חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום חמישי י"ג בשבט תשע"ג 17 בינואר 2013

17/01/2013

בס"ד

יום חמישי י"ג בשבט תשע"ג

17 בינואר 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

נפתח בפגישות שלי השבוע.

סיירתי במרפאה במבועים ובטיפת חלב כדי לבחון את הקיים ואת הטעון שיפור, כדי לתת שירותי בריאות ברמה גבוהה יותר לתושבים. רשמנו את הליקויים ובקרוב מאוד יחל שיפוץ המבנה. נפגשתי עם גרי הידקמן, לשעבר נשיא הפדרציה של קהילת מטרו ווסט ותורם מכובד ועם אמיר שחם, יו"ר שותפות 2000, כדי לחזק את מערכת הקשרים ולהרחיב את הפרויקטים המשותפים. נפגשתי עם האלוף במיל' דורון אלמוג, שהקים את המרכז השיקומי "עלה נגב", שהוא חלק בלתי נפרד מהמועצה וסיכמנו שנחזק את שיתופי הפעולה. אחר כך נפגשתי עם חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול, ועם קרן גולדלוין, מנהלת 'מעברים', כדי לצרף את 'מעברים' לתוכניות בניית הקהילה, בדומה למה שעשו באשכול.

את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק...

ביום חמישי שעבר התקיים בקונסרבטוריון מופע מוסיקלי מרהיב בהשתתפות ילדי מרחבים. לצערי, לא יכולתי להשתתף, וחשוב לי להביע את הערכתי לילדים, לריטה, מנהלת הקונסרבטוריון ולכל הצוות המקצועי.

מאירים לסביבה

כחלק מהמדיניות הסביבתית הירוקה, שבה דוגלת המועצה, במטרה להפחית את צריכת האנרגיה והנזקים לסביבה, התקיימה השבוע ישיבה כדי לבחון את המעבר לתאורת לדים בכל המועצה. תאורת לדים חסכונית מאוד וידידותית לסביבה. בקרוב נוציא מכרז מסודר.

 

שביל הליכה ממבועים לניר משה

בפגישה שהתקיימה השבוע עם דני בן דוד, מנהל אשכול מערבי בקק"ל, דנו בקידום פרויקטים משותפים. הפרויקט המרכזי שעמד על הפרק היה הקמת שביל הליכה ממבועים לניר משה. אנחנו מקווים  להוציא בקרוב  את הפרויקט לפועל.   

חקלאות

כמועצה חקלאית, השבוע התקיימו מספר פגישות בנושאי חקלאות. סיירתי עם תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב, יאיר מנע, מנכ"ל 'מושבי הנגב' ואורי אשר, סמנכ"ל החברה בשדות, בפרדסים ובמטעים, כדי להכיר את 'מושבי הנגב' מהשטח... הביקור היה פורה ומעניין. נפגשתי עם נחמיה שחף, מנכ"ל רשות הניקוז בדרום, במטרה לפתח את השבילים והתיירות בנחלים במרחבים. סוכם שרשות הניקוז תסייע לנו בהרחבת אפיקי הנחלים, כולל שבילי אופנים ושבילי הליכה. ועוד בעניין החקלאות, נפגשתי עם יואב מורג, הממונה על המחוז במשרד החקלאות, כדי להסדיר את הגדרת הקרקעות של מושבי הנגב והמושבים. 

מבנה ל'שמעונים'

לפני שבוע החלו העבודות לבניית מבנה בגודל 400 מ"ר שישמש את הוועדה לתכנון ובניה "שמעונים", בסמוך למבנה המועצה. כפי שעדכנתי בשבוע שעבר, אנו בוחנים את האפשרות להקים וועדה עצמאית למרחבים ופועלים על מנת להביא לשיפור השירותים הניתנים בוועדה ולקיצור זמני ההמתנה. הבנייה תושלם בתוך פחות משנה. 

ולסיום, אני מוכרח להתייחס למזג האוויר הנפלא שיש באזורנו ולנופים המדהימים. תענוג לחיות בטבע וליהנות מכל רגע... 


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 

 

 

 

חסר רכיב