חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 30.3.17

30/03/2017
השבוע התקיים מפגש עם השר לאיכות הסביבה זאב אלקין ויו"ר קק"ל, דני עטר. על הפרויקט הסולארי במרחבים, שמעתם, ובטוח כבר ראיתם את הגגות. אנחנו המועצה הראשונה שקיבלה את ההחלטה לייצר אנרגיה ירוקה ממערכות סולאריות בכל מבני המועצה. קק"ל והמשרד לאיכות הסביבה הקימו את המיזם "קק"ל לנשום", ובמסגרת זו יקבלו עשרות רשויות מקומיות תמיכה שתסייע להתייעלות אנרגטית, חיסכון בעלויות לתושבים, שיקום שכונות, ושיפור החזות האורבנית .אנחנו, במרחבים, קיבלנו 4 מיליון ₪ לטובת הרחבת הפרויקט הסולארי. מבקש להודות לשר אלקין, ליו"ר קק"ל דני עטר ולכל צוות קק"ל על שיתוף הפעולה לאורך כל השנה. כולנו נהנים מהתוצרים המשותפים.


צעירי מרחבים? מגיע לכם הטבות!
מרכז הצעירים התוסס שלנו הנפיק כרטיס הטבות לצעירים (18-40). הכרטיס מקנה הנחות בבתי עסק באזור (סושי ג'ויה, קפה גרג, ארומה, סטימצקי, ריקושט, קוסמטיקה, צ'וצ'ונים ועוד). בשבועות הקרובים ייכנסו רשתות נוספות. ניתן לפנות למרכז ולקבל את הכרטיס – בחינם. גם אני הצטרפתי 
המרכז מפעיל המון סדנאות ופעילויות, שכדאי לקחת בהן חלק. למשל: סדנאות בוטיק, ברמה הכי גבוהה שיש בארץ, סדנא לחיילים משוחררים, ייעוץ תעסוקתי, מלגות מותאמות, ייעוץ והכוונה של אדם מילוא. בשבוע שעבר התקיים בוקר שישי מפנק וייחודי להורים צעירים, בשיתוף הגיל הרך. היה מושקע ועשיר בכל טוב, במרצים מרתקים מתחום הנטורופתיה, רופא שנתן טיפים לחיסונים וטיפול בווירוסים, ולאורך כל היום – היתה ארוחת בוקר עשירה. מוכרח לומר: מי שלא הגיע- פספס ובגדול.
מוזמנים לפנות ולעקוב אחר הפירסומים: 052-6869962 רעות לנדאו.

סיסמא לכל תלמיד
בחודש האחרון השלמנו את פרויקט סיסמא לכל תלמיד בבתי- הספר "נחלים" ו"מרחבים ירוקים". מדובר במעבדות מחשבים מתקדמות ובמעבר לשיטת לימוד מתוקשבת, למידה מרחוק. גם אני השתתפתי בשיעור ובתחרות ידע לפסח. בקרוב נשלים את הפרויקטים בבתי"ס נוספים. מבקש להודות למשרד לשיוויון חברתי ולשרה גילה גמליאל, לרמי, על הובלת הפרויקט ולצוות המקצועי של התוכנית בבתיה"ס.

