חסר רכיב

סוגרים שבוע, הפעם על מערכת החינוך במרחבים:

השבוע סיימנו את הסיור בכל גני המועצה. יש לנו גנים מצוינים בזכות צוותים מנוסים ומעולים. נהניתי לראות גנים רגועים, ילדים סקרנים, ולשמוע גננות וסייעות בעלות מוטיבציה גדולה ואהבה עצומה לילדים ולעבודתן. השנה, הוספנו לכל גני הילדים ערכת מתמטיקה מיוחדת. הילדים לומדים בצורה חוויתית ומותאמת גיל. בעזרת המשחקים הילדים חוקרים לבד, ובאמצעות ניסוי וטעיה מתבצעת הלמידה. חלק מהמשחקים, כמובן, מתבצעים בליווי הצוות. הורים- מוזמנים לפנות לגננות ולהתרשם מהערכות.
עוד הוספנו בכל הגנים- ערכת ספורט, כחלק מהטמעת אורח חיים בריא במערכת החינוך שלנו (לא רק השינוי במזון). כל גן קיבל ערכת ספורט כדי לעודד ולפתח את התנועה. הילדים פותחים בכל בוקר את הגן בספורט ויש גם פעילות ספורטיבית במהלך היום. הערכות והשיעורים מסייעים גם לפיתוח המוטוריקה.

בית ספר מבועים משתתף השנה באליפות משחקי המתמטיקה באתר "עשר אצבעות", של משרד החינוך. צוות מתמטיקה במבועים מספר: "מטרת האליפות היא לקרב את התלמידים אל תחום המתמטיקה באופן מהנה ומתגר. האליפות מתבססת על סדרת משחקים שמזכים בנקודות. המשחקים מניחים יסודות להבנה עמוקה של החומר המתמטי הנלמד בכיתות ומאפשרים לילדים לגלות בעצמם חוקים מתמטיים מעניינים תוך מעבר ממשחק למשחק. שיטת הגילוי העצמי אצל תלמידים מפתחת סקרנות, יצירתיות וביטחון עצמי. התחרות מיועדת לכל התלמידים בבית- הספר. הורים- עודדו את הילדים להשתתף. גמר האליפות הארצית יתקיים ב 12.3 במעמד שר החינוך- ורק בתי- הספר המובילים ישתתפו בו." בהצלחה!!!

ביום ד' התכנסה וועדת ההיגוי החינוכית שלנו בבית- ספר מרח"ב, בשדה צבי. וועדת ההיגוי מורכבת מהמנהיגות החינוכית שלנו, מנהלים, מפקחים, יחידת הילדים והנוער, גנים, פעוטונים, נציגות ציבור ועוד. חברי הוועדה נפגשו עם התלמידים והתרשמו מהתוכניות הלימודיות, לרבות, המדעי- טכנולוגי של מכון וייצמן. בהמשך, הוועדה דנה בנושא שנבחר השנה במרחבים: התקשורת הבינאישית הדיגיטלית – אלימות ברשת. כל בית ספר הציג את התוכניות להתמודדות עם האלימות ברשת. בסוף החודש תתקיים הרצאה בנושא להורים, והרצאות נוספות במהלך השנה.


בחטיבת הביניים התחלנו השבוע לראשונה עם תוכנית מעולה שמובילה עמותת "מעצימים". התחלנו עם כיתות ח', כאשר הכיתות שמשתתפות בפרויקט עוצרות את הלימודים למשך 3 ימים לטובת סדנאות בנושא של העצמה אישית. עבודה אישית, מתן משוב, מתן ביקורת, כבוד הדדי, שפה, סימולציות, התמודדויות של לחץ חברתי. בסוף הסדנא התלמידים כותבים אמנה כיתתית בינאישית ויינתנו להם כלים להמשך פיתוח.

ובמחלקת הילדים והנוער שלנו: עובדים לפי תוכנית עבודה שנתית: "בידיים שלנו" היא שם התוכנית שעל פיה תעבוד המחלקה השנה. התוכנית מתמקדת במנהיגות נוער, גאוות יחידה, חיבור ותרומה לקהילה. במהלך השנה הילדים והנוער ייהנו משלל פעילויות ייחודיות ברמה ישובית ואזורית. מוזמנים להתעדכן על ימי פעילות ושעות אצל רכזי הנוער היישוביים.

סדנאות הורים- כחלק ממסורת ועל פי דרישה נפתחו השנה 3 סדנאות הורים יישוביות והיד ואנו רק בהתחלה. השנה נקיים הרצאות עם מיטב המנחים ברמה הארצית בכל אחד מהגושים בשעות הערב. מידע נוסף אצל מירב אביטן מנהלת תחום מו"ס בטלפון 052-8586977.

בית ספר להורים- מחזור ב' יתחיל בחודש ינואר 2018. מהרו להירשם- מס מקומות מוגבל.

תנועות הנוער
האיחוד החקלאי- תנועות הנוער הן פלטפורמה מרכזית למפגש חוויתי- ערכי אחר הצהריים. חינוך חברתי וערכים, הם על סדר היום של בני הנוער במרחבים.
"האיחוד החקלאי" פתחה את השנה עם 4 סניפים: גילת, רנן, מסלול, ומבועים- סניף אזורי בגוש השובלים. בכל הסניפים התקיימו טקסים אזוריים, על תוכנם היו אחראים החניכים בלבד- הם כתבו את הטקסטים, הציגו, ובנו את התפאורה. "היה מדהים לראות את המעורבות של החניכים שהיו אחראים על התכנון, הן ברמת התוכן והן ברמת הארגון והלוגיסטיקה" ציינה אראל קקון מנהלת תחום הדרכה ותוכן במתנ"ס.

במקביל לטקסים החגיגיים, יצאו החניכים בתחילת חודש נובמבר לטיול הראשון. כאשר השנה כמות החניכים בטיול הגיעה ל269 משתתפים. קובי איפרגן מנהל תחום תנועות הנוער במחלקה מספר "עבדנו מאוד קשה לקראת פתיחת שנה משמעותית בארגון, תכנון וגיוס חניכים. שנת הפעילות הנוכחית תהיה גדושה בפעילויות ומפעלים תנועתיים, בהכנת תוכניות עבודה שנתיות."
השנה, בנוסף לקומונה בקלחים שבה 10 גרעינרים, נפתחה קומונה נוספת של גרעינרים במושב גילת שבאו להתנדב ביישובים השונים.

תנועת בני-עקיבא:
"מובילים בדרך של תורה ועבודה" זה הנושא המוביל את התנועה החודש. תנועת בני-עקיבא מתפרסת על פני מס יישובים במרחבים: פטיש, פדויים ובטחה. החודש החניכים היו עסוקים בשיפור פני הסניפים, התנדבות בקהילה, והכנת טקס "שבת ארגון" שתתקיים בע"ה במוצ"ש ה25/11/17. כל הקהילה מוזמנת.

הכשרות: צוות מחלקת הילדים והנוער יצאו לסמינר של יומיים כדי לעבור הכשרות מקצועיות בתחומים מיניות בריאה, בניית חזון, תוכנית עבודה, תקשורת ועבודה עם ילדים ונוער בסיכון.

אסיים בתודה ענקית לכל החברים בנבחרת החינוכית שלנו, ולמנהל מחלקת החינוך סמי עטר.
שבת שלום
שי

חסר רכיב