חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי י"ג בתמוז תשע"ג 21 ביוני 2013

21/06/2013

בס"ד

יום שישי י"ג בתמוז תשע"ג

                                                                                                                                          21 ביוני 2013


תושבי מרחבים, ידידיי

התגעגעתי. ממש טוב לחזור הביתה. בזמן שהייתי בארה"ב, נפגשתי עם הרב אלברט גבאי, ראש הקהילה היהודית בפילדלפיה. זו אחת הקהילות הגדולות בארה"ב, ומשתייכים אליה 250,000 יהודים. הקהילה פעילה מאוד ושומרת על יחסים טובים עם ישראל. הקהילה משתייכת לפדרציה הספרדית ואנו ניצור את הקשר עימם. החלטנו לפעול כדי ליצור חיבור בין שתי הקהילות באמצעות פרויקטים משותפים. הרב יגיע ארצה בעוד כשבועיים ויבקר אצלנו.נתיבי ישראל

בתחילת השבוע נפגשתי עם מנהל המחוז במ.ע.צ. – נתיבי ישראל ועם אנשי הצוות. העלינו נושאים בוערים במרחבים, ביניהם הצמתים המסוכנים בגילת ובתפרח, הצורך בכיכר בכניסה לפדויים ועל כל הכבישים שהם ללא אבא. הזמנתי אותם לביקור במועצה כדי להכין תוכניות עבודה לשיפוץ. אנחנו צריכים את התגייסותכם בזירוז התהליכים. בכל פעם שאתם נוסעים בכבישים האלה ואתם נתקלים בסכנות, תתקשרו ל 2120* או שתיכנסו לקישור הבא ומלאו את טופס התלונה – הפניות נרשמות במחשב וככל שיהיו יותר פניות, מציאת הפתרונות והטיפול בליקויים - יקודמו. 


חוגגים לפרס יומולדת

ביום שלישי לא רק מנהיגי ומכובדי העולם חגגו לפרס את יום הולדתו ה 90. גם ילדי גן "שמח" מניר משה בירכו אותו, הפריחו יונים ואיחלו לו "שיזכה לראות את השלום" ו"שיקנו לך הרבה מתנות". לצפייה בסרטון לחצו כאן (בדף הבית של אתר המועצה). תודה רבה לצוות הגן, יערה דניאלי ודוריס בלטר. היה מקסים ומרגש.


 

חלוקת מלגות לסטודנטים

השבוע העניקה המועצה מלגות ל 98 סטודנטים המתנדבים בפרויקט פר"ח. אנו רואים חשיבות גדולה בהעצמת התלמידים ובהעצמת הסטודנטים. פרויקט פר"ח תורם לחיזוק הקשר בקהילה שלנו, ולכן, המועצה מעניקה 1,000 ש"ח נוספים לכל סטודנט שמתנדב בפרויקט פר"ח במרחבים. אני יודע שהמלגה לא תפתור את בעיות המחייה של הסטודנטים, אך חשוב לנו לתרום את חלקנו ולסייע בכל דרך אפשרית. אני מבקש להודות לסטודנטים בשם קהילת מרחבים ולאחל לכולם הצלחה גדולה בלימודים ובקריירה.  


ערב הוקרה למתמי"דים

אתמול התקיים ערב הוקרה למתנדבי המתמי"ד במרחבים. במרחבים פועלים 160 מתנדבים שדואגים להגן על הבית שלנו. חבר'ה נפלאים שעושים עבודה מצוינת ומהווים דוגמא אישית לכולם. חוסן קהילתי נמדד בערבות הדדית וביכולת השותפים בה לתרום. החברים מסיירת שקד (ואני ממליץ למי שעדיין לא ביקר בפארק סיירת שקד שנמצא אצלנו – להגיע לשם) אומרים "רק היודעים להגן על חירותם, זכאים לה". במהלך הערב קיבלו המתנדבים דרגה ממשטרת ישראל. יישר כח!מנהל תיאטרון באר שבע

נפגשתי עם מנהל התיאטרון כדי להתחיל שיתוף פעולה. אנו מבקשים לפתוח חוגי תיאטרון ופועלים להקמת מרכז תרבות בקרית החינוך, שבו יעלו הצגות ומופעים.


"סוף זה תמיד התחלה..."

בתקופה הזו של השנה, סיום שנת הלימודים והיציאה לחופש הגדול, אנו מסכמים וחוגגים את הצלחות והתבגרות ילדנו. התלמידים עברו חוויות רבות במהלך השנה שתרמו לעיצוב זהותם. כולם התבגרו, למדו ורכשו כלים להתמודדות עם מצבים שונים. לא אוכל למנות כאן את כל האירועים, אבל אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט של המועצה ולצפות בתמונות מהאירועים החגיגיים ומהעבודות המרשימות של התלמידים בבית- הספר ובחוגים.

אני מוכרח לציין לשבח את עבודת המורים והמדריכים, שהעניקו ליווי והדרכה מקצועית. לתלמידים- יישר כח על עבודה מאומצת מרשימה ומצוינת. נהנינו מתצוגת העבודות. בהזדמנות זו נברך את ברוך גבריאלי, שנכנס לתפקידו כיו"ר המתנ"ס ואת בני דימרי, שנבחר לנציג המליאה במתנ"ס ונאחל הצלחה גדולה.

בשבוע שעבר התקיימה מסיבת סיום הלימודים של כיתות י"ב, מחזור ל"ה, בקרית החינוך. בוגרי המחזור יפתחו מסורת חדשה במרחבים, ומהשנה, נחגוג לבוגרים מסיבת גיוס. המסיבה השנה תתקיים בבית העם ברנן ב 18.7 והבוגרים ייהנו ממופע סטנד אפ של נדב אבקסיס.   

עם היציאה לחופשת הקיץ הגדולה, נאחל לכולם חופשה מהנה ובטוחה. למתגייסים נאחל גיוס נעים.    

 


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

חסר רכיב