חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 12.5.17

ביום ג' השבוע התקיים כנס של מכלול האוכלוסיה, המהווה חלק עיקרי ומוביל במטה החירום המועצתי. המכלול עבר תהליך של כמה חודשים, בליווי יועץ ארגוני, והמכלול עבר שינוי והתאמה של הנהלים והמבנה. התהליך הסתיים בכנס מרשים ומקצועי בו הוצגו התוצרים - מבנה מכלול האוכלוסיה ונהליו לשעת חירום.
המכלול מטפל בכל צרכי התושבים בעת אירוע חירום, החל מטיפול וליווי תושבים שנפגעו באירוע או צפו בו וכלה במעגלי התושבים הרחבים יותר- בני משפחה, שכנים, חברים, בני כיתה וכו'.
בכנס שמענו הרצאה מרגשת של מנהלת מכלול האוכלוסיה במ.א.אשכול, שסיפרה מנסיונה על החשיבות הגבוהה בהקמת צח"י כמענה ראשוני בשטח! התושבים תמיד יהיו זמינים יותר, קרובים יותר, ומכירים הרבה יותר טוב מכוחות הביטחון וההצלה את איזור האירוע והאנשים שנפגעו בו.
כדי לשפר את המוכנות שלנו- אנחנו חייבים הקמת צוותים בכל היישובים. אני מזמין יישובים שעדיין אין בהם צוות מתנדבים לפנות לעו"ס הדס מאיירס במועצה 050-8645814 ולהתחיל את התהליך.

יאללה כושר
אישרנו הקמת מגרשים חדשים, מדשא סינטטי, בכל יישובי המועצה. בשיכון חצרים חנכנו את המגרש ובפעמי תש"ז יצא מכרז. במבועים יוקם מגרש אתלטיקה מסלול 200 מ"ר ויהיו בו חדרי הלבשה, תאורה וגדרות. כרגע אנחנו נמצאים בשלב ההיתרים. נקווה שב 3 חודשים הקרובים נצא למכרז. חדר הכושר הראשון שייפתח לתושבי "שובלים" במבועים כבר ממש לקראת סיום.

אות מחנך השנה – לרב ליאור
הרב ליאור עבאדה שלנו, מנהל בית חב"ד במרחבים, קבל ביום ד' את אות מחנך השנה של ארגוני הנוער בטקס חגיגי שהתקיים במעמד שר החינוך חה"כ נפתלי בנט, מנכ"ל משרד החינוך ואנשי חינוך מכל הארץ. הרב ליאור זכה באות על פרוייקט ה"אוטובוס" - המועדון הנייד שמפעיל ביישובים מזה חמש שנים. אל הכנס המרגש והמיוחד התלוו בני הנוער שלמדו עם הרב ליאור במשך השנים. גיל שלי ממושב גילת סיפר במילים מרגשות על פעילות בית חב"ד במושבים והזמין את הרב לקבלת התעודה.

יום הכנסת
ביום חמישי ציינו את יום הכנסת, והגיעו לכבד אותנו בנוכחותם חה"כ נורית קורן (הליכוד) ואלברט סחרוביץ, מנכ"ל הכנסת בבית- הספר מרחבים ירוקים.
הייתי גאה לראות את הילדים מתעניינים, שואלים שאלות חשובות ודורשים הבטחה לביקור בכנסת. דרשו- ואנו נפעל לקיים.

מרכז הצעירים
עוד ועוד עסקים מצטרפים למתן ההטבות לתושבי מרחבים- שדות נגב. הרשימה המלאה באתר. עסקים מהיישובים המעוניינים להצטרף- מוזמנים. זו הזדמנות לפרגן ולהרחיב את הלקוחות. הגיל הרך ומרכז הצעירים מקיימים בכל שנה סדרת הרצאות, עם מומחים בתחום ההורות. השבוע יועצת שינה הרצתה על שינת פעוטות. חבל שלא השתתפתי. בקרוב בע"ה אצטרך את זה 😉
מרכז הצעירים שלנו מציע מגוון רחב של שירותים ופעילויות. מוזמנים. כל הפרטים באתר.

חידון התנ"ך
השנה ביקשתי לקיים את חידון התנ"ך במרחבים, במטרה לעודד את הגברת המודעות לערכים הקשורים במדינת ישראל ומסורת ישראל, בצורה חדשנית ומשמעותית ולהגברת תחושת השייכות וההזדהות של הנוער עם ספר הספרים. בחידון משתתפים תלמידי כיתות ה'-ו' ובמהלך החודשים האחרונים למדו התלמידים באופן חוויתי, בטיולים בארץ ישראל ובכיתה ונבחנו בכיתות. וערב השיא מגיע. ביום רביעי הקרוב, בשעה 18 באולם התרבות, נקיים את החידון בהנחייתו של ד"ר אבשלום קור. בחידון ישולבו קטעי משחק, מצגת מחשב ותוכנות מחשב. מזמין את כולכם להגיע וליהנות יחד.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.


חסר רכיב