חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 4.8.17

בתחילת השבוע עבר חוק הפיקוח על הפעלת צהרונים בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. החוק קובע סטנדרטים חדשים להפעלת צהרון, לצד הטבות ופיקוח על המחירים שניתן לגבות מההורים עבור השירותים. כפי שעידכנתי בחודש האחרון, על- פי ההצעה, היו (ועדיין ישנם), אי הסדרים לגבי הפעלת הצהרונים במועצות האזוריות. החוק הוא נהדר, והאפשרות לסייע להורים באמצעות החזר כספי חודשי- נהדר עוד יותר, ובניגוד לרשויות אחרות, אנחנו מברכים על כך. אבל, במועצות האזוריות יש עלויות גבוהות נוספות עבור ההסעות, מה שאין בערים. משרד החינוך מכיר בבעיה, ולכן, משלם עבור ההסעות לבתי- הספר. על המשרד להכיר גם בהסעות עבור הצהרונים, או לסייע למועצות להפעיל את הצהרונים ביישובים, בעלויות נמוכות יותר, כפי שהצענו. ביום שני הקרוב נציג שוב את התוכנית שלנו. כיוון שכך, אנחנו ערוכים לכמה אפשרויות להפעלת הצהרונים. התוכנית המפורטת תצא מיד לאחר החלטת משרד החינוך. הצהרונים ייפתחו בהתאם לרישום, ומיד לאחר החגים.

הנהלה חדשה
וועדת הבחינה של משרד החינוך בחרה פה אחד בסמדר יהודה למנהלת בית הספר מבועים. סמדר, בעלת ניסיון של 25 שנים במערכת החינוך במרחבים. ניהלה את חטיבת הביניים במרחבים ב 4 השנים האחרונות ושימשה בעברה 7 שנים כמורה בבית הספר מבועים. בעלת ניסיון ניהולי והכרות מעמיקה עם המערכת החינוכית שלנו. ברכות ואיחולי הצלחה לכולם.
אמש (יום חמישי) התכנסה וועדת הבחינה של משרד החינוך לבחירת מנהל/ת לבית הספר היסודי מרחבים, וגיבשה המלצה מתוך כלל המועמדים שניגשו. ההמלצה תבוא לאישור וחתימת מנהלת המחוז במשרד החינוך ומנכ"ל המשרד, תוך 10 ימים. בהצלחה!

ירוקים
על מבני המועצה, בקרית החינוך וכו' וביישובי גוש מרחבים הותקנו ביישובים המערכות הסולאריות, למעט 2 יישובים, המערכות כבר פועלות ומייצרות חשמל. בשדה צבי הותקנו חלק מהמערכות וכעת אנו יוצאים למכרז להשלמת הפרויקט והתקנת מערכות ביישובי השובלים. עד סוף השנה יותקנו המערכות, ובכך נשלים את הפרויקט הענק ונהיה הרשות המקומית הראשונה בישראל שבכל מבניה הותקנו מערכות המייצרות חשמל.
צילום: אביב אברג'ל

בנוסף, בימים אלה יוצא מכרז להחלפת כל תאורת הרחובות ביישובים לתאורת לדים. המשמעות: חיסכון בעלויות של כ 60%, החיסכון יגדיל באופן משמעותי את התקציבים של הוועדים המוניצפאליים.

גדר בחברון
נסגר המכשול במרחב דרום הר חברון. משרד הביטחון הציב ביום רביעי את קירות הבטון האחרונים ובכך השלים הקמת חומה באורך 42 ק"מ בין תרקומיא למיתר, שתגן מפני כניסת טרור ושב"חים לעורף מדינת ישראל. המכשול מורכב ברובו מחומה, שעליה יותקנו אמצעי הגנה נוספים, והוא יחליף את הגדר שהוקמה באזור בעשור הקודם. את הקמת המכשול דרשנו כדי לצמצם את אירועי הגניבות. נזכיר שעל פי הערכות גורמי הביטחון נכנסו לשטחינו בין 2500-3000 שבחים בשבוע. אני מבקש להודות לשר הביטחון והצוותים על זירוז העבודות. לכתבה שפורסמה ב MAKO
צילום: דנה שרגא, משרד הביטחון


למי שפספס: אוצרות מרחבים, משחק הניווטים שלנו ליום העצמאות. הפעם, המקוצר. צפייה מהנה.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה "מרחבים" באייפון ובאנדרואיד – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב