חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ב בסיוון תשע"ג 31 במאי 2013

31/05/2013

 בס"ד


אם אינכם רואים את התמונות - לחצו כאן

תושבי מרחבים, ידידיי

שבוע עמוס ויעיל מאוד עבר עלינו.

תרגיל העורף הלאומי

במסגרת תרגיל העורף הלאומי שקיים פיקוד העורף השבוע, תירגלנו תרחיש קיצוני, שלא נדע. אציין שבשבועות האחרונים נעשתה כאן עבודה יסודית, שניהלו ארמי פרג' ורקפת שוקר, שהדריכו וליוו את כל המכלולים. עכשיו אני יכול לומר בלב שלם, שרמת המוכנות של המועצה היום טובה מאוד. אני מבקש להודות לכל העובדים וראשי המכלולים על העבודה.


עדיין לא נרשמתם?

מעכשיו ניתן להירשם לרשימות התפוצה של המועצה לקבלת מידע בחירום ובשיגרה במיילים ובהודעות כתובות לנייד (סמס). אם עדיין לא נרשמתם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולהירשם בלחיצה כאן.

בטיחות בדרכים

בתחום התחבורה יש כמה נושאים שאנו פועלים נמרצות למצוא להם פתרון ובהקדם. בפגישה עם מיכל שימשי, מהמינהל לבטיחות בדרכים, העלינו את הדברים, ביניהם, צומת גילת וצומת תפרח המסוכנים, את הבקשה לקדם את הטיפול מול משרד התחבורה בנושא התחבורה הציבורית בגוש שובלים, וחינוך לבטיחות בדרכים בבתי- הספר.

ביקור שר הכלכלה בפארק נ.ע.מ.

ביום שלישי הגיע שר הכלכלה, נפתלי בנט, לסיור בפארק נ.ע.מ. יחד עם בכירים ממשרדו. בסיור הצגנו, ראשי הרשויות השותפות בפארק, נתיבות, שדות נגב ומרחבים, מנכ"ל הפארק, יוסי אנגלשר ובכירי טרה, את הפארק ואת התכנונים לעתיד. 500 דונם כבר שווקו ואנו רוצים לפתח את 500 הדונם הבאים. ביקשנו לשחרר את הכספים שמשרד הכלכלה מעכב עבור שלב א' ושלב ב', וביקשנו מהשר לאשר את פיתוח שלב ג'. 


יש עתיד – פארק נ.ע.מ.

ובאותו נושא, בחמישי שעבר התקיימה פגישה בהשתתפות יוסי אנגלשר ועמיעד גורביץ', מנכ"ל רשת מכללות "עתיד", בנושא הקמת מכללה טכנולוגית בקרית החינוך שלנו, בה נוכל להכשיר את המבוגרים שיצאו מהפעילות החקלאית וצעירים לעבודות הנדרשות בפארק. סיכמנו כי יתקיים סיור במבנים בקרית החינוך לקבוע מיקום. הפרויקט יתקיים בשילוב המועצה, פארק נ.ע.מ., לשכת התעסוקה, משרד הכלכלה ומכללת "עתיד".

חנוכת המרכז להתיישבות בנגב

ביום שלישי נחנך המרכז להתיישבות בנגב בב"ש, במעמד השר סילבן שלום. תפקידו של המרכז לסייע לזוגות צעירים להיקלט בצורה קלה ביישובי הנגב. את המרכז מנהלת תושבת מרחבים, אופיר פרנקל. נאחל לאופיר הצלחה גדולה!

חינוך

בפגישה עם עמירה חיים, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך ודליה יוסף, מנהלת מח' החינוך, שנועדה להיכרות עם מנהלי המחלקות, המפקחים ואנשי הכספים, עלו מספר נושאים, ביניהם, בקשה להוספת תקנים של גננות וסייעות בגנים ובקשה להקטין את מספר התלמידים בכיתות. מקווה מאוד שפניותינו ייענו בחיוב.

בנות השירות

בתחומי המועצה עובדות 10 בנות שירות לאומי. הן משתלבות במסגרות חינוכיות ותורמות בעבודתן ובהשתלבותן בקהילה רבות. השבוע נפגשנו עם מנהלת המחוז בת עמי ובנות השירות הלאומי, מנהל מחוז דרום בני עקיבא ועם הרכזת עטרת. ביקשנו להגדיל את מספר הבנות מתוך הערכה לתרומתן, ואנו נפעל בכל דרך על מנת למלא את הצרכים שלהן.

שיפוץ מגרשי הספורט

בפגישה עם דניאל ארץ קדושה, מפקח מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, בעניין תקציב הקמה ופיתוח במרחבים. הוחלט שנקבל השנה 250 אלף ₪ לטובת שיפוץ מגרשי הספורט.

