חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי ט"ז באייר תשע"ג 26 באפריל 2013

28/04/2013

בס"ד

יום שישי ט"ז באייר תשע"ג

26 באפריל 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

סיכום המסע לפולין

השבוע התקיים מפגש מרגש ועוצמתי מאוד. תלמידי התיכון, שחזרו מהמסע לפולין, העבירו את החוויות שלהם מהמסע להוריהם. מרגש גם לראות את תהליך ההתבגרות שעוברים הנערים ואת השינוי בשיח על הזהות היהודית והציונית לפני המסע ואחרי המסע. זו הזדמנות להודות לצוות בית- הספר, למנהל ביה"ס, למורים, לאיתן בוסתן, ראש המשלחת, שעשו עבודה מצוינת, ולתלמידים ששיתפו אותנו בחוויותיהם. אנחנו כמועצה נשתדל לאפשר לכמה שיותר תלמידים לצאת למסע וללמוד על ההיסטוריה שלנו, על משמעות החיים במדינה יהודית דמוקרטית בארץ ישראל, הבית.     

מעבר בסיסי צה"ל לדרום

ביום חמישי שעבר התקיימה פגישה נוספת בנושא מעבר בסיסי צה"ל לדרום עם הנהלת הרשות לפיתוח הנגב, אנשי משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד התמ"ת. שוב העלינו את שני החסמים באזור שלנו: החסם האחד - בערים וביישובים הסמוכים לנו ניתנות הטבות במס, שמעודדות משפחות לבנות שם את ביתן, במרחבים- אין. דרשתי גם שהממשלה תבחן שוב את הצעת האוצר לבטל את ההטבות בפריפריה ואפילו תמצא דרך להרחיב את ההטבות ליישובים פריפריאליים נוספים. החסם השני, בעיות התחבורה הציבורית בגוש שובלים.

 קיבלנו הבטחה ששני הנושאים האלה יעלו על שולחן הממשלה.

"כל מעשי האדם בחלום יסודם" בנימין זאב הרצל

בסוף השבוע שעבר השתתפתי בכינוס המועצה הציונית בישראל, בירושלים. במהלך הכינוס נפגשתי לשיחה אישית וידידותית עם שר הפנים, גדעון סער, שר השיכון, אורי אריאל וסגן שר הביטחון, דני דנון. הזמנתי אותם  לבוא לביקור במרחבים והם הבטיחו לעשות זאת בקרוב, כדי לעזור לפתח את האזור. עם שר השיכון אפגש שוב בעוד שבועיים.

בשיחה עם סגן השר דני דנון העליתי את בעיית המיגון ביישובי המועצה. הרי זה אבסורד שעל פי החלטת ממשלה ימוגנו היישובים הנמצאים עד 7 ק"מ מהגבול ואת היישובים הסמוכים ל 7 הק"מ לא ימגנו. תושבים מבוגרים לא יספיקו להגיע למקלט. ביקשתי להקדים את תשלום כספי התכנון, כדי שנוכל להתחיל ולתכנן ולהיות ערוכים ליום שבו נקבל את האפשרות לבנות. סגן השר הבטיח להגיע אלינו לביקור ולבדוק את הסוגיה.


כינוס ראשי המועצות האזוריות

השבוע התקיים כינוס ראשי מועצות וסגניהם, שארגן מרכז המועצות האזוריות ברמת הגולן. בכינוס נפגשנו עם מנכ"ל משרד הפנים החדש, יגאל צרפתי, שפירט את התוכניות שלו ואת תפישת עולמו בנוגע למועצות האזוריות. נאחל לו הצלחה.

ביקרנו במועצה האזורית גולן והתרשמנו מהפיתוח במועצה. למדנו הרבה מהסיור ויש נקודות שניישם אצלנו, בעיקר בתחום התיירות.

נפגשנו עם מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, שהבהיר שהוא פועל במטרה לקצר את הבירוקרטיה במינהל.

שר החקלאות, יאיר שמיר, פרס את האג'נדה שלו בתחום משרדו ואיך הוא רואה את טיפוח החקלאות ואת החיסכון במים, תוך שמירה על קרקעות המדינה.

נפגשנו גם עם נחום איצקוביץ, מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת. איצקוביץ פרס את משנתו והסביר אלו מפעלים יכולים לקבל סיוע ממרכז ההשקעות. אנו בהחלט ננצל את הידע שרכשנו לטובת מפעלים שירצו להשתמש בזה.

ד"ר רותי פרום, סמנכ"לית ברשות לתכנון ומנהלת האגף לתכנון כפרי במשרד החקלאות סיפרה על התוכנית להסדרת כל המרחב הכפרי. היא גילתה שמשרדה בודק את האפשרות להרחיב את השטח המיועד לבנייה במשקים החקלאיים מ 2.5 דונם ל- 3 דונם.

ונפגשתי גם עם עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס. הוא סיפר על התוכניות ועל ההשקעות של מפעל הפיס ודיברנו על שיתופי פעולה עתידיים. אין לי ספק שמרחבים תיהנה יותר מתקציבי מפעל הפיס.    

העיניים לשמיים אל כוכב הלכת שבתאי

מחר, מוצאי שבת 27.4 בשעה 20:30, נוכל לצפות באמצעות טלסקופ בכוכב הלכת שבתאי, ברחבת המכולת במבועים. את התצפית יזם בועז זמירי ממושב ניר משה, שהוא גם חבר מליאת המועצה. בועז יביא איתו את הטלסקופים ויסביר על מערכת הכוכבים – והכל בהתנדבות מלאה. בשם קהילת מרחבים, אני מבקש להודות לבועז על הרעיון הנפלא ועל ההירתמות לטובת הקהילה שלנו. מקווה לפגוש את כולכם בפעילות החווייתית והמיוחדת. 


      

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 

   


חסר רכיב