חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי א' בסיוון תשע"ג 10 במאי 2013

10/05/2013

בס"ד


יום שישי א' בסיוון תשע"ג

                                                                                                                                         10 במאי 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

בשעה טובה הוקם פורום אגודות וועדים מקומיים במרחבים, מתוך רצון לשתף וליצור למידה משותפת. הכינוס הראשון התקיים ביום חמישי שעבר בבית המלון לאונרדו בב"ש, בחסות "ברית פיקוח". בכינוס למדנו על יחסי הגומלין בין וועד האגודה לוועד המקומי לאגודה הקהילתית, ועל סעיפי מיסוי שונים. בנוסף, דיברנו גם על היערכות המועצה לחירום ועל העברת מידע לציבור. הוועדים התבקשו להעביר בדחיפות את פרטי הקשר (מס' טלפון ניידים, מיילים) על מנת שנוכל לעדכן את התושבים ולהעביר הנחיות בזמן אמת.

חיזוק הקשר ושיתופי הפעולה בין היישובים למועצה מתבטא גם בסיורים ביישובים. השבוע הנהגת מבועים אירחה אותנו, מנהלי המחלקות, ביישוב.    

 

גזירות האוצר

השבוע הודיע משרד האוצר כי במסגרת הגזירות והקיצוצים יבוטלו מענקי הפיתוח למושבים, לשיפור התשתיות. רק לפני 3 שנים בלבד ראש הממשלה אישר את ההחלטה כי מדינת ישראל תשקיע בעשור הקרוב תקציב בסך 100 מיליון ₪ מדי שנה לשיקום תשתיות חיוניות לתפקודם של יישובים כפריים. התקציביים האלה חיוניים להתיישבות כדי לפתח את התשתיות ביישוב הישן ולהתאים את המבנים לצרכים של היישוב שגדל (בתי- כנסת, מועדונים וכו'). במכתב ששיגרתי לראש הממשלה ולשר האוצר כתבתי כי משמעות ביטול מענקי הפיתוח למושבים היא מכת מוות להתיישבות העובדת, וקראתי לשקול ולבחון שוב את השלכות ביטול המענקים ולהוריד זאת מסדר היום. הקיצוצים הצפויים והעלאת המחירים מחייבים את כולנו להיערך מחדש.

יום שלישי בכנסת

בפגישה עם סגן שר החינוך, אבי וורצמן, הצגתי את התפישה החינוכית שלנו. לא מעט נושאים היו על הפרק. דנו על המשך פיתוח מוסדות החינוך במועצה, על בניית גנים וכיתות בבתי- הספר, על הרצון שלנו לקיים תהליך אסטרטגי- קהילתי ביישובים, הכוללים הרחבת הפעילויות החינוכיות וחיזוק החוסן הקהילתי, על תוכנית למנהיגות חינוכית- לחיזוק המנהיגות המתנדבת, על פתיחת מסגרות לחינוך המיוחד, על מיגון המוסדות והכשרת צוותים חינוכיים למתן מענה בחירום ועוד. לסיכום, סגן השר הבטיח לסייע בכל דרך. אנו נעביר מסמך עבודה מסודר, אותו הוא ינסה לקדם במשרד החינוך.

בפגישה עם ראשי המועצות והערים בנגב ושר השיכון והבינוי, אורי אריאל, העלינו את הבעיות הקיימות בפיתוח היישובים. ציינתי לפני השר כי החלטת המינהל ומשרד השיכון להוצאת 3 היישובים, מבועים, ניר משה וגילת מאזור עדיפות א' לעדיפות ב', פוגעת ביכולת היישובים להתרחב. העליתי את הפער הקיים בין תשתיות היישוב הישן להרחבות והתאמת מבני הציבור ליישובים שגדלו.

גאווה משלנו!

בשבוע שעבר התקיימה תחרות הפרוייקטים הארצית של משרד החינוך, שהתקיימה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל- אביב, בה הציגו פרויקטים מכל בתי- הספר והמכללות בארץ, הלומדים בהם לימודי הנדסאים. תלמידי מכללת מרחבים, החטיבה להנדסאי אלקטרוניקה, השתתפו בתחרות. לידור זריאן ממושב שדה צבי ושחר מנצור ממבועים זכו במקום השלישי והמכובד על המצאת ארונית תרופות אלקטרונית – שמזכירה לאדם לקחת את התרופה המסוימת בשעה המדויקת. על הפרויקט הזה, אגב, הם  קיבלו 100 במבחן של משרד החינוך. יישר כח לתלמידים ולצוות ההוראה!

 

קיץ סוער בפארק אשכול- תתכוננו!

פארק אשכול הוא אחד מהמקומות היפים בארץ. כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלנו, אנו מתכוונים להפוך אותו למוקד תיירותי ולקיים בו אירועי תרבות, ובעיקר בעונות החמות. החבר'ה הנמרצים והחרוצים, שמזוהים עם הפסטיבל המוצלח 'דרום אדום', מעמותת התיירות 'שקמה- בשור' (זה נראה כאילו עובדים בעמותה עשרות. חשוב להבהיר, הם רק שניים, עמית לבקוב ולבנת גינזבורג), כבר דואגים שב- 15.8 יתקיים מופע ענק, בסדר גודל שעוד לא היה באזור, של עידן רייכל (אנו מצפים ל 7,000 משתתפים). כמובן שיהיו מחירים מיוחדים לתושבי האזור. במקביל, המועצה גם מתארגנת לקראת המופע של "הפרויקט של רביבו", שייתכן ויופיעו גם הם בפארק אשכול בקיץ הזה. כל הפרטים בקרוב.

 

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

חודש טוב ושבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

חסר רכיב