חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי כ"ג באייר תשע"ג 3 במאי 2013

03/05/2013

בס"ד

יום שישי כ"ג באייר תשע"ג

                                                                                                                                           3 במאי 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

כפי שאתם יכולים לשים לב, הפעם זו הפעם הראשונה שבה אנו מפיצים את "סוגרים שבוע" באמצעות אתר האינטרנט של המועצה. אם אתם לא רואים את התמונות במייל, ליחצו על האפשרות המופיעה למעלה

"תמונות אינן מוצגות. הצג תמונות להלן - הצג תמיד תמונות מ-auto_sender@webaxy.com"


חינוך, רבותיי

תודה למר שלמה שרפי

בימים אלה מסיים את תפקידו מר שלמה שרפי, מנהל מחלקת החינוך, לאחר 18 שנים. שרפי הביא את מערכת החינוך במרחבים להישגים מרשימים והפך אותה למערכת איכותית ומתקדמת. אני מבקש להודות לשלמה בשם כל תושבי מרחבים ותלמידי המערכת ב 18 השנים האחרונות ולאחל לשלמה שההצלחה תמשיך להוביל אותו בכל מעשה ידיו. אני בטוח ששלמה ימשיך ויתרום מהידע שלו לטובת הצלחת המערכת. בימים הקרובים נקיים אירוע תודה והוקרה לשלמה. בהזדמנות זו נאחל גם לדליה יוסף ממבועים הצלחה גדולה.     


שומרים על הסביבה

בשבוע שעבר ציינו בעולם את יום כדור הארץ, ובבתי- הספר ציינו את היום באמצעות פעילות חינוכית סביבתית. צוות המורים וחברי מועצת התלמידים הסבירו על התייעלות אנרגטית, חסכון במים, הפרדת פסולת לסוגיה, שימוש חוזר במוצרים ושמירה על סביבה נקייה. נערך שוק קח- תן וממש בקרוב יוקמו מרכזי הפרדת פסולת בכיתות להפרדת הנייר, הפלסטיק והפסולת האורגנית .אילת זוהר רר, רכזת סביבה וקהילה, הפועלת בתוך המחלקה לתכנון ולפיתוח אסטרטגי, מסייעת לצוותים החינוכיים בהובלת התהליכים.

ובאותו עניין, המועצה הציבה מרכזי מיחזור בכל היישובים. מיכלי המיחזור נותנים מענה לרוב סוגי הפסולת בהם: בקבוקי ומיכלי פלסטיק מכל הסוגים, דיסקים, סוללות, קרטונים וניירות מסוגים שונים. הצבנו עוד מיכלי איסוף להפרדת בקבוקים. המטרה היא לסייע בקידום המיחזור ולהקטין את הפסולת שעוברת להטמנה ויוצרת נזק סביבתי ארוך טווח. כך ניצור סביבה ידידותית ונשפר את איכות החיים ביישובים. אנו מבקשים להקפיד על הפרדת הפסולת לסוגיה ולשמור על ניקיונו של מרכזי המיחזור. לשאלות ומידע בנושא ניתן לפנות לקובי יעקוב, תברואן המועצה בטלפון 050-8645789 או לאילת זוהר-רר 0548090443 או לוועד הישוב...

    
שותפות 2000

ביום חמישי שעבר נפגשה וועדת ההיגוי של שותפות 2000 יחד עם התורמים הנדיבים מקהילת מטרו ווסט. זו הייתה הזדמנות טובה לפגוש ולהכיר טוב יותר את הנציגים מהקהילה השותפה שלנו, מטרו ווסט. השותפות בין שלוש הקהילות, מטרו ווסט- מרחבים ואופקים יצרה חברויות ופרויקטים נהדרים ותרמה לגיבוש הזהות והשקפת עולמם של בני הנוער. אחד הפרויקטים החשובים שהשותפות מקדמת הוא פרויקט "הזנק", פרויקט המיועד לתיכוניסטים, שעוזר לתלמידים למצות את היכולת ולהגיע למצוינות. נציגי השותפות הבטיחו להמשיך לעזור ולסייע ולנסות להגדיל את התקציבים.


וועדת החינוך

בישיבת וועדת החינוך בה השתתפה מפקחת משרד החינוך, מנהלי המחלקה והמתנ"ס, מורים, הורים ובני נוער דנו בנושא החינוך הלא- פורמאלי. מערכת החינוך במועצה תיצור רצף חינוכי מהלידה ועד השחרור מצה"ל, רצף וחיבור בין החינוך הפורמאלי ללא- פורמאלי. במהלך הפגישה הוצגו הנתונים העדכניים, נציגי הנוער סיפרו איך הם רואים את החינוך הלא- פורמאלי והעלו את הרצון של בנות הנוער בקיום חוגי ספורט כמו זומבה, והבנים ביקשו להקים עוד חדרי כושר. כמובן שזו רק הפגישה הראשונה וניפגש שוב בהמשך. בינתיים נגבש תוכנית שבה נצא עם בשורה לילדים ולנוער.


