חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 9.3.17

אחת החוזקות המשמעותיות והבולטות ביותר במרחבים, וביישובים כפריים בכלל, זו הקהילה. הקהילה היא חלק מחיי המשפחה שלנו, בטוב וברע, ולקהילה תומכת ויציבה, יש את היכולת לצמוח יחד, כמו גם לעבור משברים.

בימי "צוק איתן", יישובים שהקימו צוותי צח"י, תיפקדו והצליחו לנהל שיגרת חירום באופן הטוב ביותר. בזכות הצוותים, התושבים קיבלו את מלוא המענים (הפגות, סדנאות הורים למצבי מתח, פעילויות לילדים ועוד).  

בקצרה, צח"י (צוות חוסן יישובי), מורכב ממתנדבים מהקהילה. לכל אחד תפקיד מוגדר בחירום- ובחירום, הכוונה לכל מצב שהוא לא שיגרה. לא רק מלחמה, רעידת אדמה וכו', אלא גם משבר קהילתי בעקבות תאונה או אירוע פיתאומי, המצריך סיוע.

המועצה דואגת כל העת להכשיר את הצוותים וללוותם, על מנת לשפר את יכולות הסיוע בעת משבר.     

השבוע נפגשנו עם הנהגות היישובים ואנשי מקצוע, במטרה לחזק את הצוותים הקיימים ולדאוג להקים צוותי צח"י ביישובים בהם לא קיים. חשוב להיערך נכון. וגם חשוב להבין שבאירועי חירום אזוריים- הראשונים שביכולתם להגיע לשטח ולתת מענה- הם תושבי המקום.

במהלך המפגש הוסבר להנהגות היישובים על האחריות בניהול קהילה בשגרה ובחירום, ועל האפשרות שאנו נותנים מטעם המחלקה לשירותים חברתיים, בליווי והכשרת הצח"י.

מבקש להודות שוב למתנדבים הרבים בצוותים ולאנשי המקצוע המלווים אותם. כל מי שמעוניין להצטרף לפרויקט המבורך מוזמן ליצור קשר עם הדס מאיירס, רכזת צח"י 050-8645814

 

תוכנית מתאר כוללנית

כפי שכבר עידכנתי בעבר, המועצה האזורית מרחבים נבחרה לפיילוט על- ידי מינהל התכנון במשרד האוצר, לקידום תוכנית מתאר כוללנית למועצה. 

מטרתה של התכנית לקבוע מדיניות תכנון למרחב המועצה, לכוון בה את הפיתוח ל- 20 השנים הבאות ולסמן נקודות מפתח שבהן יש לפתח את המועצה מבחינה תכנונית. לאחר אישורה של תכנית מתאר מקומית כוללנית, תוכל הוועדה המקומית, עם הסמכתה, לקבל את מלוא סמכויות התכנון, לקדם ולאשר תכניות מתאר מקומיות ותכניות מפורטות התואמות את תכנית המתאר, מבלי אישור הועדה המחוזית.

תכנית המתאר הכוללנית למועצה אזורית מרחבים תעסוק בין השאר בזהותה ואופייה של המועצה מול מגמות הפיתוח וההתחדשות של הערים, צרכי הפיתוח של הישובים, מערך התנועה והכבישים במועצה, מערך השטחים הפתוחים ושטחי החקלאות, מבני הציבור המשרתים את הקהילות השונות, מערך התשתיות בישובים, נושאים סביבתיים אחרים, ועוד.

כל אלה על מנת להגשים את החזון שלנו לפיתוח המועצה ולהגעה לעצמאות כלכלית. לאחר שהתכנית תאושר היא תהווה מסמך חוקי מחייב.

השבוע התקיימה ישיבה עם המתכננים והשותפים, בה הוצגה לנו עבודת המיפוי המפורטת שנעשתה בכל היישובים והמועצה. תושבים המעוניינים להשתתף בתהליך הכנת התכנית - מוזמנים. השתתפותכם חשובה לצורך לימוד נתוני הרקע לתכנון, וקבלת משוב בזמן גיבוש החזון והעקרונות שישפיעו על הכנתה.

המפגש הבא יתקיים ב 7.5.17 בשעה 18 בבית העם בבטחה. מוזמנים.

 

סיסמא לכל תלמיד


השבוע חנכנו שתי כיתות מחשבים. האחת, בבית- הספר "מרחבים ירוקים", והשנייה, ב"נחלים". סה"כ 50 מחשבים, במסגרת התוכנית "סיסמא לכל תלמיד", שמובילה השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל. מבקש להודות לשרה ולאנשי משרדה על שיתופי הפעולה.  

 


 

אוצרות מרחבים

'אוצרות מרחבים' הינו משחק ערכי חוויתי שיתקיים במרחבים לקראת יום העצמאות ה 69 של מדינת ישראל. ב'אוצרות מרחבים' ישתתפו משפחות וקבוצות מהמועצה ולאורך המשחק הם יעברו בין תחנות, יצטרכו לפתור כתבי חידה בנושאי היסטוריה, אתרים וישובים במועצה, מורשת ועוד, יבצעו משימות מגוונות, ניווטי מפה ועוד... האירוע יתקיים בתאריך 28.4.17, יום שישי, ב' באייר תשע"ז בין השעות: 11:30-17:00. מהרו להירשם... לינק להרשמה: 
אשמח לקבל מכם תגובות והצעות

שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״


חסר רכיב