חסר רכיב

בריונות ברשת – לא בבית ספרנו

08/02/2017

בריונות ברשת – לא בבית ספרנו
במסגרת שבוע האינטרנט הבינלאומי, התקיימו הרצאות בבתי- הספר שבמועצה האזורית מרחבים, בנושא גלישה בטוחה.
את ההרצאות העביר רס"ב ירון יפרח, השוטר הקהילתי של המועצה. 

השוטר הקהילתי הסביר לתלמידים את הגדרות המושגים: עבירות, אחריות פלילית, חקירה באזהרה, חוקר נוער, על ההשלכות לפתיחת תיק פלילי, חוק המחשבים, שיבוש פעולות מחשב, דוגמאות לענישה על עבירות מחשב, הימורים ברשת, ובעיקר העביר לתלמידים את המסר שאסור שיפגעו בהם. "אין שום סיבה שתיפגעו. יש כאן מעטפת שלמה שנמצאת כאן רק עבורכם ולמענכם. ההורים, מערכת בית- הספר, משטרת ישראל." רס"ב יפרח נתן תחושת ביטחון וגיבוי למי שעלול להיפגע ומאידך הציב תמרור אזהרה למי שפוגע והסביר את כל ההשלכות. "כשאתם מזהים שפוגעים בחברים שלכם ברשת או בכל מקום, מחובתכם לדווח על כך. זאת לא הלשנה, אלא הצלת חיים."

משטרת ישראל פירסמה אזהרות, הנה הן לפניכם: 
 חשבו היטב בטרם אתם שולחים או נותנים הסכמתכם לצילום תמונה או סרטון שלכם. לאחר מכן, אין לכם שליטה על הנעשה והן עלולות להיות מופצות ברשת.

קיבלתם תכנים פוגעניים? אל תקחו חלק בפעילות הפוגעת ואל "תעמדו מהצד". היו אקטיביים – הגיבו וגנו את הפעילות, אל תעשו לייק (like) ואל תשתפו (share), תחסמו, מחקו, דווחו לבוגר אחראי והגישו תלונה במשטרה. זכרו, מעורבות במעשה זה הינה מעורבות בעבירה פלילית!

האנשים עמם אתם משוחחים באינטרנט אינם תמיד מי שהם מציגים עצמם. שמרו על פרטיותכם ובדקו כי הפרופיל שלכם ברשת החברתית מוגן מפני זרים.

אין להיפגש עם אנשים שהכרתם ברשת החברתית, בעיקר לא עם אלה שמעודדים אתכם לכך בצורה מיוחדת או חשודה. אם החלטתם לבסוף להיפגש, ידעו את הוריכם או חבריכם על כך, היפגשו במקום ציבורי והגיעו לפגישה עם חבר/ה ולא לבד.

אם אתם חשים נפגעים, זכרו כי אתם לעולם לא לבד ! התייעצו עם בוגר אחראי והגישו תלונה במשטרה. רצוי להביא כל חומר אשר יכול לסייע בחקירה כגון צילומי מסך, תדפיסים, קבצים וכדומה.

התמונה של ‏מועצה אזורית מרחבים‏.

חסר רכיב