חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 8.6.17

בעוד כ 3 שנים יחל לפעול בית- החולים השיקומי הראשון בדרום, ב"עלה נגב – נחלת ערן". יהיו בו 108 מיטות וכ 500 עובדים. יש חוסר במקצועות הפרא רפואיים (קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, ריפוי ועיסוק ועוד), שיהיו נחוצים בבית- החולים. אנו התחלנו בהיערכות, ובהמשך לפגישות שהתקיימו עם אוניברסיטת בן- גוריון ומכללת ספיר, השבוע התקיימה פגישה עם אבי וורצמן, מנכ"ל עלה נגב ו"מעברים", מתוך כוונה לבחון את לימוד מקצועות אלה בתיכון שלנו, כך שהתלמידים ישמשו עתודה לעבודה בבית- החולים השיקומי.

בריאות
פגישה חשובה נוספת שהתקיימה השבוע, היתה עם מיכאל מישורי, מנהל מחוז דרום בקופת- חולים "כללית". בפגישה העלנו את מצוקת השירותים הרפואיים ביישובי המועצה ואת ההכרח בהקמת בית- מרקחת במבועים. הבשורה המשמחת: מיד עם קבלת היתר בנייה, שאנו עובדים עליו מבעוד מועד, קופת- החולים תקצה תקציב לבניית בית- מרקחת. השירותים ביישובים עוברים רפורמה בימים אלה ונבחנים מחדש. כשנקבל עדכון- נעדכן אתכם.

הידעתם?
כל תלמידי כיתות ב' במועצה לומדים רובוטיקה בבית- הספר, במסגרת התוכנית "מצוינגב", ששותפים לה המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב. תכנית "מצוינגב" פועלת במועצה על הרצף הגילאי בהתאם לרמת הילדים מתוך כוונה לחשוף, להעמיק ולחקור את נושא המדע והרובוטיקה. השבוע התכבדנו בביקור המנכ"ל הנכנס של הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף, והסמנכ"לית הוותיקה, ורד גושן. סיירנו באולם הספורט החדש במבועים, שכולל בתוכו חדר כושר. הפתיחה החגיגית תתקיים ב 26.6 ויתקיים בו מופע סיום החוגים. וכן, ביקרנו ב"תפוח פיס", מרכז המדעים שלנו בקרית החינוך. הרשות לפיתוח הנגב היא הזרוע הביצועית של המשרד ומסייעת לנו בתחומים רבים, פיתוח תשתיות, פעילויות שותפות, אירועי פנאי ותרבות וגם בתוכניות לימוד חינוכיות.

מסיבת י"ב
השבוע התקיימה מסיבת הסיום של מחזור ל"ט של תיכון מרחבים. בטקס מהול בעצב, על חסרונה העמוק של אלה צפרירי ז"ל, שנהרגה בתאונת דרכים לפני 4 שנים. אנו שולחים חיבוק גדול להורים היקרים, זהבה וניסים ומאחלים רק טוב.
מחזור ל"ט הוא מחזור מיוחד. כפי שאמרתי לבוגרים בטקס, מחזור ל"ט הוא מחזור של מחאות. נלחמים כמו אריות ומנצחים בגדול. מאמינים בכם. גאים בכם. אוהבים אתכם. בהצלחה!!!

תעסוקת בני נוער
מתנ"ס מרחבים יזם פרויקט נפלא להעסקת בני נוער בקיץ. לצד פעילויות הנוער והטיולים, המתנ"ס יהווה גורם מקשר לעידוד תעסוקת בני הנוער. תושבים, בעלי עסקים, חקלאים וכדומה, המעוניינים בעובדים, מוזמנים לפנות למתנ"ס, שיעסיק את בני הנוער, עם תלוש שכר מסודר , על- פי חוק. הנערים יוכלו לעבוד גם במשקים ביתיים, בגינון, בהפעלות ימי הולדת, שטיפת רכבים, עבודות משק בית, כמו גם בחקלאות או במפעלים. הצורך עולה מהשטח. רבים ממשקי הבית מחפשים עזרה בקיץ ולא יודעים למי לפנות. כולם מרוויחים כאן. נוכל להגדיל באופן משמעותי את מספר בני הנוער שיועסקו בקיץ. התושבים יקבלו שירותים זמינים, טובים ומידיים. באמצעות העבודה הנערים רוכשים ערכים כלכליים תעסוקתיים כבר בגיל צעיר, שמשפיעה על היכולת להשתלב בהמשך בעולם העבודה ולנהל את מסלול הקריירה בהצלחה. בקיצים האחרונים פנינו לבעלי עסקים וחקלאים להעסקת בני נוער. הרעיון להרחיב את אפשרויות התעסוקה הוא מצוין. חופשת הקיץ ארוכה ועלינו לעשות הכל כדי שהנערים ימצו את החופשה להנאה מירבית, תוך כדי שמירה על הנערים. חופשת הקיץ במרחבים עשירה בפעילויות אטרקטיביות וחינוכיות, ולצד זה, אנו מעודדים ומסייעים לנערים במציאת מקומות תעסוקה.
לפרטים נוספים והזמנת השירות, מעברים: 08-6211810

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב