חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי כ' בתמוז תשע"ג 28 ביוני 2013

28/06/2013

בס"ד

יום שישי כ' בתמוז תשע"ג

                                                                                                                                         28  ביוני 2013


שלום לכולם,

ביום רביעי בצהריים אירעה תאונת דרכים טראגית בצומת תפרח (על כביש 25). עוזי חנוכה ז"ל, יליד מושב פטיש, סיים את עבודתו בבית- הספר בתפרח, וכשהיה בדרכו חזרה לביתו, רצה להגיש עזרה לרכב שנתקע בצד הדרך ורכב חולף פגע בו. לאחר ניסיונות החייאה, למרבה הצער, נקבע מותו. עוזי הוא איש יקר, עם לב רחב. טוב ליבו ונכונותו לעזור היו סמל ההיכר שלו. באופן מצמרר, בזמן שרצה לסייע לאחר, הוא מצא את מותו. אנו משתתפים באבלה הכבד של משפחת חנוכה. יהי זכרו ברוך.

מיד לאחר התאונה שוחחתי עם שר התחבורה ישראל כץ, שהבטיח להגיע לביקור עם אנשי משרדו במרחבים על מנת לפתור את בעיות הבטיחות הקיימות.

מאז כניסתי לתפקיד פניתי פעמים רבות לגורמים הרלוונטיים בבקשה להצבת רמזורים בצומת תפרח ובצומת גילת, ולא אחת כתבתי על זה כאן. באגרת שעברה ביקשתי את התגייסותכם למאבק. וברשותכם, אבקש שוב.

דווחו על הסכנות. צריך להציף את המערכת בפניות. תתקשרו ל 2120* או שתיכנסו לקישור הבא ומלאו את טופס התלונה – הפניות נרשמות במחשב וככל שיהיו יותר פניות, מציאת הפתרונות והטיפול בליקויים - יקודמו. 


ביום א 30.6 הלימודים בביה"ס "נחלים" יתקיימו כסדרם

וועד ההורים של בית- ספר "נחלים" החליט בצעד אמיץ להשבית את הלימודים ביום א', עקב התעצמות המשבר עם מנהלת ביה"ס. הבוקר שוחחתי עם סגן שר החינוך ועם עמירה חיים, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, והגענו להבנות. לכן, השביתה שתוכננה ליום א בבית הספר "נחלים" מבוטלת - והלימודים יתקיימו כרגילחשוב לי להודות לוועד ההורים ולמנהלת מחלקת החינוך על העבודה המשותפת למען חינוך ילדנו.  


החטיבה להתיישבות – הקמת 2 יישובים חדשים

השבוע נפרדנו מחנוך אלמסי, מנהל החטיבה להתיישבות בנגב וקיבלנו את איציק בר, מחליפו של אלמסי בתפקיד. ב 15 שנות עבודתו תרם אלמסי רבות להתיישבות היהודית בנגב. נאחל לאלמסי ולבר הצלחה גדולה בהמשך הדרך.

בפגישה השתתפו גם שאול שלוי, מנהל אזור הנגב, יואל ריבלין, מנהל אגף התכנון בחטיבה להתיישבות, יצחק עופר, מתכנן אזור גיאוגרפי ויסמין עופר, רכזת תכנון ומידע גיאוגרפי. דנו בהקמת שני היישובים החדשים. החברים מהחטיבה הבטיחו להקצות תקציב לתכנון ולמדידות ובהכנת תיק עבודה, נייר עמדה, שנגיש לשר הבינוי והשיכון.


רישוי עסקים

כל נושא רישוי העסקים בישראל יעבור רפורמה בקרוב. בפגישה שהתקיימה עם יוסי אלבז, מנהל תחום רישוי עסקים במשרד הפנים, הוצגו לפנינו נתוני הרשות. יש לא מעט עסקים שאין להם רישיון עסק. אלבז אמר שבימים הקרובים יצא מכתב לכל בעלי העסקים (הרשומים והלא רשומים) עם דרישות, בהתאם לרפורמה. המועצה תדאג שלכל העסקים בתחומה יהיו רישיונות עפ"י חוק. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות לאורנה אמסלם, מזכירת מחלקת רישוי עסקים בטלפון: 08-9929424.


"אנחנו כאן בשבילכם"

השבוע נפגשתי עם אנשי משמר הגבול: אשר לוי, ממ"ר (מפקד מרחב) מג"ב דרום; יניב גמליאל, קצין היישובים; חזי נפתלי, מפקד כפרי נגב, עובדי מליכי ועידן זמיר. הקשר ושיתוף הפעולה בין המועצה למג"ב – מצויינים.  מפקד המרחב דאג להבהיר "אנחנו כאן – בשבילכם". דיברנו על מכת הגניבות במועצה, גם בגוש מרחבים וגם בגוש שובלים. אנחנו מוכרחים להשיב את הביטחון האישי לתושבים. ביקשתי ממפקד המרחב לתגבר את הכוחות באזור מבועים. וכפי שהבטיח, הכוחות (כבר) תוגברו.


ערב גיבוש

ביום ראשון נערך ערב גיבוש לעובדי המועצה בבריכת מרחבים, שארגן וועד עובדי המועצה. אני מוכרח לציין לשבח את עבודת הוועד ויו"ר הוועד, יצחק רחמני. היה ערב מהנה מאוד. אנחנו קהילה קטנה ומשפחתית והאווירה הטובה מורגשת בעבודה.יום השלטון המקומי

יום שני צויין כ"יום השלטון המקומי" בכנסת. ראשי הרשויות מכל הארץ הגיעו לכנסת, שם נפגשנו עם ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, שר הפנים וח"כים. במקביל נכחנו בדיוני וועדות הכנסת. יש לציין שהגב' עופרה יצחק חי ייצגה אותנו בכבוד בישיבת הוועדה לקידום מעמד האישה. יו"ר הוועדה, חה"כ ד"ר עליזה לביא, הציגה את עופרה ואת פועלה במרחבים. יישר כח ובהצלחה.וועדה חקלאית אזורית

בפגישה נוספת בעניין קידום הוועדה החקלאית עם תמיר עידן, ראש המועצה האזורית שדות נגב וסיגל מורן, ראשת המועצה האזורית בני- שמעון, מונה פרויקטור להקמת הוועדה, אלי מוגרבי. אני מאמין שתוך 3 שבועות הוועדה תתחיל את עבודתה, ומכל מועצה שותפה יהיו 3 נציגים (חקלאים, כמובן), שיהיו חברים בוועדה יחד עם ראשי הרשויות.


JNF UK

JNF בריטניה, היא אחת מהקרנות הפילנתרופיות הגדולות. השבוע נפגשנו עם נציגי JNF UK יונתן גלון, יעקב טוויטו, היועץ הכלכלי ועם היועץ החדש, שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב. הצגנו פרויקטים נפלאים בתחום התיירות, שאנו מעוניינים לקדם ונשמח לצאת לדרך יחד עם הקרן. שר התיירות לשעבר שאל "איפה הייתם לפני שנתיים, כשאני הייתי בתפקיד?" מאמין שנוכל לקדם תהליכים יחד.

 חברי מרכז ליכוד

השבוע התכנסנו, חברי מרכז ליכוד שדות נגב ומרחבים. החלטנו ללכת כיחידה אחת לבחירות למוסדות המפלגה ואני ארכז את הקבוצה. אנו נפנה גם לחברים במועצות האזוריות לכיש וחוף אשקלון, ונזמין אותם להצטרף אלינו. כך נגביר את ההשפעה שלנו מול הממשלה.


חופשת הקיץ מתחילה...

השבוע התקיימו מסיבות סוף שנה נוספות. ילדי כיתות ו' מבתיה"ס נחלים, מבועים ומרחבים חגגו באירועים מיוחדים וחגיגיים. במהלך חופשת הקיץ יתקיימו פעילויות רבות ע"י המדריכים ביישובים, תנועות הנוער והמתנ"ס. ובתקופת החופשה, תשקיע המועצה למעלה ממיליון ₪ בהכנת כיתות הלימוד ובשיפוץ המבנים, בהוספת כיתות מחשבים ועוד, וזאת כדי להעניק את התנאים הטובים ביותר שיאפשרו לילדנו ללמוד בנחת.

נאחל הצלחה לכולם וחופשה מהנה...

   

     

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פנחס, היא אחת מהפרשות הארוכות שבתורה (למעלה מ 165 פסוקים).

פרשת פנחס בעלת מבנה קצת מוזר. היא פותחת באירוע שהסתיים בפרשה הקודמת. האירוע שבו פנחס בן אלעזר הכהן הרג את המדיינית שהובאה לשם עבודה זרה, ואת נשיא שבט שמעון, לעיניי בני ישראל.

פרשת פנחס פותחת בדברי שבח של הקב"ה למעשה הקנאות, וכאן צריך להיזהר. מעשה של קנאות, כאשר אדם יחיד קם לעשות מעשה הוא רצוי רק כאשר אין שלטון מסודר ואין רשויות חוק, רק אז יש מקום ליוזמה של יחידים. אבל בימינו, במדינת ישראל, שיש בה רשויות חוק ומשפט, מעשים של יחידים, כמו למשל צעירי 'תג מחיר' הם מעשים פסולים. כשקוראים את הפרשה צריך להזהיר מפני הסקת מסקנות לא נכונה כאילו יש כאן הצדקה לנטילת החוק ידיים.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

חסר רכיב