חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי ב' באייר תשע"ג 12 באפריל 2013

12/04/2013

בס"ד

יום שישי ב' באייר תשע"ג

12 באפריל 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

הכאב שמלווה את הימים שבין יום השואה ליום הזיכרון והעצמאות, מדגיש באופן מיוחד את הקשר של העם היהודי למדינת ישראל ומחזק את תחושת השייכות והגאווה. טקסי יום השואה ביישובים אורגנו על ידי בני הנוער ורכזי הנוער. הטקסים היו מכובדים ומרשימים מאוד ואני מלא גאווה לעמוד בראש רשות שבה רוח ההתנדבות ודרך ארץ מנחים ומובילים את בני הנוער שגדלים בה בפעילותם ובמעשיהם. יישר כח!


חוגגים עצמאות  

אתמול (חמישי) חגגנו בבסיס חיל האוויר בחצרים יום הולדת למדינת ישראל, באירוע מיוחד ומרגש מאוד בהשתתפות ילדי הגנים וחיילי הבסיס. הילדים שרו ורקדו, לבושים צבעי הדגל ומנופפים בדגל. הם ראו את המטוסים מקרוב ונשאו תפילה לשלום חיילינו. אני מבקש להודות לידידיי, תא"ל טל קלמן, מפקד בסיס חיל האוויר, למפקד בית הספר לטיסה, לצוות החינוך בחצרים על ההזמנה ועל האירוח הלבבי. לאילנה ברקת, לשלמה שרפי ולכל הצוותים על הארגון והביצוע.


                            


הכנה לצה"ל

בפגישה עם סרן נטע אראלי, מפקד מחוז נגב, דנו בבניית תוכנית להכשרת בני נוער לקראת הצבא. נטע הציע את האפשרות (המצוינת) שנקלוט גרעין חיילים שילוו את החינוך הפורמאלי והלא פורמאלי במרחבים. כרגע אנו מגבשים את הדרך.

 

יום ספורט ובריאות

ביום שלישי התקיים יום ספורט ובריאות בקרית החינוך. היום היה עשיר בפעילויות והתלמידים השתתפו בהרצאות בנושא תזונה נכונה. לצפייה בתמונות לחצו כאן.

 

"אופק חדש" במרחבים

בפגישה עם אהובה אילן, מפקחת תיכון מרחבים, העלינו נושאים לשיפור ביה"ס ולהיערכות לקראת הפעלת תוכנית  "אופק חדש" והארכת הלימודים עד השעה 16:00, החל משנת הלימודים הבאה. סיכמנו שהמורים יעברו יותר ימי עיון והשתלמויות.

 

הקמת שני יישובים נוספים

לא מזמן פנה אליי האלוף במיל' דורון אלמוג והעלה את הצורך של "עלה נגב – נחלת ערן" ב- 30 יחידות דיור המיועדות לעובדי המרכז. "למה רק 30?" שאלתי, "אם אפשר להקים יישוב חדש לטובת בני האזור ומשפחות נוספות". ומאז אנו בודקים את האפשרויות לטובת יישום התוכנית. היישוב המיועד יהיה ממוקם בסמוך ל"עלה נגב". יישוב נוסף שאנו פועלים להקמתו מסומן כנקודה במפות הישנות והוא נמצא באזור גוש שובלים. השבוע דורון ואני נפגשנו עם רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור וסיכמנו שנפעל בשיתוף פעולה כדי לקדם את הנושאים הללו.

 

הכנסת ספר תורה

ביום ג' הנצחנו בגילת את זכרו של הרב פרץ מימון ז"ל בספר התורה. הרב מימון היה איש חסד מיוחד שמסר את ליבו ואת נשמתו על לימוד התורה. הרב ידע לאחד סביבו את ישוב גילת כולו, באהבה ללימוד התורה ובאהבה לבית הכנסת ועיצב את הזהות המסורתית של היישוב. אין דרך טובה יותר ואין מקום הולם יותר להנציח את זכרו של הרב מימון. "לא ימוש ספר התורה הזה מפיך והגית בו יומם ולילה". האירוע היה מרגש ואני מבקש להודות לכל המארגנים, התורמים וגם למתנדבי המתמי"ד שדאגו לאבטחת האירוע.שומרים על מרחבים

מתנדבי יחידת המתמי"ד הפועלים במרחבים הם סמל לערבות הדדית, למעורבות קהילתית ולאחריות. באחרונה היו כמה פעולות מוצלחות של המתנדבים בתחום עבירות הרכוש ובתחום העבירות החקלאיות. בהחלט ישנה ירידה משמעותית בכמות העבירות המתרחשות ברחבי המועצה, ותודתנו הגדולה למתמידים שלנו. בימים אלה נערך גיוס מתנדבים נוספים. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה, 050-6274753.

 

דברים טובים קורים במעברים

"מעברים" מציעה לתושבי המועצה דרכים להשתלב בעולם העבודה ולהתפתח מבחינה תעסוקתית.

אתם מוזמנים להיכנס לדף שלהם באתר במועצה ולהתעדכן במשרות פתוחות, קורסים שנפתחים וסדנאות, למשל, הדרכה בכתיבת קו"ח, סדנה לרכישת מיומנויות וכלים להשתלבות בעולם העבודה, קורס יזמות לנשים - "נשים יוזמות עסק" ועוד.

 

שבת שלום

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 


   

 

חסר רכיב