חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 6.4.17

סוגרים שבוע במרחבים 6.4.17
מנכ"ל משרד הפנים כתב לנו השבוע כי המועצה האזורית מרחבים עמדה בקריטריונים המחמירים שקבע משרד הפנים, ואנו מוגדרים כ"רשות יציבה". כשהראיתי את המכתב בגאווה לגזבר המועצה, שמעון פרץ, הוא השיב באדישות "זה לא חדש. מ 2015 מרחבים עונה להגדרה הזו". ואכן, מ 2015 מרחבים עומדת בפרמטרים המחמירים של משרד הפנים, למשל, שיעור הגירעון השוטף לא יעלה על 1% מתקציב הרשות, שאין ליקויים בדו"חות הביקורת ועוד. ומשנת 2013, מרחבים זוכה בכל שנה ברצף בפרס ניהול כספי תקין, ממשרד הפנים. אנחנו מאוד גאים על כך. הכל קורה בזכות עבודה מקצועית וקפדנית לטובת הציבור. אני מבקש להודות לגזבר המועצה, להנהלת המועצה ולעובדיה, לחברי המליאה ולשותפים כולם.

האם ההנחות ברכבת לתושבי הדרום יוארכו עד שנת 2020?
ביום שלישי הרמנו כוסית לחג עם שר התחבורה והשר לענייני מודיעין, ישראל כץ, במועצה. השר הודיע כי הוא מתכוון לבקש הארכה להנחה בנסיעה ברכבת עד שנת 2020, לתושבי הערים בהן נחנכו באחרונה תחנות הרכבת שדרות, נתיבות ואופקים ולתושבי המועצות הסמוכות (מרחבים, שדות נגב, שער הנגב, אשכול). אנחנו רגילים לשמוע בשורות טובות משר התחבורה, שזוכר בעל- פה כל פרויקט תחבורתי במועצה. ההטבה בגובה 50% מעלות הנסיעה, מוענקת לתושבים החל מסוף שנת 2015 וצפויה להסתיים בסוף שנת 2017. השר, כאמור, הודיע כי בכוונתו לבקש הארכה לשלוש שנים נוספות, עד שנת 2020. אנחנו מברכים על כך.

חופשת פסח תוססת במרחבים
במהלך חופשת הפסח הפעיל המתנ"ס תכניות ופעילויות מגוונות לכל הגילאים.
קייטנת גנים- חופשות משרד החינוך, אינן תואמות את חופשות המערכת. לכן, אנו מפעילים קייטנות לגני הילדים בחגים. השבוע פעלו 5 גנים במתכונת קייטנה, במהלכה נהנו הילדים מפעילויות פנאי וחוגים מגוונים.
תנועות נוער- במהלך שבוע החופשה השתתפו כ 350 בני ובנות נוער במרחבים במחנות קיץ של האיחוד החקלאי ובני עקיבא. אדם עזרן, מנהל המתנ"ס סיפר כי שברנו שיא במספר המשתתפים ואנחנו שמחים על כך. במחנות, קיימו בני הנוער שלנו פעילויות בתחומי השדאות והמחנאות. לרשות המחנות העמדנו את האוטובוסים הצהובים של המועצה.
סמינר מוזיקה- קונסרבטוריון מרחבים קיים השבוע סמינר מוזיקה לתלמידיו. במסגרת הסמינר השתתפו החניכים בסדנאות מוזיקה, התנסו בסגנונות שונים ממוזיקת העולם ולקינוח יקיימו קונצרט מסכם לסמינר.
ביום חמישי התקיים יום טבע, לסטודנטים חונכים וחניכי פר"ח ביער שרשרת, הפעילות נוצרה מתוך שיתוף פעולה בין מרכז הצעירים המשותף למרחבים ושדות נגב, מחלקת החינוך במועצה וקק"ל. במהלך היום הכירו הסטודנטים והילדים את הטבע בסביבת המגורים שלנו וקיימו פעילות קבוצתית חווייתית.

לליגה הארצית בכל הכח
הפועל מבועים- מרחבים בכדורסל, משחקת בליגה א' דרום, ניצחה ביום ג' את מכבי דימונה. המשחק התקיים בדימונה, והסתיים בתוצאה: 78:43. בתאריך 18.4 יתקיים משחק חשוב באולם מבועים, המשחק שיכריע מי יעלה לליגה הארצית. אני מזמין את כולם להגיע למשחק ולעודד. פרטים בהמשך.

מתלבטים איפה לטייל בחג?
בלינק המצורף תוכלו למצוא את כל האטרקציות והטיולים במרחבים והסביבה בחופשת הפסח. מאחל לכולם חג- שמח. תבלו עם המשפחה והחברים. זמן איכות נהדר. 


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות
שבת- שלום וחג- שמח!
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב