה לתפרח. 

חקלאות
השבוע ביקרנו במשקים חקלאיים במועצה עם יו"ר הוועדה החקלאית אלי מוגרבי. נפגשנו גם עם המשתלמים מנפאל וויטנאם. התרומה של המשתלמים גדולה לחקלאות שלנו, ולכן נפעל להרחבת הפרויקט. תודה לאלי מוגרבי על העבודה והסיוע לחקלאים.

תודה לשרית זיו
שרית זיו ליוותה את המועצה ב 6 השנים האחרונות מטעם הקואליציה הישראלית לטראומה, בתחום המוכנות לחירום. בשם קהילת מרחבים אני מבקש להודות לשרית מקרב לב על הליווי הצמוד של הנהלת המועצה בשגרה ובחירום, בכתיבת תוכניות העבודה ונוהל חירום, הכשרות לכל הצוותים, ייעוץ באופן מקצועי, שהוכיח את עצמו ב"צוק איתן". לאורך כל הדרך היית לנו לאוזן קשבת וליד מכוונת ועל כך אנו מוקירים ומודים לך. זכינו בחברה טובה לדרך. בטוחים בהצלחתך בהמשך.

חג הכלניות כבר מגיע...
עמותת התיירות שלנו "שקמה- הבשור" קיבלה חיזוק נשי עם מינויה של ליאורה סלע-דוד כמנהלת העמותה במקומו של עמית לבקוב, שסיים את תפקידו לטובת תפקיד ברשות הטבע והגנים לפני כ 4 חודשים ומאז ניהלה לבנת גינזבורג את כל מערך ההכנות האינטנסיבי לקראת הפסטיבל יחד עם מיטל וכעת מנהלות את העמותה בגאון 3 נשים. 
בעוד שבועיים (בסוף השבוע הראשון של פברואר) יחל פסטיבל "דרום אדום", שכולנו מחכים לו... יש המון פעילויות ואירועים באזור. ממליץ לצאת ולטייל עם המשפחה וחברים, לפרגן לעסקים המקומיים ובעיקר ליהנות מהיופי ומשפע האטרקציות. כל הפרטים באתרים ובפייסבוק של המועצה והפסטיבל.

ובנימה אישית, השבוע נסגר תיק החקירה שנפתח לפני כשנה וחצי. אני מבקש להודות לכולם על התמיכה והאמון. לאורך כל הדרך האמנתי בניקיון כפיי ובצדקת דרכי וכל מה שראיתי לנגד עיניי זה עשייה ופיתוח, קידום מרחבים והנגב, הסיבות שהביאו אותי להתמודד על התפקיד. אמשיך למלא את תפקידי ביושר, באחריות ובמקצועיות.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב