חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 25.5.17

בכל קיץ אנו מרחיבים את מגוון הקייטנות והפעילויות, כדי להתאים לקשת ההעדפות של הילדים ובני הנוער. בכל קיץ גם גדלה ההשקעה הכספית של המועצה בקייטנות.
הקיץ, כיתות א-ג ייהנו מקייטנות מגוונות במשך 6 שבועות. לכיתות ד-ו נציע קורסים בתחומים שונים, מותאמים לילדים.
זה הקיץ השלישי שבו אנו מציעים קייטנות במשך 6 שבועות (עד אמצע אוגוסט). בזמן שכל המחירים עלו במשק (מזון, דלק/ הסעות, שכר וכיוב'), מחירי הקייטנות במרחבים- ירדו. המועצה החליטה לסבסד את עלויות הקייטנות, מבלי לפגוע בתוכנית העשירה והחוויתית, כדי לאפשר לכם, ההורים, להמשיך בשגרת העבודה ולספק לילדים פעילות חינוכית ענפה, מהנה ובטוחה.
כך למשל, קייטנת גני הילדים תעלה השנה רק 850 ₪, במקום 1,300 ₪. בסבב השני, תעלה הקייטנה 1,200 ₪ במקום 1,500 ₪ (בסבב השני של הקייטנות ההוצאות גדולות יותר מבחינת שכר ועוד). הקייטנות יתקיימו עד השעה 16:00 כולל ארוחת צהריים חמה ושפע פעילויות.
לבני הנוער הוכנה תוכנית פעילות הכוללת טיולים, לילות לבנים ופעילויות ביישובים.
בנוסף, השנה, לצד הפעילויות יהווה המתנ"ס גורם מקשר לעידוד תעסוקת בני הנוער. תושבים, בעלי עסקים, חקלאים וכדומה, המעוניינים בעובדים, יוכלו לפנות למתנ"ס. המתנ"ס יעסיק את בני הנוער. התשלום עבור העבודה יועבר למתנ"ס, והמתנ"ס ישלם לכל עובד על- פי חוק ועם תלוש שכר מסודר. הנערים יוכלו לעבוד גם במשקים ביתיים, בגינון, שטיפת רכבים, עבודות משק בית, כמו גם בחקלאות או במפעלים. הצורך עולה מהשטח. רבים ממשקי הבית מחפשים עזרה בקיץ ולא יודעים למי לפנות. כולם מרוויחים כאן. נוכל להגדיל באופן משמעותי את מספר בני הנוער שיועסקו בקיץ ויקבלו שכר על- פי חוק, והתושבים יקבלו שירותים זמינים, טובים ומידיים. בנוסף, באמצעות העבודה הנערים רוכשים ערכים כלכליים תעסוקתיים כבר בגיל צעיר, שמשפיעה על היכולת להשתלב בהמשך בעולם העבודה ולנהל את מסלול הקריירה בהצלחה.
בסוף הקיץ יתקיים פסטיבל קהילתי.
אני מבקש להודות למנהל המתנ"ס, לצוות הרחב של מתנ"ס מרחבים ולמחלקת החינוך על החשיבה מחוץ לקופסא ועל ההשקעה הגדולה.
חופשה מהנה ובטוחה!

בשעה טובה:
העבודות להצבת רמזור בתפרח החלו

העבודות להצבת רמזור בכניסה לתפרח, על כביש 25 – החלו השבוע וצפויות להסתיים ביולי הקרוב. כפי שעידכנתי לאורך כל הזמן, אתם וודאי יודעים ששמרנו על קשר הדוק עם שר התחבורה ישראל כץ ואנשי משרדו וכן עם הנהלת 'נתיבי ישראל'. שר התחבורה, הגיע בעצמו מספר פעמים לפגישות עבודה במועצה, סייר בכבישי המועצה והורה להציב רמזור בצומת, כמו גם על שורה של שידרוגים בכבישי המועצה, כגון הרחבת צירים מרכזיים, כביש 293 (מבית הגדי לשדה צבי) יורחב ל 4 מסלולים, כולל הסדרת הכניסות ליישובים; כיכר בכניסה לקרית החינוך של המועצה; התקבלה הרשאה לכיכר בכניסה לפדויים; כיכרות במרכזי היישובים: מבועים, קלחים ושדה צבי; הרשאה נוספת לביצוע שביל הליכה ואופנים שיחבר בין רנן- פדויים, מסלול וקריית החינוך; תקציב לתכנון כיכר בניר משה.
אני מבקש להודות בראש ובראשונה לשר התחבורה ישראל כץ, ידיד אמת של מרחבים, על הקשב והסיוע, כמו גם בשידרוג כל כבישי המועצה. למנכ"ל נתיבי ישראל ולצוותו ולשותפים הרבים.

"סיסמה לכל תלמיד" משיק את הטבת ההתקנה של תוכנת Office 365 בחינם לכלל המורים והתלמידים במועצת מרחבים
המיזם "סיסמה לכל תלמיד" בשיתוף עם משרד החינוך ומיקרוסופט ישראל מעניק לכל המורים והתלמידים במרחבים, רישיון לתוכנת Office 365 להתקנה בבית - בחינם. ניתן להתקין את יישומי ה-Office על חמישה מכשירים שונים: מכשירים ניידים ונייחים, טאבלטים וסמארטפונים. קדימה.. היכנסו לאתר "סיסמה לכל תלמיד", ותהנו מגרסת Office המלאה. ההטבה כוללת מגוון רחב של יישומים ללא עלות: Word, Excel PowerPoint, One Drive, One Note ועוד, לחוויית למידה מתקדמת. מבקש להודות לשותפים הרבים ובראשם השרה לשיוויון חברתי חה"כ גילה גמליאל, מנכ"לית "סיסמא לכל תלמיד" מגי אסייג ולשותפים הרבים. לינק לאתר:


סדנאות בוטיק
מתנ"ס מרחבים ומרכז הצעירים מביאים לנו סדנאות בוטיק. השבוע תתקיים סדנת קינוחים של יוצאי תוכנית הטלויזה בייק אוף, סנדרה רינגלר תגיע לסדנת סטיילינג והאומן הבינלאומי חנוך פיבן יגיע לסדנת דיוקן עצמי. לסדנא של פיבן כל הכרטיסים נמכרו (למעלה מ 100). ואנחנו שמחים וגאים בהשתתפות הפעילה של התושבים, שעולה מפעילות לפעילות.

ברכות חמות ליופי תירוש,
יופי תירוש, בת מושב מסלול, בתם של אסתי ושלמה תירוש, בוגרת תיכון "מרחבים", מונתה לדיקנית הפקולטה למשפטים במכללת "ספיר". יופי היא בין הדמויות הבולטות בארץ בתחום המשפטים והאקדמיה. היא בעלת ניסיון עשיר בארץ ובעולם. כתבה מאמרים חשובים, מחקריה תרמו לתחום המשפט. יופי יכלה לבחור בכל אוניברסיטה בארץ, והבחירה המשותפת, של ספיר בה ושל יופי בספיר, היא הבחירה הנכונה ביותר לנגב. הפקולטה למשפטים בספיר נחשבת לאחת הטובות בארץ, ואין לי ספק שיופי תמשיך ותקדם אותה. בהצלחה!

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב