חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי ח' בסיוון תשע"ג 17 במאי 2013

 בס"ד

יום שישי ח' בסיוון תשע"ג

                                                                                                                                         17 במאי 2013

תושבי מרחבים, ידידיי


מבועים

בשבועות האחרונים היו כמה מקרי פריצות לבתים במבועים. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, יחידת מג"ב ומתנדבי יחידת המתמי"ד שלנו כדי להביא לתפיסתם של העבריינים. במקביל אנו פועלים להפעלת שערי הכניסה ליישוב. בד בבד, אני מאמין שהדבר הנכון ביותר מבחינתנו הוא להגביר את הסיורים המתבצעים במבועים. אני הצטרפתי לסיורים. זה הבית שלנו ועלינו לקחת אחריות בשמירה עליו. מזמין גם אתכם להצטרף. פרטים נוספים על יחידת המתמי"ד אצל רס"ר שי כנה, מפקד בסיס ההפעלה: 050-6274753 ובאתר המועצה.   


שיתוף הציבור בקבלת החלטות

בפגישה שהתקיימה עם נציגות ההורים מרוב יישובי המועצה, ובהשתתפות דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך; אילנה ברקת, מנהלת הגנים; יוסי בצלאל, מנהל המתנ"ס; אילנית ניר לוי, מזכירת המועצה; וארמי פרג', סגן ראש המועצה, הציגו אנשי החינוך את תוכנית הקייטנות לחופש הגדול. תוכנית יפה ועשירה בפעילויות. ההורים העלו את הבקשה להאריך את זמן הקייטנה מ- 3 שבועות ל- 5 שבועות ולהאריך את יום הפעילות לשעה 16:00 (במקום 13:00, לפי התוכנית הקיימת). הבטחנו לפעול על מנת להגיע לפתרונות שיסייעו להורים לעבור את החופש הגדול עם שכר סביר, מבלי לפגוע בשעות העבודה. הוחלט להקים וועדת היגוי מצומצמת בשיתוף הורים, מחלקת החינוך, מחלקת הספורט והמתנ"ס לבחינת האלטרנטיבות הקיימות. זה המשך דרכנו לשיתוף הציבור בקבלת ההחלטות.


קידום מעמד האישה

השבוע נפגשתי עם עופרה יצחק חי ממבועים, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה. עופרה פרסה לפניי את כל תוכניותיה, שבעיקרן, העלאת המודעות לנושא והקמת מועצת נשים פעילה, המורכבת מקבוצה גדולה ואנרגטית של נשים, שתפעיל תוכניות, ימי עיון ואירועים לקידום מעמד האישה ותקיים שולחנות עגולים בכל יישוב. אתמול, התקיים הכינוס הראשון של מועצת הנשים, ולשמחתי, השתתפו בו נציגות כמעט מכל יישובי המועצה. אנצל את ההזדמנות לקרוא לנשים שהנושא קרוב לליבן ורוצות להשפיע, להצטרף למועצת הנשים. את הכינוס הנעימה בנגינה הכנרית הבינלאומית מבטחה, רינת ארליכמן. רינת היא תלמידת תיכון, שמופיעה בכל העולם וזוכה לאהדה גדולה בזכות כישרונה המיוחד. רינת השתתפה בדיונים ואחד הנושאים שעלו היה שיתוף נערות במועצת הנשים. אני, באופן אישי, בעד. זו תהיה דרך נוספת שלנו לפתח מנהיגות נשית צעירה. 

 החג שלנו

חגיגות שבועות התקיימו במס' יישובים ברחבי המועצה. נהניתי לראות את הירתמות הקהילה לארגון האירועים המוצלחים, ואת כולם נהנים. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה על ההשקעה הרבה. ובהזדמנות זו, נודה גם לכל אנשי החינוך במועצה על הפעילות בגנים ובבתי- הספר.     

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il


   

 

חסר רכיב