תעסוקה לרווחה

את התוכנית "תעסוקה לרווחה" מפעילה עמותת "בעצמי" בשיתוף משרד הרווחה והמועצה. בימים אלה מסתיים המחזור ה- 3 בהצלחה גדולה, ובמהלך חודש מאי ייפתח מסלול נוסף. התוכנית מסייעת למשפחות להתקדם בחיים באמצעות השתלבות בעבודה, ומסייעת למשתתפים לבחור את התעסוקה עפ"י הכישורים האישיים. בונוס נוסף הוא מתן כלים לניהול נכון של התקציב המשפחתי. הקורס מתאים למשפחות בהם אחד מבני הזוג אינו עובד ומעוניינות לבצע שינוי. בסוף הקורס ניתנת מלגה לכל משתתף לסיוע במציאת עבודה. המעוניינים מוזמנים לפנות לעו"סית התעסוקתית, רכזת התכנית, נעמי רסיס- טל במספר 054-6411680.          


אשכול נגב- מערבי

השבוע התכנסנו, ראשי 9 הרשויות השותפות ב"אשכול נגב מערבי". מנכ"ל האשכול שנבחר לרכז את הפעילות הוא בן מרחבים, ינון אהרוני, תושב קלחים. אזכיר שתפקיד האשכול הוא ליצור שיתופי פעולה בין הרשויות ובין הרשויות למשרדי הממשלה ולהביא לשיפור איכות החיים ולחיסכון בהוצאות. נאחל הצלחה גדולה לינון בתפקידו.


אירועי תרבות ופנאי בנגב המערבי   

נפתח עמוד פייסבוק חדש המאגד את אירועי התרבות והפנאי באזור הנגב המערבי, במטרה לשפר את השירות לתושבים ולהנגיש את המידע על אירועי תרבות אזוריים. אתם מוזמנים להיכנס ולעשות "לייק" לעמוד "תרבות ופנאי במערב הנגב".


ישיבת מנהלי מחלקות

הדיון המרכזי בפגישה בין מנהלי המחלקות שהתקיימה השבוע היה בנושא הצורך שלנו, כמועצה, להתאים את התוכנית האסטרטגית לצורכי התושבים. אנו עובדים על הכנת שאלון שיבדוק את רמת איכות החיים ואת התחומים החשובים לכם. עפ"י תוצאותיו נבנה את התוכנית האסטרטגית לעשור הקרוב, לכן, אבקש מכם להשתתף ולתת את הדעת.


ל"ג בעומר בבית לקשיש

חגיגת ל"ג בעומר בבית לקשיש במרחבים הייתה נפלאה. נפגשתי שוב עם דור המייסדים שלנו והתרשמתי מאוד מהמפגש. נהניתי לשמוע מה חושבים האנשים שבנו את מרחבים ואיך הם רוצים לראות את מרחבים בעוד 10 שנים. קיבלתי עצות טובות. ונאחל לכולם בריאות טובה ואריכות ימים.   פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת בהר. "וּבְקֻצְרְכֶם אֶת קְצִיר אַרְצְכֶם לא תְכַלֶּה פְּאַת שָדְךָ לִקְצר וְלֶקֶט קְצִירְךָ לא תְלַקֵּט:  וְכַרְמְךָ לא תְעוֹלֵל וּפֶרֶט כַּרְמְךָ לא תְלַקֵּט לֶעָנִי וְלַגֵּר תַּעֲזב אתָם אֲנִי ה' אֱלהֵיכֶם" (ויקרא י"ט)

פרשת בהר מפרטת את הצווים החלים על החקלאים, על שנת השמיטה ועל שנת היובל, דיני קרקעות, קניין בתים, קניין שדות ומצוות צדקה, שחרור העבדים בשביעית, חיזוק האביונים. בקריאת הפרשה בולטת דאגת התורה להענקת זכויות סוציאליות ובעיקר, בולטת הדאגה לעניים בחברה.

קיום המצוות בפרשה זו, נתינת מעשרות, הלקט, השכחה, הפאה והפרט (מתנות הניתנות לעניים בעונת הקציר) הן מצוות המתייחסות לחקלאים, מצוות שהחקלאי מקיים שלא מתוך מחוייבות לגמול טובה לחברו, אלא, לעצמו.  

בעידן שבו הקפיטליזם מתחיל לאבד את יוקרתו. כאשר הפרטת המשק כבר איננה מקודשת. כאשר מתעוררות שאלות אם התחרות הכלכלית אכן היא השיטה היעילה ביותר, מעניין לקרוא כיצד רואה התורה את השיטה הכלכלית הנכונה. " לא תכלה פאת שדך לקצור" מצווה אותנו התורה. השדה הוא שלך, אבל אסור לך לקחת את כל תבואת השדה לעצמך. "לעני ולגר תעזוב אותם". מיהו העני אנחנו יודעים. אך מיהו הגר? אולי גר ממש, זה שהתגייר, בן עם אחר שקשר את גורלו בגורל העם היהודי. ואלי גר הוא הזר. כל מי שאיננו בן המקום. מי שאין לו משפחה או חברה תומכת. גם לו יש חובה לסייע. היום המצב הפוך. בעלי הממון הם שדורשים לעצמם תספורות ומחיקת חובות והקלות במיסים. עולם הפוך מזה שציוותה התורה.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

Hajaje.shay@gmail.com

 להסרה מרשימת התפוצה אנא שילחו מייל חוזר 

   

 

חסר רכיב