חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 16.6.17

טרור הגניבות
אחד הקשיים שאנו חווים, בעיקר בגוש השובלים (שדה צבי – בית הגדי), הוא תופעת הגניבות. זה טרור לכל דבר וכך על המדינה להתייחס ולטפל בנושא! כך אנחנו מתייחסים לזה ושמנו לעצמנו מטרה להפחית באופן משמעותי את מספר הפריצות הכולל.

אתחיל ברקע קצר, ואמשיך בפעולות שאנו נוקטים ומה מצופה מכולנו, כדי למנוע את הגניבות.

השבוע שודרו כתבות בנושא ונפגשנו עם קציני המשטרה, קציני מג"ב והרב"שים, פגישה שתואמה מראש, כחלק מהעבודה השוטפת והמפגשים הקבועים.
מפקד תחנת נתיבות ומפקד היחב"ל הציגו לנו עלייה מדאיגה במספר הפריצות ועבירות הפע"ר, בין ינואר ליוני השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

קציני המשטרה הציגו לנו את העבודה המאומצת שהם עושים, על המבצעים, פעולות הבילוש, השימוש באמצעים טכנולוגיים, יחד עם המתנדבים ו"השומר החדש", שהחל לפעול באזורנו. בזכות כל אלה, בשבועות האחרונים גם נתפסו חשודים בפריצות ונמנעו פריצות.

עוד הם אמרו, שהחוק מגביל אותם, ואני לוקח על עצמי את הטיפול בשינוי בחקיקה. אני בטוח שנבחרי הציבור שלנו בכנסת יתמכו בכך, ויובילו לשינוי.
יש גם לשנות ולהחמיר את הענישה. לרוב בית- המשפט מותח ביקורת על המשטרה על שהגישה כתב אישום כנגד עבירות חקלאיות. הדבר הזה מרתיח, ועל השופטים בישראל לדעת שמשק שגונבים ממנו טון שום, בשווי 30,000 שקלים (כפי שקרה החודש בשדה צבי) – המשמעות היא אחת: חיסול המשק.

יחד עם זאת, הראו לנו הקצינים כיצד הם מממשים עד תום את כל היכולות שלהם ליצור הרתעה, כמו למשל עיכוב רכבי היוקרה של החשודים בתחנה. הם אף הציגו כיצד החשודים שנתפסו באזורנו, נעצרים לתקופות ממושכות יותר מאשר חשודים בעבירות סמים.

אז מה אנחנו עוד עושים?

מעבר למאמץ המשטרתי, אנו פועלים בכמה מישורים:

1. דרשנו הקמת גדר ביטחון הרמטית שתחצוץ בין חברון לקריית גת ומזרח לכיש, משם נכנסים בין 2,500-3,000 שב"חים בשבוע. העבודות החלו לפני מספר חודשים. ברגע שיהיה מחסום הרמטי, יהיה קשה יותר לחדור לאזורנו, וזה יפחית באופן משמעותי את מספר העבירות.

2. יזמנו דיונים בוועדת הפנים של הכנסת, בראשות חה"כ דודי אמסלם, בנושא. בדיון האחרון השתתפו המפכ"ל והשר לביטחון פנים, וסוכם בו כי יקצו לנו תקציב למרכיבי ביטחון. עובדי מליכי, מפקד היחב"ל, הגיש לנו תוכנית עבודה, ובקרוב נצא למכרז. מדובר על התקנת מצלמות, שערים, תרסות ועוד.

3. פניתי לשר לביטחון פנים חה"כ גלעד ארדן בבקשה להרחיב את האישור לנשיאת נשק - שעל- פי התבחינים למתן רישיון לכלי ירי ברישוי פרטי - תושבי המועצה האזורית מרחבים אינם זכאים למתן רישיון, לכן, ביקשתי את הוספת יישובי המועצה האזורית מרחבים לרשימת היישובים הזכאים למתן נשק. וכן, להעניק סמכויות שיטור לרב"שים, המתנדבים שלנו ביישובים.

4. גיוס מתנדבים. המעוניינים להצטרף למערך המתנדבים של המתמיד ושל יחידת הג'יפים מתבקשים לפנות לרס"מ שי כנה בטלפון: 050-6274753

5. הסברה. הוצאנו בעבר מספר הנחיות, ואני מצרף אותם כאן שוב. אנו מבקשים - לנעול את דלתות הבתים והרכבים. לא מעט פריצות אירעו כאשר הבתים והרכבים היו פתוחים. לא להשאיר מפתחות מחוץ לבית (מתחת לעציץ וכיוב'). בנוסף, היו עירניים. התקשרו 100 בכל פעם שאתם מבחינים בדמות חשודה. המשטרה תגיע.

אני מבקש להודות שוב בשמי ובשמכם לכל הכוחות שנמצאים בשטח. לכוחות המשטרה, מג"ב, המתנדבים הרבים שלנו, לאנשי ה"שומר החדש".


מלגות פר"ח
השבוע התקיים טקס המסכם את הפעילות השנתית של פר"ח. במועצה כ 90 סטודנטים חונכים המלווים, תומכים ומקדמים תלמידי בתי- ספר יסודיים, תיכון וחינוך מיוחד. במהלך השנה הסטודנטים והחניכים עשו עבודה תורמת בנחל גרר טיילו וחגגו סדר טו בשבט משותף.
השנה הוגדלו המלגות באמצעות מפעל הפיס ותוספת תקציבית מטעם המועצה. לסטודנטים נוספו שעות התנדבות, ובזכות כך הם נטלו חלק בפרוייקטים קהילתיים: סייעו במועדוניות, פעלו בעלה נגב ובבית הקשיש, הובילו קבוצות הכנה לבגרויות בתיכון והיו חלק מצוותי ההפקה של אוצרות מרחבים מסע אופניים ועוד. עבודתם משמעותית והם מהווים מודל לחיקוי לילדנו ועל כך אני מודה לכם מקרב לב. בהצלחה בהמשך!
הסטודנטים המצטיינים שלנו:
גיל אברהמי, ממסלול.
חגי חביבי, מבטחה.
ריקי צרפתי, מגילת.
נתנאל אהרון, מתלמי בילו.

יריד הספרים
השבוע התקיים יריד הספרים המסורתי במרחבים, במסגרת שבוע הספר העברי. מעבר להפנינג המושקע, שכלל הצגות, דוכני יצירה לילדים, בובות ענק, מתנפחים ועוד, היתה מכירת ספרים: 3 ב 40 ₪ בלבד!!! במקום 3 ב 100 ₪ (כפי שנהוג בחנויות). הסיבה להנחה המשמעותית היא השתתפות המועצה בעלויות, כדי לעודד רכישה. המספרים מדברים בעד עצמם. ראינו אנשים יוצאים עם ערימות ספרים – ופשוט נהניתי לראות. מי שלא הגיע – באמת פספס. מבקש להודות לאיתן בוסתן וצוותי הספריות, ולמחלקת החינוך, שעשו, כרגיל, עבודה נהדרת. יישר כח!

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב