חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי כ"ו באדר תשע"ג 8 במרץ 2013

08/03/2013

בס"ד

יום שישי כ"ו באדר תשע"ג

8 במרץ 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

ביומיום אנחנו מרוכזים בענייני השגרה ומשתדלים לעשות הכל... אבל יש אירועים שאנו מציינים יום בשנה, כדי להזכיר לנו שעלינו להשקיע יותר בדברים החשובים האלה. לפני חודש בערך ציינו את יום המשפחה. השבוע ציינו את יום המעשים הטובים והיום, יום שישי, אנו מציינים את יום האישה הבינלאומי.

יום המעשים הטובים נתן הזדמנות לכולנו לעשות משהו קהילתי ומשותף. הצוותים במתנ"ס מרחבים ובמתנ"ס מבועים, בשיתוף רכזי הנוער, בני הנוער, ילדים, הורים ותושבים, עבדו יחד בכל היישובים, שיפצו, צבעו ושיקמו מבנים קיימים באמצעות ערכות צביעה שחילקו צוותי המתנ"סים. ראיתי את התמונות, שמעתי וקראתי את התגובות ואת החוויות ואני מלא גאווה ושמחה על הארגון, על הירתמות הפעילים ועל הצלחת היום.

יום האישה מזכיר לנו את חשיבות קידום מעמד האישה בחברה. נשות ישראל מגיעות להישגים מרשימים בכל התחומים, בעסקים, בתרבות, במשפט, בכנסת, בממשלה ועוד וזוכות להצלחות גדולות. ועם זאת, יש לנו עוד הרבה מה לשפר בקידום זכויות הנשים ובמאבק נגד ניצול מיני של נשים. לצורך זה מינינו ועדה שבראשה עומדת הגב' עפרה יצחק חי ממבועים והיא תפעל לקידום מעמד הנשים במועצה.

משרד הבינוי והשיכון מתבקש לסייע

ואם בנשים משפיעות עסקינן, השבוע נפגשנו עם סיגלית יפרח, מנהלת מחוז דרום במשרד הבינוי והשיכון ועם אסנת קמחי, מנהלת האגף לענייני הכפר במשרד הבינוי והשיכון. העברנו להן תיק ובו כל הפרויקטים "הפתוחים" במרחבים, כולל הערכות של התקציבים המגיעים לנו מהמשרד עבורם. האגף עוסק גם בהקמת מוסדות ציבור וקיבלנו הבטחה להשתתפות כספית בהקמת אולם תרבות בקרית החינוך.

 

קונצרט בא לגן

התוכנית הבאה היא אחת התוכניות החביבות עליי, שמפעילה קרן קרב – קונצרט בא לגן. במסגרת התוכנית  התארחו ילדי הגן מגילת בגן בבטחה ונהנו יחדיו ממופע נגינה. הגננות אירחו את הילדים ברוחב לב והפעילות המשותפת באמצעות המוזיקה תרמה לחיבור מיוחד בין הילדים. היה כיף גדול! באותה הזדמנות גם זכיתי ליהנות עם בתי הקטנה, רז (שמתחנכת בגן בגילת) ממוסיקה מעולה.


ביוב מרכזי בפטיש

השבוע כינסנו אסיפת הסברה בנושא הביוב המרכזי במושב פטיש. בכינוס הובהר שהמועצה מתכוונת להקים פרויקט ביוב מרכזי לטובת התושבים. כל בית אב ישלם 15,000 ₪ והמדינה תשלים 15,000 ₪ נוספים לכל תושב. זו הזדמנות טובה מאוד וכדאי לנצל אותה. במידה והתהליך לא יסתדר, העלות לכל בית אב תגיע ל 42,000 ₪ לכל תושב.

 

מבועים מתקנת תוכניות

בפגישה עם חגי סלע, מנהל מחוז דרום במינהל מקרקעי ישראל, סוכם שנקיים מפגש עם וועד מבועים ועם מתכנני תוכנית ההרחבה (שהמינהל לא אישר), כדי לשמוע את דעתם של התושבים. בהמשך, יגיש הוועד תוכנית מתוקנת בהתאם. המטרה היא ליצור שיח משותף ולקבל החלטות משותפות ולא חד צדדיות.

 

מושב ניר משה מתרחב

בפגישה עם ועד המושב, מרש אדריכלים ויצחק תורג'מן, מנכ"ל החברה הכלכלית, הוצגה התוכנית להרחבת היישוב והיא אושרה להעברה להפקדה.

 

ולסיום, על אתר נקודת הטריג שמעתם?

זה אחד האתרים החשובים בארץ. הוא נמצא מול מושב מסלול (בצד הדרך בכביש 241, בצד הדרומי). האתר מציין את אבן הטריג M3 שהיא אחת משלוש האבנים המהוות את משולש הטריגולציה הראשון של ארץ ישראל. כלומר: מנקודה זו התחילו את מדידות כל שטחי א"י בתקופת שלטון המנדט הבריטי בשנת 1921! יש מה ללמוד וגם הנוף לא רע...


   

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 


 

 

 

 

חסר רכיב