חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי ט"ו בסיוון תשע"ג 24 במאי 2013

24/05/2013

 בס"ד

אם אינכם רואים את התמונות, ליחצו כאן 

יום שישי ט"ו בסיוון תשע"ג

                                                                                                                        24 במאי 2013

תושבי מרחבים, ידידיי

כידוע לכם, המועצה משקיעה מאמצים רבים בהיערכות לחירום ומתייחסת במלוא הרצינות בהכנות, כדי לאפשר פעילות שוטפת בחירום וכמובן כדי למלא את כל הצרכים של התושבים בזמנים אלה. ביום שלישי התכנסנו, כל ראשי המכלולים במועצה עם נציגי המשרד להגנת העורף, פיקוד העורף ומשרדים ממשלתיים והצגנו את התיקונים והשיפורים במוכנות המועצה.

במהלך השבוע הבא יתקיים תרגיל חירום לאומי בכל הארץ. במסגרת התרגיל, ביום שני 27 במאי, יישמעו 2 אזעקות. האחת, בשעה 12:30 – כדי לתרגל כניסה למבנים ממוגנים במוסדות החינוך והעבודה, ובשעה 19:05, תישמע אזעקה נוספת, כדי שנוכל לתרגל בשעות הערב, עם המשפחה. תזכורת לקראת התרגיל, תישלח אל התושבים הרשומים במערכת ההודעות הכתובות לנייד (SMS) מטעם המועצה. אני מבקש שוב מכל ראשי היישובים שעדיין לא העבירו את רשימות הטלפונים – להעביר ובהקדם, כדי שנוכל לעדכן את כולם ישירות לנייד בחירום. תושבים מוזמנים להירשם גם באופן ישיר, אנא צרו קשר עם דוברת המועצה במייל: kamargil@gmail.com או 054-7919236.


פורום ירוק

אילת זוהר רר, רכזת סביבה וקהילה, אחראית על מגוון פעילויות בתחום, גם במערכת החינוך וגם ביישובים. החיים בטבע, החיבור לסביבה ופיתוח המודעות האקולוגית הם חלק משמעותי בתרומה להתפתחות האישית של הילדים ושלנו, המבוגרים. ב 30 במאי בשעה 19:30 בחווה ההולנדית בשדה צבי, יתקיים מפגש ראשון של "הפורום הירוק", בשיתוף הוועדים המקומיים, לקידום נושאים סביבתיים ביישובים. אם הנושא קרוב לליבכם, אתם מוזמנים לקחת חלק פעיל ומשפיע בפורום ויחד להוביל את השינויים.פטיש

השבוע נפגשתי עם משה גרזי, מנהל היחידה לפיתוח תשתיות ביוב - ברשות המים, בנושא קידום ביוב מרכזי בפטיש. לאחר דיונים לא פשוטים, הושגה הסכמה על הגשת התוכנית של היישוב לשיפוט, לקבלת מענקים מהמדינה להשלמת הפרויקט.


מטה יהודה

השבוע ביקרנו, סיגל מורן, ראשת המוא"ז בני שמעון; תמיר עידן, ראש המוא"ז שדות נגב; ארמי פרג' ואני במועצה האזורית מטה יהודה. בחודשים האחרונים, אנו מחפשים פתרון לפינוי האשפה ובודקים עלויות של משאיות ואת האפשרות לרכישה משותפת של המועצות בני שמעון, שדות נגב ומרחבים. במטה יהודה פועלות משאיות נקיות וחדשניות, שקטות, שאפילו שוטפות את עצמן ואת הפחים. צילמתי. אתם מוזמנים לצפות בלחיצה כאן.


מהשדה- לצלחת

פסטיבל האוכל החקלאי הראשון בצפון הנגב יוצא לדרך. "מהשדה- לצלחת" שמו. הפסטיבל יתקיים בסופ"ש 30 במאי ועד ה 1 ביוני, ובסופ"ש 7-8 ביוני. בינתיים, אתם מוזמנים להיכנס וליהנות מחוברת המתכונים המצורפת.   


תעסוקה - מעברים

השבוע עלה לאוויר האתר החדש של 'מעברים'. אנשי 'מעברים' מציעים לתושבים שירותים מגוונים, שכדאי ורצוי להשתמש בהם בתחום התעסוקה והיזמות. האתר מרכז משרות רבות באזור, טיפים למחפשי עבודה, קורסים והכשרות. ממליץ בחום להיכנס לאתר ולהתרשם.

 


פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשתת בהעלותך. משה, גדול המנהיגים שקם מעולם לעם ישראל, האיש שעליו נאמר "ממשה עד משה לא קם כמשה", מתגלה אחרי הכל כבשר ודם. זה קורה כאשר העם העייף מן המסע הארוך מתלונן לפני משה על קשיי הדרך. "וַיְהִי הָעָם כְּמִתְאֹנְנִים, רַע בְּאָזְנֵי יְהוָה; וַיִּשְׁמַע יְהוָה, וַיִּחַר אַפּוֹ, וַתִּבְעַר-בָּם אֵשׁ יְהוָה".

לאחר שהעם מתלונן, משה, במקום לגלות מנהיגות ועוז רוח כפי שכבר עשה בעבר, מכוון את התרעומת שלו אל ה'. "וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל-יְהוָה, לָמָה הֲרֵעֹתָ לְעַבְדֶּךָ, וְלָמָּה לֹא-מָצָתִי חֵן, בְּעֵינֶיךָ:  לָשׂוּם, אֶת- מַשָּׂא כָּל-הָעָם הַזֶּה-עָלָי. הֶאָנֹכִי הָרִיתִי, אֵת כָּל-הָעָם הַזֶּה--אִם-אָנֹכִי, יְלִדְתִּיהוּ:  כִּי-תֹאמַר אֵלַי שָׂאֵהוּ בְחֵיקֶךָ, כַּאֲשֶׁר יִשָּׂא הָאֹמֵן אֶת-הַיֹּנֵק, עַל הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר נִשְׁבַּעְתָּ לַאֲבֹתָיו."

הנה מתברר, שמשה לא רק "מאשים" את הקב"ה שהרע לעם הזה, אלא אף מתלונן על כובד המשימה שהוטלה עליו להנהיג את העם לארץ המובטחת.

למרבה ההפתעה, הקב"ה מגלה אורך רוח ומבליג נוכח הדברים הקשים של משה, כי לפעמים גם מנהיגים דגולים עלולים להישבר, לאבד את האמון בעצמם, בציבור שאותו הם אמורים להנהיג.

כדאי לזכור את זה. להבליג עד שהמשבר חולף.  

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il


   

 

חסר רכיב