חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 28.4.17

ביקור שר הכלכלה
השבוע הגיע אלינו לביקור ידידנו, שר הכלכלה, חה''כ אלי כהן. במהלך הביקור, פנינו בבקשה להקים אזור תעשייה משותף למועצות מרחבים ושדות נגב, שיהיה מקור לתעשייה ותעסוקה. שיתופי הפעולה בין שתי המועצות מוכיחים את עצמם בכל התחומים, והשר הביע נכונות לפעול לטובת קידום הבקשה.

הושג הסדר במחלוקת על פארק התעשייה נ.ע.ם
ביום ד' חתמנו, שר הפנים, ראשי המועצות שדות נגב ומרחבים וראש עיריית נתיבות, על הסכם וועדת הגבולות. לאחר מאבק ממושך, הגענו להסדר ואנחנו שבעי רצון מהפשרה שהושגה. קידום ופיתוח הפארק הם שעומדים לנגד עינינו. לכן, דרשנו ניהול משותף, כולל זכות חתימה על הצ'קים והגבלת כהונת יו"ר הדירקטוריון ל 3 שנים (כך שבכל 3 שנים אחד מראשי הרשויות ימונה ליו"ר דירקטוריון). הכנסות הפארק יחולקו באופן הבא: 28% לשדות נגב, 28% למרחבים, 34% לנתיבות ו- 10% לאופקים. מבקש להודות לשר הפנים חה"כ אריה דרעי. נמשיך לפעול למען הצלחת הפארק.

ילדי מרחבים- לטיס
אתמול התקיימה חגיגת יום העצמאות המסורתית של ילדי גני מרחבים בבסיס חצרים. הילדים הגיעו לאחד המקומות העוצמתיים של צבא ההגנה לישראל, בהתרגשות ושמחה גדולה זכו להשתתף בטקס מרשים ומיוחד. ראו את מטוסי ה F16 וה- 15F, צפו במסדר החיילים, שרו שירים יחד, בירכו את חיילנו והפעם, באופן מיוחד, זכו הילדים לצפות בחזרות למטס יום העצמאות, של הצוות האווירובטי. אני בטוח שאת הטקס הזה הילדים לא ישכחו. תודה גדולה ומיוחדת לאנשי חצרים היקרים, לאורית יהודה, מנהלת מדור גנים ולכל צוותי הגנים על הארגון. 

תרגיל, תרגיל
ביום שלישי התקיים יום הכנה לתרגיל, שיתקיים בחודש הבא). השתתפו בו כל ראשי המכלולים, מס' 2, חברי וועדת מל"ח, כל הרפרנטים ממשרדי הממשלה השונים. יום ההכנה נוהל ע"י פיקוד העורף, בליווי של סא"ל אורן נחום וקנ"רית נגב, שרית ממן.
ראשי המכלולים קיבלו הדרכה וריעננו את כל הנהלים לזמן חירום. המועצה תמיד נערכת לכל תרחיש, כדי שנול להיות מוכנים ולהמשיך לתת שירותים מלאים ומותאמים בחירום. ב"צוק איתן", המערכת שלנו תיפקדה באופן מלא, ומותאם. תודה לכל השותפים.

מנהיגות את המחר
השבוע התקיים המפגש האחרון בקורס "מנהיגות את המחר", במסגרת עמותת כ"ן (כח נשי), מועצת הנשים, המתנס והנהלת המועצה. בקורס השתתפו תושבות המועצה. המשתתפות הציגו לי את הפרויקט הקהילתי שעמלו עליו ושהן הולכות ליישם כאן. ואני מבקש לברך על היוזמה. קצת נתונים, במרחבים יש עלייה במספר המנהלות וכי ב 4 השנים האחרונות יש רוב של נשים המנהלות ברשות המקומית. כמובן שאין פערי שכר והוא נקבע בהתאם לעיסוק והתפקיד, ללא הבדלים. בוועדים המונציפאליים יש נציגות נהדרת לנשים הן כחברות וועד והן כיו"ר. יחד עם זאת יש הרבה מקום לשיפור בהרכב מליאת המועצה, שם יש שתי נציגות בלבד, מתוך 17 נציגי היישובים.
המועצה שלנו מרוויחה הון אנושי יקר שלוקח חלק בניהול הציבורי ובהשפעה על איכות חיינו. ואני בטוח שהוא ימשיך ויתרחב כל העת.


יזמים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים:
נשמח אם תקדישו דקה וחצי מזמנכם למילוי שאלון היזמות המצורף .
השאלון יעזור לנו להבין מה הצרכים שלכם כבעלי עסק ואיך אנו כמועצה ומעברים יכולים לסייע בצורה המיטבית. לשאלון לחצו כאן.
כמו כן, אני מזמין את כל מי שרוצה/ חושב להקים עסק ליצור קשר עם רכזת היזמות של המועצה ומעברים - גיא נאור, טלפון - 054-5637909.
עסקים המעוניינים להצטרף לכרטיס ההטבות של מרכז הצעירים מוזמנים ליצור קשר עם רעות או שיר (כל הפרטים באתר המועצה).

אוצרות מרחבים
משחק ניווטים ומשימות לכל המשפחה

היום חגגנו את יום העצמאות במשחק קהילתי "אוצרות מרחבים". מדובר במשחק ניווטים, עם משימות, להכרת האתרים במרחבים. המשחק הופק, נכתב ובא לידי ביצוע על- ידי מתנס מרחבים. היה נהדר! השתתפו בו תושבים מכל הגילאים והיה מהנה במיוחד! אין דרך יפה וראויה יותר לחגוג את יום העצמאות באופן ערכי, קהילתי ומהנה. באמצעות המשחק, הכירו המשתתפים את האתרים המיוחדים שלנו ואת ההיסטוריה של היישובים. הזוכים זכו בפרסים נפלאים: חוגים לכל המשפחה חינם למשך שנה, טיסה משפחתית בכדור פורח ועוד. את ההופעות אנחנו פורסים לאורך כל השנה- ולא נכנעים למחירים הגבוהים בערב העצמאות. חג- שמח!

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות
שבת- שלום וחג- שמח!
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
לקבלת כל העידכונים: אפליקציית המועצה זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות. כיתבו: ״מרחבים״

חסר רכיב