יריד הספרים במרחבים

בשני ובשלישי התקיים הפנינג ספרים מרשים ומהנה ביותר בספריה שבקרית החינוך. מאות הורים וילדים נהנו מחגיגת ספרים, מפעילות אומנים מקומיים, הצגות ילדים ועוד. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לאיתן בוסתן ולכל הצוות המחויב על ארגון מצוין והפקה נהדרת.

פייסבוק

השבוע עלו 4 שאלות חשובות בדף הפייסבוק שלי ואני מבקש להעלות אותן ואת ההתייחסות שלי גם כאן.

האחת, האם קיימים במועצה עובדי קבלן והאם אנו דואגים שהם יקבלו את מלוא זכויותיהם עפ"י חוק? והתשובה: אכן קיימים עדיין עובדי קבלן במועצה. מעטים ועם הסכמים ישנים מאוד. הנושא נמצא בטיפול ואנו מוודאים שהם מקבלים את מלוא התנאים עפ"י חוק. מזכירת המועצה, אילנית ניר לוי, נפגשה כבר עם עובדות הניקיון והיא מקיימת פגישות עם עובדים נוספים.

השנייה, העלתה את בעיית המשאיות שחונות בתוך מבועים. אני מוכרח לציין שהבעיה ידועה לנו, ובעיקר במבועים, שם הרחובות צרים. והתשובה, בימים אלה אנו עובדים על תכנון חניון למשאיות בכניסה ליישוב. ברגע שהתכנון יאושר - נכפה את החניה מחוץ ליישוב.

השלישית, תלונה על אוטובוס שנת ייצור 2002 שהסיע תלמידים. למי שלא יודע, משרד החינוך קבע כללי בטיחות בהסעות, אחד מהם הוא כי אוטובוס המסיע ילדים יהיה עד 10 שנים על הכביש ולא יותר. אם כן, מנהל מחלקת התחבורה שוחח עם מנהל חברת ההסעות והובטח כי המקרה לא יחזור על עצמו במרחבים.

רביעית, הוצגה תמונה של מתקן כושר שבור באחד מיישובי המועצה. גם המקרה הזה - בטיפול.      

חשוב לי לציין שהמידע מהתושבים חשוב לנו. אתם מוזמנים להעביר כל פנייה למוקד המועצה במס': 08-9926160. צוות המוקד יקבל את פנייתכם והוא מחויב לחזור אליכם עם תשובות. אתם גם מוזמנים לפנות ישירות למחלקות, וכמובן, גם אליי.


הטור יוצא לחופשה בת שבועיים. אני יוצא לנסיעה פרטית בחו"ל, שבמהלכה אפגש גם עם אנשי עסקים, במטרה לחבר אותם לעשייה הנרחבת במרחבים ולהצטרף לידידי מרחבים.   


פרשת השבוע

פרשת השבוע היא פרשת שלח, שבמרכזה פרשת המרגלים שהצטווה משה לשלוח לפניו. "שלח לך אנשים ויתורו את ארץ כנען אשר אני נותן לבני ישראל".

המרגלים מקבלים תדריך מפורט מה עליהם לעשות במשימת הריגול "וראיתם את הארץ מה היא ואת העם היושב עליה החזק הוא הרפה, המעט הוא אם רב וכו'".

בשובם מן המשימה לאחר 40 יום, מדווחים המרגלים מה ראו עיניהם: "באנו אל הארץ" הם מדווחים "וגם זבת חלב ודבש. אפס כי עז העם היושב בארץ והערים בצורות גדולות מאד...". דבריהם של עשרה מהמרגלים, למעט יהושע וכלב, מעוררים מהומה בקרב העם "ויבכו העם בלילה ההוא ויאמרו... לו מתנו בארץ מצרים... ניתנה ראש ונשובה מצרימה". בעקבות הדברים האלה מודיע הקב"ה כי כל האנשים שיצאו ממצרים לא יזכו להיכנס לארץ.

השאלה המתבקשת היא, על מה יצא הקצף? הרי המרגלים עשו את מה שהצטוו לעשות, למסור דו"ח על ארץ כנען ועל העם הכנעני – וזה מה שעשו.

התשובה לכך היא שהמרגלים הצטוו למסור דין וחשבון על מה שיראו בארץ, אבל הם חרגו מן המשימה והוסיפו גם הערכת מודיעין תבוסתנית שלא התבקשו למסור "לא נוכל לעלות אל העם כי חזק הוא ממנו" אמרו. ויעידו על כך הדברים שלהם עצמם: "ושם ראינו את הנפילים... ונהי בעינינו כחגבים – וכן היינו בעיניהם". זהו חטא המרגלים. הם ראו את עצמם כחגבים, ובעקבות כך, גם האויב ראה אותם ככאלה.

בימים אלה, כאשר רוחות מלחמה מנשבות מצפון, כדאי לזכור זאת: האחרים רואים אותך, כפי שאתה רואה את עצמך. אם ננהג כפי שנהגו יהושע וכלב, שאמרו "כי יכול נוכל לה" נצליח להרתיע את כל מבקשי רעתנו.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב