חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים 23.2.18

סוגרים שבוע במרחבים 23.2.18
החל מה 15.2 החל לפעול אצלנו שירות וטרינרי, זמין 24/7! השירות הוא פרי שיתופי הפעולה בין רשויות אשכול נגב מערבי. בינתיים שותפות לו אופקים, שדרות, שדות נגב ומרחבים. פועלים בו 4 וטרינרים ו- 4 פקחים. הם עובדים עם מערכות חכמות, כתבו אמנת שירות ומדובר בצוות איכותי. אין לי ספק שזה ישפר באופן משמעותי את השירותים. מדובר כאן בהגדלת כח האדם באופן משמעותי, זמינות כל היום וכל הלילה, התחייבות לשירותיות.
השירות הוטרינרי החדש יטפל בנושאים הבאים: חיסונים לכלבים, שיבוב ורישוי; לכידת כלבים ובעלי חיים כמו גם טיפול בחיות בר משוטטות; טיפול באירועי כלבת; בדיקות משנה; טיפול בבע"ח פגועים; עיקור וסירוס חתולים; הפעלת כלבייה ומרפאה וטרינרית; אכיפה והטלת קנסות.
המספר החדש: 8261*


"מקליקים וגולשים במרחבים בטוחים"
החודש ערכנו תחרות לכתיבת הסלוגן שילווה את התוכנית החינוכית לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט. השתתפו למעלה מ 100 חברים מכל הקהילה. הבחירות התקיימו באמצעות הרשת ובאמצעות קלפיות שהוצבו בבתי- הספר. אני גאה להכריז על הסלוגן הזוכה במקום ה1: "מקליקים וגולשים במרחבים בטוחים" שכתבה גבריאלה- אמיליה פרץ-ברכמנס, מכיתה א2 במבועים, גם את האיור הכינה גבריאלה. במקום השני, נבחר הסלוגן "באינטרנט מרחבים רבים, אך אם לא נזהרים, ברשת נופלים", שכתב הראל קסוקר מכיתה ב1, מבועים. הסלוגן של חוף חביביאן מכיתה ח' הגיע למקום ה 3 "שמים גבול ברשת".
אנו משקיעים את מירב המאמצים לקידום גלישה נכונה ובטוחה ברשת לשמירה על ילדינו. אני מבקש להודות לכל המשתתפים בתחרות. כל הסלוגנים שנכתבו ראויים מאוד. מקווה שנהניתם מהתהליך והכי חשוב, שנדע כולנו "לגלוש במרחבים בטוחים".

בשורה לחקלאות בנגב: שר החקלאות אישר שיתופי פעולה בתחום החקלאות בין "מושבי הנגב" למושבים החברים בו וחבריהם
המשמעות: הסרת המגבלה לניוד מים וקרקע בין מושבי הנגב והחקלאים בני האזור אשר תקנה יתרון משמעותי לרווחת החקלאים במועצות מרחבים ושדות נגב.
השבוע סיירנו עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן והנהלת מושבי הנגב בשטחי הגידול של החברה. השר התרשם מהפעילות החקלאית של "מושבי הנגב" התארגנות חקלאית שיתופית של 34 מושבים בנגב המעבדים כ-140,000 דונם בשטחים חקלאיים מרוחקים בנגב.
במהלך הסיור חתם שר החקלאות, בתוקף סמכותו כשר הממונה על חוק ההתיישבות, על מסמך המתיר העברת מים וקרקע בין מושבי הנגב למושבים החברים בחברה ושיתופי פעולה חקלאים ביניהם.
נוסף על כך, הודיע השר כי יאשר את המלצות ועדה בין משרדית, שמינה, הקובעת כי חוזי החכירה בין מנהל מקרקעי ישראל למושבי הנגב ישונו מחוזים עונתיים (שנה אחת בלבד) המוגבלים לגידולי בעל בלבד, לחוזים "מיטביים" לתקופה של 24 שנים. במילים אחרות, מושבי הנגב יהיו רשאים לגדל הקרקע את כל סוגי הגידול: גידולי פלחה, גידולי שדה וירקות בשטח פתוח בהשקיה, גידולים רב שנתיים, מטע, פרדס וחקלאות בבתי צמיחה, ובכך, לייעל את השימוש בקרקע החקלאית ולהגדיל את הרווחים של המושבים בנגב.

כמו כן, השר הנחה את הנהלת משרד החקלאות להגיש לו בתוך שלושה שבועות, המלצה לקביעת מכסות מים קבועות אשר ישמשו ל"מכסות יעד" עבור הקרקעות של מושבי הנגב. פעולה זו, תסיים את הסאגה האבסורדית בה להתארגנות החקלאית השיתופית הגדולה במזרח התיכון אין מכסות מים מסודרות בכל שנה.
בתוך כך, הסיור שזכה להצלחה רבה, היה האחרון מתוך סדרה ארוכה וחשובה של ביקורי שרים וח"כים בשטחי מושבי הנגב בשנה האחרונה. מטרת הסיורים הייתה להסדיר את עניין הקרקע והמים של ההתארגנות השיתופית של מושבי הנגב אחת ולתמיד, תוך דאגה לעתיד החקלאות באזור. מבקש להודות לשר החקלאות ולצוות משרדו. 
שבת שלום,
שי

חסר רכיב