חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 3.2.17

03/02/2017
מליאה מלאה
השבוע התקיימה ישיבת מליאה בה הגדלנו את התב"רים, הרשימה לפניכם:
30 תחנות הסעה משולבות ב 15 יישובים.
הסדרת מעגל תנועה בקלחים
הסדרת מעגל תנועה בניר משה
הסדרת מעגל תנועה בשדה צבי
הסדרת מעגל תנועה – בכניסה לפדויים
הסדרת מעגל תנועה במבועים
מתקן טניס בקרית החינוך
מתקני משחקים בקרית החינוך
מתקן אתלטיקה במבועים
הסדרי תנועה, אשכול גני ילדים- קלחים
הגדלת תב"ר תשתיות קלחים
רכישת מחשבים לבתיה"ס
ציוד וריהוט חדר- הכושר החדש במבועים
שיפוץ מועדון בקלחים
שיפוץ מועדון ניר עקיבא
שיפוץ מועדוניות
שיפוץ מרכז חלום
שביל הליכה/ אופניים המחבר בין- פדויים- רנן- מסלול- קרית החינוך
תודה לחברי המליאה ולשותפים הרבים בהצלחה.

אסטרונאוט בבית- הספר
ביום שלישי התקיימה הרצאה חד- פעמית ומרתקת של האסטרונאוט ד"ר דון תומאס, בבית- הספר היסודי "מבועים", במסגרת 'מועדון הטייסת', תכנית מנהיגות חברתית ערכית של קרן רמון, לזכרם של אסף ואילן רמון ז"ל. האסטרונאוט ד"ר דון תומאס, יליד ארה"ב, בעל תואר בפיזיקה והנדסת חומרים, כיהן בתפקיד בכיר בנאס"א וביצע מאות ניסויים בחלל. כיום הוא דובר ומרצה מבוקש ובעל השראה בכל העולם.
האסטרונאוט ד"ר דון תומאס סיפר לילדים על האהבה שלו לחלל וכי ניסה במשך 3 פעמים להתקבל לנאס"א, ונכשל, אבל לא וויתר, עד שהגיעה ההודעה המשמחת – בפעם הרביעית. המסר העיקרי שביקש המרצה להעביר לתלמידים הוא שאנחנו מוכרחים לחלום, להעיז ולהגשים את החלומות שלנו. אסור לוותר. הכל אפשרי. התלמידים שאלו את האסטרונאוט האם הכיר את אילן רמון ז"ל, והוא השיב שכן. שהם עבדו יחד במשך חודשיים לפני השיגור של מעבורת החלל "קלומביה", שהתפרקה עם כניסתה לאטמוספירה ב 1 בפברואר 2003. "אילן היה בעל אישיות מיוחדת" אמר.
מועדון הטייסת יוצר אקלים חברתי מיוחד בבית- הספר, ומצמיח מנהיגים איכותיים, אחראים ושאפתנים. אני מבקש להודות לצוות קרן רמון על הפעילות החשובה ב"מבועים" ומקווה להרחיב את הפרויקט לבתי- ספר נוספים במועצה.


אוצרות מרחבים- 28/04/2017- save the date
לקראת יום העצמאות נקיים מירוץ משפחות במרחבים- "אוצרות מרחבים".
מדובר בחגיגה קהילתית ומשפחתית, עם כתבי חידה ומשימות הקשורים להיסטוריה ולמורשת שלנו, ויחברו את המשתתפים לאתרים וליישובים במועצה. בסיום המירוץ, נקיים קבלת שבת קהילתית ומופע לכל המשפחה. פרטים נוספים בהמשך...

מבלים בבית!
מאז פתיחתו של אולם התרבות במבועים והקמת מרכז הצעירים, מיטב האומנים מגיעים להופיע כאן. מרכז הצעירים המשותף למרחבים ושדות נגב מזמין את כולם למופע של אברהם טל ב19/02/17 בהיכל התרבות בשדות נגב. כרטיסים ניתן לרכוש דרך אתר האינטרנט של המועצה. בקרוב יצא פרסום על אירועי חודש מרץ אשר יחל במופע לרגל יום האישה הבינלאומי ויהיה גם הוא גדוש במופעים לילדים, בני נוער וצעירים.

חבל- יבנה - מרחבים
השבוע הגיעו אלינו לביקור ראש מועצת חבל יבנה משה ליבר, יחד עם מנהלת המתנ"ס וצוות מחלקת החינוך. מטרת הביקור היתה ללמוד על מודל ההפעלה של הקונסרבטוריון במרחבים. את הביקור הוביל מנהל המתנ"ס אדם עזרן, והתקיים סיור בקריית החינוך ובמבועים עם מנהלי בתי הספר במרחבים ומנהלת הקונסרבטוריון. אנו גאים בקונסרבטוריון שלנו במרחבים ושמחים על כך שמהווה מודל גם למועצות אחרות.

תודה ליפה גניזדה
יפה גניזדה, רכזת התרבות במתנ"ס, פרשה לגמלאות. יפה, התחילה את עבודתה במועצה בתחילת שנות השבעים ומילאה שורה של תפקידים מגוונים בתחום הנוער והתרבות במרחבים. יפה השאירה חותם בהקמת וועדות תרבות ביישוביים, אשר מורכבות ממתנדבים ומובילות את פעילות התרבות ביישובים, תוך חיבור ושותפות עם המתנ"ס והמועצה. יפה הניחה תשתית איתנה ליזמות קהילתית מקומית ולעושר התרבותי במרחבים. בשם קהילת מרחבים, אני מבקש להודות ליפה על כל אלה, מבטיח לשמר את העשייה המבורכת.

דרום אדום
פסטיבל הכלניות "דרום אדום" נפתח היום במזג אוויר יפהפה. כל האתרים והאטרקציות מוכנים ומחכים לכם. פרטים על האטרקציות במרחבים והסביבה בקישור הבא.
תהנו!

נפרדים ממנהיג הנגב
השבוע הלך לעולמו מנהיג הנגב, ידידנו היקר, שמוליק ריפמן ז"ל. שמוליק כיהן כראש מועצת רמת הנגב במשך 25 שנה וכיור מרכז המועצות האזוריות. איש חזון, שפיתוח וקידום הנגב עמדו לנגד עיניו בכל החלטה ומשימה. שמוליק היה עבורי יד מכוונת ומודל לחיקוי והערצה. יהיה זכרו ברוך.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב