חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 14.7.17

אנחנו נמצאים בשיאם של ימי החופש הגדול, ולצד הפעילויות הרבות של הילדים והנוער – שבהם אנחנו רושמים שיא משתתפים ומספר הפעילויות הוכפל מהקיץ הקודם, אנחנו גם נערכים לפתיחת שנת הלימודים. כמו בכל קיץ, יש היערכות פדגוגית, מינהלית, שיפוצים במוסדות החינוך וכיוב', השנה אנחנו נערכים גם לקראת פתיחת בית- הספר לאוטיסטים באשל הנשיא, לתלמידי ז'-י"ב. השנה נקלוט את תלמידי כיתה ז', בית- הספר יהיה "צומח". בכל שנה תתווסף כיתה. בית- הספר ייתן מענה לכל תושבי הנגב המערבי. 
בנוסף, אנחנו ממשיכים לפעול במרץ לפתיחת כיתה (גם היא "צומחת") לחינוך מיוחד, מכיתה א'. עדיין לא קיבלנו אישור סופי, ואנו מקווים שנוכל כבר ב 1.9 לצאת לדרך עם התוכנית החשובה. כך, למעשה, ילדי החינוך המיוחד שלנו, יוכלו, סוף סוף, להשתלב במערכת החינוך שלנו ואחר- הצהריים לשחק עם החברים מבית- הספר ביישוב. מדובר בפרויקט מורכב, שדורש משאבים רבים, והחלטנו להוביל אותו כי אנחנו רוצים שכל הילדים שלנו ילמדו כאן, בבית, ולא ילמדו מחוץ למועצה, שם יהיו "בעדיפות שנייה". כך הילדים יהיו מחוברים למקום, לחברים.

עניין נוסף שיש לנו, הוא הדרישה ממשרד החינוך להעניק סבסוד להורים עבור צהרונים לילדי הגנים ותלמידי א'-ב'. ב 4 השנים האחרונות אנו מפעילים בגני הילדים את תוכנית מיל"ת, וגני הילדים שלנו פועלים עד השעה 16:00. התוכנית החדשה, "ניצנים", של משרד החינוך, היא תוכנית נהדרת, אבל כרגע לא נותנת סיכוי לילדי המועצות האזוריות בישראל, כיוון שעלויות ההיסעים גבוהות: במרחבים, לדוגמא, התוכנית קריטית לתלמידי א'-ב' שמסיימים את יום הלימודים ב 14. כדי להפעיל את הצהרונים, נאלץ להוסיף  סכום של כ 200,000 ₪ בחודש עבור ההסעות! ברור שזה סכום שאין סיכוי ששום רשות תוכל לעמוד בו.
יו"ר וועדת החינוך, חה"כ יעקב מרגי, מוביל דיונים בוועדה, ואני מוכרח לציין שאני מעריך מאוד את עבודתו. מאמין שגם בכירי משרד החינוך מבינים שהם מחויבים להעניק הזדמנות שווה לכל ילדי ישראל. לקריאת הכתבה לחצו כאן. נוסיף ונעדכן.

קצת נתונים על פעילות הקיץ שהיתה השבוע:

כל גני הילדים שלנו פועלים במתכונת "קייטנה". הנושא השנה: חיות וחיוכים. הילדים נהנים מהצגות, חוגים, יצירות – בנושא חיות. נזכיר שסבסדנו את מחירי הקייטנות, והעלות 800 ₪, עד השעה 16.

לסופרלנד יצאו כ 500 משתתפים – מספר שיא (בשנה שעברה השתתפו 150).

"אקסטרים לילי", לכיתות ד'- ו' ולחניכי ז'-י"ב, שכלל מסיבת בריכה, קיר טיפוס, כדורגל מים, קצף וכייף גדול עם החברים.

70 פעילים סיימו בהצלחה קורס מד"צים של האיחוד החקלאי. 4 מתוכם סיימו קורס מובילים (מתוך 95 מכל הארץ).

כל יישוב בחר מסלול פעילות.

יש לנו 14 קבוצות ביישובים של "כושר בריא" – לכיתות ד-ו. בכל קבוצה בין 12-15 משתתפים, מתקיים מפגש שבועי עם מאמן מקצועי שמלמד כושר ואורח חיים בריא.

"רצים בכושר" ל ז'- ח', גם כאן פועלות 14 קבוצות.

"ממשיכים כב"א" (כושר בדרך אחרת) – לכיתות ט'-י"ב. הכנה לשירות משמעותי בצה"ל, מתקיים פעם בשבוע. משתתפים כ 200 בני נוער.

אילוף כלבים – לכיתות ד-ו. מסלול שנפתח השבוע בניר משה, פדויים וגילת (היישובים שבחרו במסלול). מפגש שבועי עם מאלף מקצועי.

"תחנת ריענון" – לכיתות ד'- ז', התקיים ביום רביעי בבריכה במבועים. שחייה לילית, מתנפחים במים וכו'.

התקיים טיול של קק"ל ליער יתיר, רק לחניכי הסיירת הירוקה במרחבים.

התקיים יריד ספרים נוסף. הפעם, במבועים. הפנינג שמח עם הג'ימבורי שלנו, הצגה, עבודות יצירה, ומכירת ספרים במחירים מוזלים – 3 ספרים ב 40 ₪ בלבד (במקום 3 ב 100 ₪), בסבסוד המועצה, כדי לעודד קריאה. בשני הירידים נמכרו כ 3,000 ספרים. מבחינתנו – נרשמה הצלחה. תודה לאיתן וציפי וצוות הספריות.

השבוע הסתיימה קייטנת "האקדמיה למצטיינים" ב"תפוח פיס", שהתקיימו בסבסוד משרד המדע. הילדים התנסו, חקרו ולמדו על אסטרונומיה ומערכת השמש, באמצעות ההתנסויות השונות למדו הילדים להתמודד עם אתגרים, לשאוף למצוינות ובעיקר, להתחבר ולאהוב את מקצועות המדעים. את הפעילויות העבירו סטודנטים מאוניברסיטת בן- גוריון. מבקש להודות לשר המדע אופיר אקוניס, שאיפשר לנו לקיים את הקייטנה האיכותית, למנהל מחלקת החינוך, לאדית, למעיין ולכל המדריכים.

התקיימו קורסים לילדי ד'-ו', קורס בישול, קורס ספורט אתגרי, חיות ושחייה – ב"עלה נגב – נחלת ערן".

ממש כייף לגדול במרחבים 😊

על כל הפעילות הערכית והמהנה אחראים המון אנשים. רכזי הנוער עובדים סביב השעון ונמצאים 24/7 בשטח, כדי להפוך את הקיץ למוגן, כייף ומשמעותי עבור הילדים שלנו. מבקש להודות לכולם, למנהלים, סמי, אורית, אדם, ורוניקה, שולמית, עדי, לסיירת הורים שמלווים את הפעילויות, לוועדים, ולכל המשתתפים.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב