חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום חמישי כ' בשבט תשע"ג 31 בינואר 2013

31/01/2013

בס"ד

יום חמישי כ' בשבט תשע"ג

31 בינואר 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

ביום שלישי הלכה לעולמה שולה חן ז"ל. שולה שימשה כסייעת בבית הספר מבועים. שולה הייתה בעלת אישיות מיוחדת ומידות מופלאות. הצניעות, הענווה, הרצון לעזור ולסייע אפיינו אותה לאורך כל חייה. אני מבקש לחזק את משפחתה. יהי זכרה ברוך. 

מלגות לסטודנטים

כבכל שנה, גם השנה העניק ארגון 'מושבי הנגב' מלגות עידוד לסטודנטים, תושבי הנגב. המלגות ניתנו ל 100 סטודנטים, 2,500 ₪ לכל סטודנט. ביום שישי שעבר התקיים טקס חגיגי בבית העם בגילת, בהשתתפות יו"ר ארגון 'מושבי הנגב', רחמים יונה, נציגי הארגון והמועצה וכמובן, הסטודנטים מקבלי המלגות, שהגיעו מכל המושבים בנגב. אנו מאחלים לכולם הצלחה בלימודים.

היערכות לחירום

בפגישה שהתקיימה השבוע עם מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף, דורון מור יוסף, אורטל בניון, קצינת הרשויות ושירן שמחי, ראש ענף אוכלוסיה במחוז דרום, הצגנו את המצב השורר במרחבים. אנו נערכים כעת לבניית מערך חירום למועצה וליישובים, מערך שייתן מענה לכל אירוע חריג (לא רק ביטחוני).

בחלק מהיישובים פועלים צוותי צח"י (צוות חירום יישובי) שתפקידם להיות צוות התערבות וסיוע במצבי משבר וחירום ביישוב. הצוות נועד לספק לתושבים מידע, סיוע פיזי, סיוע רפואי וסיוע נפשי וחברתי במצבי חירום. אנו פועלים לחזק את הצוותים הקיימים ולהקים צוותים ביישובים שבהם המערך לא קיים. המתנדבים יעברו הכשרה ותרגולים ע"י פיקוד העורף, בשיתוף המועצה.

אני מבקש להודות לצוותים הפועלים ביישובים וקורא לתושבים נוספים להצטרף לפעילות המבורכת. המציאות מוכיחה זאת. ביישוב שבו פועל צוות צח"י חזק, השליטה על האירוע היא ברמה גבוהה ורמת החרדה בקרב התושבים יורדת.

בנוסף, ממשלת ישראל החליטה לפני חודשיים למגן את מוסדות החינוך הנמצאים בטווח 7-15 ק"מ מרצועת עזה. במרחבים יש בית- ספר אחד ושני גנים בטווח הזה. התחלנו כבר בתהליכי קבלת אישורים והיתרים ובקרוב תחל הבנייה. 

יחד

השבוע התקיימה ישיבה ראשונה של כל מנהלי המחלקות כדי לאגם משאבים וליצור שיתופי פעולה בין המחלקות. מעתה והלאה, אחת לחודש יתקיים מפגש כזה כדי לקיים דיון משותף על הצרכים של המועצה והתושבים.

קרן מיראז'

את שמה של הקרן הזאת אתם תשמעו עוד הרבה במועצה. ייתכן וכבר שמעתם עליה ועל פרויקטים שהיא יזמה וקידמה במועצות השכנות לנו. בראש הקרן עומדים הפילנתרופים לורה ודיויד מיראז', והאם, קתרין מיראז', יהודים, אוהבי ישראל, שהקימו את הקרן כדי לחזק את ההתיישבות בנגב. מנהלי הקרן ונציגיה מעודדים פרויקטים רבים בנגב בליווי יועצים ומומחים בתחומים שונים וכמובן, גם מעמידים את המימון הדרוש. הם הקימו קרן מופלאה שאחראית על לא מעט פרויקטים בנגב. השבוע נפגשנו עם מנכ"לית הקרן, נעמה דהן, תהל זימן, מנהלת תחום ההתיישבות, ועם רחלי אטיאס, מנהלת תחום תרבות ופנאי. בימים הקרובים נתאם סיור משותף עם צוות הקרן כדי שיכירו את האתרים שלנו במועצה וכדי לבחון אפשרויות לקידום פרויקטים אצלנו.   

חדרי הלבשה באצטדיון

השבוע נפגשנו עם דניאל ארץ קדושה, מפקח מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט וקיבלנו הרשאה של 250,000 ₪ לבניית חדרי הלבשה באצטדיון הכדורגל במרחבים.

יום עיון לוועדים

'ברית פיקוח' היא אגודה שיתופית העוסקת בראיית חשבון וביעוץ מיסוי. בפגישה עם אליעזר אפטבי ויהודית קריסטל הוחלט כי הם יארגנו לוועדים המקומיים שנבחרו לא מכבר יום עיון (על חשבונם), לצורך מתן הסברים על ניהול התקציבים ועל ניהול הוועדים.

עמותת מרחבים

בימים אלה אנו מקימים עמותה במרחבים שתנהל את קשרי החוץ ותפעל להביא תורמים לקידום פרויקטים שונים במרחבים. העמותה תגייס תרומות ותיצור שיתופי פעולה בינלאומיים.    

דרום אדום

אירועי 'דרום אדום' כבר החלו ויימשכו בחודש הקרוב. במסגרת האירועים יתקיימו שפע של פעילויות ואטרקציות. בכלל, התקופה הזו שבה פורחות הכלניות והנופים נצבעים ירוק, יחד עם אירועי הפסטיבל והמוני המבקרים, מעניקים אווירת חג מיוחדת לאזור. זה הזמן להזמין את המשפחה והחברים וליהנות מביקור באתרים המיוחדים ומאירועי הפסטיבל. פרטים מלאים באתר הפסטיבל: http://site.daromadom.org/     


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 

 

 

 

 

 

חסר רכיב