חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי י"ג בתמוז תשע"ג 21 ביוני 2013

21/06/2013

בס"ד

יום שישי י"ג בתמוז תשע"ג

                                                                                                                                          21 ביוני 2013

אם אינכם מצליחים לצפות בתמונות – לחצו כאן

תושבי מרחבים, ידידיי

התגעגעתי. ממש טוב לחזור הביתה. בזמן שהייתי בארה"ב, נפגשתי עם הרב אלברט גבאי, ראש הקהילה היהודית בפילדלפיה. זו אחת הקהילות הגדולות בארה"ב, ומשתייכים אליה 250,000 יהודים. הקהילה פעילה מאוד ושומרת על יחסים טובים עם ישראל. הקהילה משתייכת לפדרציה הספרדית ואנו ניצור את הקשר עימם. החלטנו לפעול כדי ליצור חיבור בין שתי הקהילות באמצעות פרויקטים משותפים. הרב יגיע ארצה בעוד כשבועיים ויבקר אצלנו.נתיבי ישראל

בתחילת השבוע נפגשתי עם מנהל המחוז במ.ע.צ. – נתיבי ישראל ועם אנשי הצוות. העלינו נושאים בוערים במרחבים, ביניהם הצמתים המסוכנים בגילת ובתפרח, הצורך בכיכר בכניסה לפדויים ועל כל הכבישים שהם ללא אבא. הזמנתי אותם לביקור במועצה כדי להכין תוכניות עבודה לשיפוץ. אנחנו צריכים את התגייסותכם בזירוז התהליכים. בכל פעם שאתם נוסעים בכבישים האלה ואתם נתקלים בסכנות, תתקשרו ל 2120* או שתיכנסו לקישור הבא ומלאו את טופס התלונה – הפניות נרשמות במחשב וככל שיהיו יותר פניות, מציאת הפתרונות והטיפול בליקויים - יקודמו. 


חוגגים לפרס יומולדת

ביום שלישי לא רק מנהיגי ומכובדי העולם חגגו לפרס את יום הולדתו ה 90. גם ילדי גן "שמח" מניר משה בירכו אותו, הפריחו יונים ואיחלו לו "שיזכה לראות את השלום" ו"שיקנו לך הרבה מתנות". לצפייה בסרטון לחצו כאןתודה רבה לצוות הגן, יערה דניאלי ודוריס בלטר. היה מקסים ומרגש.


 

חלוקת מלגות לסטודנטים

השבוע העניקה המועצה מלגות ל 98 סטודנטים המתנדבים בפרויקט פר"ח. אנו רואים חשיבות גדולה בהעצמת התלמידים ובהעצמת הסטודנטים. פרויקט פר"ח תורם לחיזוק הקשר בקהילה שלנו, ולכן, המועצה מעניקה 1,000 ש"ח נוספים לכל סטודנט שמתנדב בפרויקט פר"ח במרחבים. אני יודע שהמלגה לא תפתור את בעיות המחייה של הסטודנטים, אך חשוב לנו לתרום את חלקנו ולסייע בכל דרך אפשרית. אני מבקש להודות לסטודנטים בשם קהילת מרחבים ולאחל לכולם הצלחה גדולה בלימודים ובקריירה.  


ערב הוקרה למתמי"דים

אתמול התקיים ערב הוקרה למתנדבי המתמי"ד במרחבים. במרחבים פועלים 160 מתנדבים שדואגים להגן על הבית שלנו. חבר'ה נפלאים שעושים עבודה מצוינת ומהווים דוגמא אישית לכולם. חוסן קהילתי נמדד בערבות הדדית וביכולת השותפים בה לתרום. החברים מסיירת שקד (ואני ממליץ למי שעדיין לא ביקר בפארק סיירת שקד שנמצא אצלנו – להגיע לשם) אומרים "רק היודעים להגן על חירותם, זכאים לה". במהלך הערב קיבלו המתנדבים דרגה ממשטרת ישראל. יישר כח!מנהל תיאטרון באר שבע

נפגשתי עם מנהל התיאטרון כדי להתחיל שיתוף פעולה. אנו מבקשים לפתוח חוגי תיאטרון ופועלים להקמת מרכז תרבות בקרית החינוך, שבו יעלו הצגות ומופעים.


