חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום חמישי כ"ז בשבט תשע"ג 7 בפברואר 2013

07/02/2013

בס"ד

יום חמישי כ"ז בשבט תשע"ג

7 בפברואר 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

אירועי 'דרום אדום' נפתחו ובסוף השבוע מצפה לנו מזג אוויר מושלם לטיולים והרבה אפשרויות לבילוי זמן איכות מושלם עם המשפחה ועם החברים. האירועים המתקיימים במרחבים בהחלט מרשימים ומביאים גאווה והרבה מטיילים לאזור. מומלץ לבקר!

שמעונים מתייעלים

ביום ראשון השבוע התכנסנו, חברי הנהלת ה'שמעונים', לדיון במצב התכנון והבנייה. הוחלט להגדיל באופן מיידי את צוות הבודקים כדי לקצר את ההליכים לקבלת אישורים והיתרים לתוכניות. ההחלטה נועדה כמובן לשחרר את עומס היתר שנוצר ולתת שירות טוב יותר לתושבים.

מוקד מרחבים נפתח

המוקד לפניות הציבור במרחבים נפתח לתושבים והוא יקבל פניות בנושאי חירום ומפגעים וייתן מענה לשאלות התושבים (למשל, האם יש לימודים וכיוב'). המוקד פועל 24 שעות ביממה, כולל בשבתות ובחגים. צוות המוקד מקבל את הפניות ומעביר אותן לאגף הרלוונטי במועצה, לטיפולו. המוקד ייתן מענה לתושבים בכל שעה ביום ויבטיח כי כל פנייה תטופל ביעילות. המטרה היא להעניק את השירות הטוב ביותר לתושב ולהנגיש לתושבים את כל השירותים והמידע.

אנחנו כבר מתכננים את הצעד הבא בתהליך שיפור השירות -  ניסוח כתב התחייבות, אמנת שירות, בין המועצה לתושבים.

מס' הטלפון של המוקד: 08-9926160.

על מדעים ועל ערכים

בביקור שעשינו במרכז המדעים- תפוח פיס, התרגשנו לראות את הפעילות הנעשית בו. צוות ההנהלה וההוראה מרשים מאוד והוא מעניק לילדים תכנים עשירים, והתוצאות מצוינות. רמת הידע של הילדים שלנו גבוהה ומרשימה. השבוע, הילדים המשתתפים בפרויקט FLL לקחו חלק בתחרות ארצית, שבמסגרתה הם עשו מחקר שבו בדקו, מהו הדבר העיקרי שמקשה על בני גיל הזהב. הם גילו שהבדידות היא הגורם המקשה עליהם ביותר. מתוך דאגה ואכפתיות – וכהשלמה למחקר - החליטו הילדים ללמד את בני גיל הזהב שלנו לגלוש באינטרנט. הם ביקשו תקציב למחשבים וקיבלו. גאווה אמיתית!


פיתוח צומת גילת

השבוע נפגשנו שוב עם אדריכל שמתמחה בפיתוח עירוני. כפי שציינתי בעבר, אנו מעוניינים לקדם את פיתוח צומת גילת ולהקים שם מרכז קניות שישרת את תושבי מרחבים והסביבה ויגדיל את הכנות המועצה. בפגישה הפעם הציג האדריכל כמה הצעות לתוכניות פיתוח. אנו נציג אותן למליאת המועצה ול'מושבי הנגב' ונקיים דיונים בנושא.

רווחה משופרת

במסגרת פגישות ההיכרות עם עובדי המועצה, נפגשנו השבוע עם צוות מחלקת הרווחה. פגשנו צוות מסור ודואג. סיכמנו על שינוי המדיניות הקיימת, ולערוך באופן מסודר ומבוקר יותר ביקורי בית, כדי להכיר טוב יותר את מצב המטופלים.  

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com


חסר רכיב