חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 3.11.17

מרחבים היא אחת מבין 3 רשויות בדרום, ובודדות בכל הארץ, שלא ויתרה על פעילות ההעשרה והחוגים שמציעה קרן קרב בחטיבות הביניים.
קרן קרב מפעילה תוכניות העשרה במרחבים, כאמור, מהגנים ועד חטיבת הביניים (כולל), כאשר בודדות הרשויות המפעילות את התוכנית גם בחטיבות הביניים. יש כאן משמעות אדירה! ילדי מרחבים משתתפים בחוגים בזמן הלימודים.
בכל הגנים פועלים שני חוגים בשבוע. חוג מוזיקה- לכולם וחוג נוסף שכל גננת בחרה (תנועה/ טבע/ חוש וחומר/ תאטרון).


בבתי הספר היסודיים קיים מגוון של תחומים כל כיתה מקבלת בין 2-3 חוגים בשבוע!
וגם תלמידי חטיבת הביניים נהנים משעתיים שבועיות במערכת, לבחירתם: רובוטיקה/ מוזיקה/ מחשבים/ ג'ודו/ מחול/ תאטרון/ אומנות.
זה פרויקט חשוב ומיוחד שבחרנו להמשיך, לאור התוצאות הנהדרות. תודה למדריכים המצויינים ולמובילים!


אור גדול יהיה פה
עברנו שלב אחד במכרז להחלפת כל תאורת הרחובות בכל היישובים – לתאורת לד. תאורת לד היא ידידותית לסביבה וחסכונית במשאבים, מעבר לכך, עמודי התאורה החדשים והאסתטיים מוסיפים חן לחזות היישוב. הפרויקט נעשה במימון מלא של המועצה, ללא השתתפות היישובים והתחלופה תביא להוזלה של כ60% מעלויות צריכת החשמל, לטובת הגדלת התקציב המוניציפאלי ביישובים. השבוע התחלנו בפיילוט בשני יישובים והתכנון הוא לסיים את הפרויקט בכל היישובים תוך חצי שנה. בתמונות המצורפות ניתן לראות את ההבדלים. במציאות, כמובן, זה מרשים יותר.


אירוע בין דורי
ביום ראשון, השבוע התקיים אירוע בין דורי. האירוע מתקיים בכל שנה ע"י עמותת חוויה במרחבים, המפעילה את מרכזי היום במועצה. באירוע המסורתי השתתפו וותיקי המועצה, החברים במרכזי היום לקשיש ובני משפחותיהם. "הנכדים והנינים שרו, רקדו וניגנו על הבמה. זו היתה חוויה מרגשת" אמרו לי הוותיקים. באירוע השתתפו למעלה מ 450 תושבים. הוצגה תערוכת אומנות, פרי יצירותיהם של הוותיקים, ילדי קונסרבטוריון מרחבים ניגנו, מקהלת הילדים שרה, להקת המחול של חוגי המתנ"ס הופיעה. האירוע מרגש כל פעם מחדש. לראות 5 דורות, מייסדי היישובים שלנו עם צאצאיהם. המועצה מוקירה ומכבדת את ותיקיה, בוני הארץ והמושבים המוצלחים בחבל ארץ זה, ומשקיעה במגוון דרכים בפעילויות ובתמיכות לוותיקים. לפני חודש זכו מרכזי היום שלנו ב 5 כוכבי יופי בגין מגוון פעילויות, יחס חם, ניקיון ועוד, מטעם המועצה לישראל יפה, ג'וינט ישראל ומשרד הרווחה. פועלים כאן צוותים מעולים שעושים עבודתם מכל הלב.
מנהלת מרכזי היום לקשיש קווינה אלג'מל אמרה "מטרתנו שכולם יראו את הוותיקים ויבינו שאם חיים נכון ניתן להרגיש צעירים ופעלתנים כמותם. בעיניי גיל הזהב משקף אוצר, ניסיון ותרומה רבה. ומחובתנו להעניק לוותיקי האזור, להורים שלנו, את מקומם הראוי בחברה, ולאפשר להם לקיים חיים מלאי עשייה וסיפוק אישי."
במהלך השנה האחרונה העמותה הפעילה מספר פרויקטים מיוחדים בקהילה, בהם: כיתת לימוד לאזרחים וותיקים בתיכון מרחבים ללימודי תנ"ך והיסטוריה; טיולים, חוגים ופעילויות שונות; מועדון חברתי "קפה אירופה" לניצולי שואה שפועל בשעות אחה"צ; בתים חמים; פרויקט מחשב לכל נכה בקהילה תומכת נכים, קורס ללמידת שימושי המחשב ועוד. הערב הוא הזדמנות עבור המשפחות לטעום, ולו במעט, מהדברים הנפלאים שקורים בעמותה שלנו לאורך השנה. ממליץ לכולם להגיע ולראות. רק אומר, תושבים שהוריהם מתגוררים מחוץ למרחבים, ירצו שיגיעו הנה... תודה לכל העוסקים במלאכה!

50+
עוד השבוע, התקיים ערב הצדעה לוותיקים, בהופעתם של שרי ועוזי פוקס. החברים אירחו את חבריהם מהמתנסים דימונה וגן יבנה, שאיתם יש מפגשים חברתיים לאורך השנה. במהלך השנה נהנים החברים מפעילויות תרבות ופנאי, טיולים, מפגשים עם חברים מיישובים אחרים, בית מדרש הכולל הרצאות בנושא התנ"ך והיהדות, הרצאות בנושא בריאות, בכמה יישובים פועלים מועדונים למבוגרים ו"בתים חמים", ומתקיימת בהן פעילות פעמיים בשבוע. המטרה שלנו היא לפתוח מועדונים כאלה בעוד יישובים. כמו כן, כיתת לימוד לאזרחים ותיקים ללימודי תנ"ך והיסטוריה תיפתח מחדש בחודש הקרוב. הלימודים יתקיימו בימי א' בין השעות 08:45-12:00 ויש שיעורים שיתקיימו במועדונים ביישובים- וכולם מוזמנים להצטרף. בתיכון מרחבים הפעילות מיועדת לגילאי 50+. המעוניינים להצטרף מוזמנים להתקשר ליואלה מיכאלי 050-7821135

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.
שבת- שלום,
שי חג'ג'
08-9929420
054-2134567
shayh@merchavim.org.il
www.merchavim.org.il
הורידו את אפליקציית המועצה בחינם. כיתבו "מרחבים" בחנויות האפליקציה – לקבלת כל העידכונים.
חסר רכיב