מעשים טובים במרחבים
השבוע חגגנו בארץ ובעולם את "יום המעשים הטובים" – יום שמאפשר לכל אחד ואחת להתנדב, לתת ולקחת חלק בעשייה למען האחר. כל עובדי המועצה, המתנ"ס ומתנדבי המתמי"ד, יחד עם תושבים רחבי לב שהצטרפו למיזם, יצאו בשבועיים האחרונים להתנדב בקהילה. את כל הפרויקטים המיוחדים הובילה העו"סית יעל בנישו, רכזת היחידה להתנדבות, במחלקת הרווחה, ובשותפות הקרן לידידות ועמותת חוויה במרחבים. גם בבתי- הספר התקיימו פעילויות וביישובים, במסגרת מחלקת הילדים והנוער, התנדבו ותרמו לקהילה. העובדים פינקו את וותיקי המועצה לקראת חג הפסח ביום טיפוח הכולל עיצוב שיער, קוסמטיקה, טיפולים הוליסטיים ופינוקים נוספים, במקביל יצאה "סיירת מעשים טובים" ניידת שהעניקה טיפולים מרגיעים ומפנקים לקשישים, רובם סיעודיים, בבתיהם. בנוסף, הגיעו עובדי המועצה לשיפוץ וגינון בבתי הקשישים. ביום שני השבוע, הגיעו המתנדבים לכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן", שם נפגשו עם מייסד ויו"ר הכפר, חתן פרס ישראל, האלוף במיל' דורון אלמוג ועם מנכ"ל הכפר אבי וורצמן, שסיפרו על הכפר. העובדים סייעו לצוות בעבודה, והכינו ארוחת צהריים מפנקת לעובדי הכפר.
אני גאה בכולם. זה היה שבוע גדוש במעשים טובים שמחממים את הלב. אין טוב ממראה עיניים. זה לא משנה כמה ישמעו על הכפר המיוחד, ברגע שנמצאים שם, הלב נפתח בעוצמות. ולא מעט מתנדבים שהגיעו, קיבלו החלטה במקום להגיע לכפר ולהתנדב על בסיס קבוע. אני מבקש להודות ליעל ולכל השותפים שהגיעו במיוחד לתרום מהידע והמקצועיות שלהם ומאחל לכולם הצלחה בכל מעשי ידיהם וחג פסח שמח.
מבקש להודות גם לחקלאים והתורמים הנדיבים שסייעו להצלחת הפרויקטים: צביקה סוויסה, בני אביטן, משתלת ארבל, בני דמרי – משתלת אדניה, תמיר כהן - משתלת רפי, סאליעטיה – אומנות הקסם, דפוס רן מימון.

הסניף המצטיין
סניף חב"ד במרחבים נבחר למצטיין מטעם "ארגון נוער חב"ד - נוער המעשים הטובים". ואני מוכרח לומר, בצדק. מקבלי ההוקרה הרב ליאור ואבישג עבאדה, הם חלק בלתי נפרד מקהילת מרחבים. הרב עבאדה מפעיל כמעט כל מסגרת אפשרית, בנועם ובאהבה. כמו בכל שנה, גם השנה, עובר הרב עבאדה בגנים, מציג ומלמד באופן חוויתי על חגי ישראל. השבוע, כמובן על חג הפסח ואופה עם הקטנים מצות. באמצעים דלים הוא מבצע ניסים.
באותה הזדמנות, חגגנו לרב עבאדה יום הולדת. שיהיה מזל- טוב והמשך עשייה מבורכת.

מתמידים בשטח
על מתנדבי המתמי"ד היקרים שלנו, כתבתי בתחילת דבריי, על שהצטרפו לעשייה המבורכת בשבוע המעשים הטובים. לא רק שהם מתנדבים כל השנה בשמירה על הבית, באבטחת טיולים ואירועים שונים באזור, הם בחרו להתנדב גם בשיפוץ וגינון בתי הוותיקים שלנו. אז השבוע התכנסנו עם המתמידים שלנו יחד עם נצ"מ ניסים סער, רמ"ח יישובים, סנ"צ ארז קלימי, קצין יישובים מג"ב דרום, רפ"ק עובדי מליכי, קצין יישובים מרחב נגב, רכזי המתנדבים שלנו רס"מ שי כנה, ורס"ר שמואל אברהם ורס"ב ירון יפרח, להרמת כוסית. התרגשתי לראות את המתנדבים שלנו, על אזרחי, לרוב אני פוגש אותם בשעות הלילה בצמתים, מאבטחים את היישובים. מגיעה להם תודה והערכה. נמשיך לסייע בכל אשר יידרש. אוהבים אתכם וגאים בכם. חג שמח!

נקיונות לקראת פסח...
בכל היישובים הוצבו מכולות לפינוי פסולת גושית (הכוונה לפסולת גדולה, ריהוט, מוצרי חשמל וכו), אתם מוזמנים לפנות לוועדים ביישובים לפרטים נוספים. בסימן האביב, גיא נאור מונתה לרכזת איכות הסביבה במועצה. בהצלחה.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״
חסר רכיב