חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום חמישי כ"ח בטבת תשע"ג 10 בינואר 2013

10/01/2013

בס"ד

יום חמישי כ"ח בטבת תשע"ג

10 בינואר 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

ביום שישי שעבר הגיעה לישראל מערכת חורפית מבורכת ששברה שיאים בכמויות המשקעים שירדו. לשמחתנו, הגשם הגיע גם אלינו, כדי להשקות את השדות ולמלא את המאגרים. נחל גרר זורם והנופים שלנו מדהימים ביופיים. אחרי שנים שחונות, השנה באמת אפשר להתענג בחורף על הטבע שלנו.

השבוע התקיימו כמה אירועים ופגישות שאני מבקש לדווח לכם עליהם. בתוכם: פגישה משותפת עם מנהלי המתנ"ס ושותפות 2000 כדי לשדרג את הפעילות, פגישה עם יוסי אנגלשר, מנכ"ל פארק נ.ע.מ, שסקר את פעילות הפארק והציג את התוכניות העתידיות, נפגשתי עם זאב מילר, מנכ"ל קרן יק"א. הפועלת רבות, בעיקר  בפריפריה, בתחום החקלאות והמדע ומפעילה פרויקטים נהדרים במרחבים.        

תיירות

זו השנה השנייה שהמועצה לוקחת חלק בפעילות הענפה של עמותת התיירות "שקמה- בשור", המשותפת לנו ולמועצות השכנות שלנו, שדות נגב, אשכול, שער הנגב ובני שמעון. העמותה היא זו שאחראית לכל אירועי "דרום אדום" שאוטוטו מתחילים. יש המון פעילויות בכל האזור וכבר מרגישים את ההתרחשות ואת ההתרגשות לקראתם. ניתן להתעדכן בכל הפרטים באתר הבשור החל מהשבוע הבא: http://www.habsor.co.il/ ובדף הפייסבוק: פסטיבל דרום אדום.

הוועדה לתכנון ובנייה "שמעונים"

השבוע התקיימה בבאר- שבע בנושא הוועדה לתכנון ובנייה "שמעונים". בפגישה השתתפו ראשי המועצות השותפות בוועדה והממונה על מחוז דרום במשרד הפנים, אבי הלר. הדיון המרכזי שהתקיים היה בנושא האפשרות לפיזור וועדת שמעונים והקמת וועדה מקומית עצמאית לכל מועצה בנפרד. זה תהליך ארוך ומורכב, וכדי לנהל אותו נכון, בלי שתקציבי המועצות ייפגעו, הומלץ להעביר את התיקים המנוהלים ואת המחשוב למרחבים ובעוד שנתיים, מועצות שירצו להתנתק מהוועדה, יוכלו לעשות זאת ולקבל סיוע תקציבי ממשרד הפנים לרכישת מערכות מתאימות. אנחנו נקיים בעניין זה דיונים במליאה, נקבל החלטות וכמובן שנעדכן בהמשך.

אשכול רשויות נגב מערבי

פגישה נוספת שהתקיימה השבוע הייתה בנושא הקמת אשכול רשויות נגב מערבי, המשותף למועצות, מרחבים, אשכול, שער הנגב, שדות נגב, בני שמעון, נתיבות, אופקים ורהט. הכוונה היא להקים גוש רשויות לצורך קידום פרויקטים ומיזמים משותפים. הפעילות המשותפת תחסוך עלויות ואף תשדרג את השירותים הניתנים לכל תושבי האזור. 

כנס אזרחים בוגרים

בספריית גילת התקיים כנס אזרחים בוגרים והשתתפו בו וותיקי מרחבים. הכנס היה מאוד מרגש ושמחתי לפגוש את האנשים שהקימו את יישובי המועצה ותרמו לשגשוגה ולהצלחתה, כל אחד בתחומו. התחייבנו לעזור בקיום מפגשים נוספים ולהרחיב את פעילות המוזיאון שלנו, שממוקם בקריית החינוך.  

ביטחון

עידן זמיר, מ"מ קצין יישובים במג"ב דרום, פרס השבוע לפניי את הפעילות בנושא ביטחון. כרגע, יש לנו 150 אנשי מתמיד, תושבי המועצה, ששומרים על הסדר והביטחון אצלנו, כולם בהתנדבות מלאה. אני מבקש להביע את הערכתנו לכל אנשי הצוות היקרים! יישר כח! אנו מעוניינים להרחיב את מעגל המתנדבים. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם שי כנה בטלפון: 050-6274753.   

ביוב מרכזי

נפגשתי עם חברי וועד מושב פטיש כדי לקדם ולהוציא לפועל את פרויקט הביוב המרכזי ובקרוב נצא לדרך.

קרן שמש

'קרן שמש' פועלת לעידוד יזמים צעירים ומעניקה להם ליווי וסיוע מקצועי. הסיוע מוענק ליזמים צעירים בגילאי 20-35. הבוקר, יום חמישי, נפגשתי עם צליל רבינוביץ, רכזת 'קרן שמש' בדרום, כדי לבדוק אפשרויות לשיתוף פעולה ובימים הקרובים הם יחלו לפעול במרחבים.

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 

 

 

חסר רכיב