חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי ה' באדר תשע"ג 15 בפברואר 2013

15/02/2013

בס"ד

יום שישי ה' באדר תשע"ג

15 בפברואר 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

"הדרך הנכונה להנהיג בני אדם, היא להיות להם לדוגמה" (אלברט איינשטיין)

ביום רביעי השבוע זכה עוז עבדו, תלמיד כיתה יב' בתיכון מרחבים ובן מושב שדה צבי, בפרס נשיא המדינה לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל. עוז זכה בפרס המכובד על פעילותו החברתית המסורה והמשמעותית בתנועת הנוער של 'האיחוד החקלאי' במרחבים. עוז משמש דוגמה לדור הצעיר שלנו, מחנך לערכי המעורבות והנתינה ומטפח את האחריות ההדדית על הקהילה שלנו. כבוד גדול לעוז עבדו, למשפחתו, למחנכיו ולקהילת מרחבים כולה.

שגריר הולנד בחווה ההולנדית

ביום שישי שעבר התארח שגריר הולנד בישראל, קספר וולדקאמפ, בחווה ההולנדית של משפחת מנור בשדה צבי, במסגרת אירועי 'דרום אדום' ויריד האיכרים. שוחחתי עם השגריר והעלינו את האפשרות לקיים קשרי גומלין,  לכרות ברית 'ערים תאומות' בין מרחבים לעיר בהולנד וליצור שיתופי פעולה עם שגרירות הולנד.

בהזדמנות זו אני מבקש להודות למשפחת מנור על האירוח הנעים.

סיורים ביישובים

החל מהשבוע, נקיים, כל מנהלי המחלקות במועצה, סיורים בכל היישובים (כל הסיורים כבר תואמו). מטרת הסיורים היא לבחון את הצרכים המיוחדים לכל יישוב, לבדוק את רמת התחזוקה, לשמוע על תוכניות עתידיות ולבדוק היכן המועצה יכולה לסייע. השבוע ביקרנו בפטיש וברנן ונפגשנו עם תושבים ועם חברי הוועדים.

כדי להעמיק את שיתופי הפעולה בין המועצה ליישובים, מליאת המועצה הקרובה תתכנס במחנה יפה.

שירותי רפואה משופרים

בימים אלה אנו בוחנים התקשרויות עם חברות המעניקות שירותי רפואה במגזר הכפרי. השבוע נפגשנו עם מנהלי ש.ר.פ, שהציעו כמה מסלולים אפשריים. האחד, ייעוץ טלפוני עם רופאים בכירים. השירות ניתן 24 שעות ביממה ובמקרה הצורך שולח הרופא טופס 17 לחדר המיון ו"חוסך" את הביקור במרפאה. מסלול נוסף שאותו אנחנו בוחנים -  מוקד רפואי לילי.  

היערכות לחירום

את אנשי העמותה הבאה פגשתי השבוע לראשונה. יש לה שם מפוצץ ויש בה אנשי מקצוע טובים שמסייעים למועצות בתחום הפסיכוטראומה והחוסן. "הקואליציה לטראומה" שמה. אנשי העמותה מפתחים גישות למניעה ולהתמודדות עם הטראומה ועם השפעותיה, בונים רצף שירותים לטיפול ומקדמים תוכניות להכשרת צוותי חירום ביישובים, לסיוע ולשיקום נפגעי טראומה.

השבוע נפגשנו עם טליה לבנון, מנכ"לית העמותה ועם שרית, מנהלת הכשרות בעמותה. מצידנו השתתפו בפגישה  אילנית ניר לוי, מ"מ מזכיר המועצה, ארמי פרג', סגן ראש המועצה, שלמה שרפי, מנהל מח' החינוך, רקפת שוקר, רכזת שיקום שכונות, אברהם אליאסים, קב"ט המועצה ודליה יוסף, שהקימה וניהלה את מרכז החוסן בשדרות. בפגישה קידמנו שלב נוסף בהיערכות המועצה והיישובים לשעת חירום. אנו בונים נוהל חירום מועצתי, כך שכל עובד מועצה יידע מה כולל תפקידו בחירום ונוכל להיות בשליטה מקסימאלית על כל אירוע.

יום התגוננות ארצי

ביום חמישי התקיים תרגיל ארצי של פיקוד העורף במוסדות החינוך. התרגיל עבר בהצלחה בבתי הספר שלנו, ואני מבקש להודות למנהלי בתי הספר ולצוותי החינוך. שלא נזדקק לכך, אמן.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 

 

 

חסר רכיב