"סוף זה תמיד התחלה..."

בתקופה הזו של השנה, סיום שנת הלימודים והיציאה לחופש הגדול, אנו מסכמים וחוגגים את הצלחות והתבגרות ילדנו. התלמידים עברו חוויות רבות במהלך השנה שתרמו לעיצוב זהותם. כולם התבגרו, למדו ורכשו כלים להתמודדות עם מצבים שונים. לא אוכל למנות כאן את כל האירועים, אבל אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט של המועצה ולצפות בתמונות מהאירועים החגיגיים ומהעבודות המרשימות של התלמידים בבית- הספר ובחוגים.

אני מוכרח לציין לשבח את עבודת המורים והמדריכים, שהעניקו ליווי והדרכה מקצועית. לתלמידים- יישר כח על עבודה מאומצת מרשימה ומצוינת. נהנינו מתצוגת העבודות. בהזדמנות זו נברך את ברוך גבריאלי, שנכנס לתפקידו כיו"ר המתנ"ס ואת בני דימרי, שנבחר לנציג המליאה במתנ"ס ונאחל הצלחה גדולה.

בשבוע שעבר התקיימה מסיבת סיום הלימודים של כיתות י"ב, מחזור ל"ה, בקרית החינוך. בוגרי המחזור יפתחו מסורת חדשה במרחבים, ומהשנה, נחגוג לבוגרים מסיבת גיוס. המסיבה השנה תתקיים בבית העם ברנן ב 18.7 והבוגרים ייהנו ממופע סטנד אפ של נדב אבקסיס.   

עם היציאה לחופשת הקיץ הגדולה, נאחל לכולם חופשה מהנה ובטוחה. למתגייסים נאחל גיוס נעים.    

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע היא פרשת בלק, שהשם הראוי לה הוא "פרשת בלעם", בעצם. בלעם- ספק קוסם ספק נביא נקרא על- ידי בלק מלך מואב לקלל את ישראל. לאחר סירוב הוא מתרצה ומצטרף לשליחים הנכבדים של המלך, למשימת הקללות.

דמותו של בלעם היא דמות מסתורין. מצד אחד, כאמור, קוסם ("ואת בלעם בן בעור הקוסם הרגו בני ישראל בחרב", מסופר אח"כ), ומצד שני, אדם בעל כוחות עליונים שהמדרש מעיד שהיו אפילו טובים מאלה של משה.

היום מקובל לראות בבלעם אדם רע שיצא לקלל את ישראל. אבל כשקוראים בפרשה הדברים נראים שונים. בלעם דווקא מסרב ללכת עם שליחיו של בלק, לקלל את בני ישראל "אם ייתן לי בלק מלוא ביתו כסף וזהב, לא אוכל לעבור את פי ה' אלוהיי" הוא אומר. ובפעם השנייה הוא מסכים, רק לאחר שהקב"ה מודיע לו מפורשות "קום לך איתם ואכן את הדבר אשר אדבר אליך, אותו תעשה." מדוע אם כן כעס הקב"ה על בלעם, הרי הוא בעצמו הורה לו ללכת?

על כך עונה המדרש את התשובה הידועה: בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו. בלעם רצה ללכת לקלל ויש לכך סימנים רבים.

ובכן, האם היה בלעם קוסם או נביא, ואם היה בעל כוחות עליונים, האם ניצל אותם לרעה או לטובה? את התשובה לכך ניתן למצוא בסיפור האתון שעליה רכב. כזכור, האתון רואה את מלאך ה' ניצב בדרך וחרבו שלופה בידו בלעם איננו רואה ואיננו מבין למה סוטה האתון מן הדרך.

כל סיפור האתון לא נועד אלא כדי להעמיד את בלעם באור נכון, באור נלעג. הנביא הגדול, המתרברב לפני שליחי המלך שהוא צריך להתייעץ עם הקב"ה בכבודו ובעצמו אם לצאת לשליחות, מתגלה לנו כאן כבעל יכולת פחותה מזו של אתון. מה שאתון רואה  - הוא איננו רואה.

יש כאן לקח חשוב- להיזהר היטב שלא לייחס כוחות עליונים לכל מי שטוען שיש לו כאלה.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב