חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי כ"ז בתמוז תשע"ג 5 ביולי 2013

בס"ד

יום שישי כ"ז בתמוז תשע"ג

                                                                                                                                            5 ביולי 2013


שלום לכולם,

נושא בטיחות בדרכים חשוב ביותר ובמיוחד במהלך חופשת הקיץ. בשבוע שעבר אירעה תאונה טראגית בצומת תפרח. עוזי חנוכה ז"ל נהרג בתאונה. בשבועות האחרונים עסקנו באופן מוגבר במיוחד בנושא וכתבתי לא מעט על פגישות שקיימנו ועל הלחצים האינטנסיביים שאנו מפעילים על הגורמים הרלוונטיים לתיקון הליקויים בכבישים. לצערי, אני שוב כותב על הנושא לאור האירועים האחרונים שחווינו.

ביום רביעי אירעה תאונה בצומת ביטחה. התנגשות בין שני כלי רכב, גרמה לפציעתם של 4 בני נוער שלנו מאחד היישובים. המועצה יחד עם מערכת החינוך והרווחה ליוו כל הזמן את הילדים שנפגעו, המשפחות והחברים. אתמול ביקרנו את הפצועים בבית- החולים, דליה יוסף, מנהלת מחלקת החינוך, שמעון רוזיליו, מנהל בית- הספר, ארמי פרג', סגן ראש המועצה. כאמור כל גורמי החינוך, השפ"ח (השירות הפסיכולוגי החינוכי) והרווחה כבר מעורבים. ביום ראשון יתקיימו שיחות עם התלמידים בבית הספר ובמושבים רכזי הנוער ילוו את הילדים. זה הזמן לחבק את הקהילה ולהתפלל לשלומם ולהחלמתם של הילדים.

חשוב לנו להבהיר שאת המאבקים על תיקון הליקויים בכביש אנחנו נמשיך יחד והליקויים יתוקנו. עם זאת, אני מבקש להגביר את המודעות לזהירות בדרכים ולחינוך נכון בנהיגה גם בבית, במסגרת המשפחתית. מדריכי הנוער ביישובים כבר החלו בפעילויות בנושא ואנו נקדם תוכנית הסברה בשנת הלימודים הקרובה במוסדות החינוך. החלמה מהירה לפצועים ושיהיו רק בשורות טובות. אמן.  

 

מתרחבים

אחת המשימות הלאומיות שלנו היא יישוב הנגב. כמעט ולא נותרו מגרשים פנויים ביישובים שלנו והמכסות מלאות. אנו פועלים בכל דרך כדי להרחיב את היישובים שלנו, וגם, כידוע לכם, אנו שוקדים על הקמת שני יישובים חדשים במועצה. כך נאפשר לבנות ולבנים שלנו לחזור הביתה, נרחיב את הקהילה שלנו, וניערך לקליטת משפחות עובדי וקציני צה"ל, במסגרת מעבר הבסיסים לדרום. השבוע נפגשתי עם רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור ועם

אנשי התנועה, שהציגו את הפרוגראמה של התוכניות.  

משפחות רבות מבקשות להצטרף לקהילה שלנו. הנה נתון שקיבלתי השבוע ממרכז נגב גליל: רק בשנה וחצי האחרונות התקבלו במרכז 6,000 (כן, ששת אלפים!) בקשות להתיישב ביישובי המועצה שלנו!


שר השיכון

ביום רביעי נפגשנו עם שר השיכון אורי אריאל בכנסת. העלינו את נושא היישובים החדשים ואת הצורך בשיפוץ המבנים הישנים ביישובים, שיפוץ מגרשי כדורגל, הקמת מתקני משחקים ביישובים שאין בהם ואנו מקווים שהתוכנית תעבור ברגע שיאושר תקציב הממשלה. לפני הפגישה עם השר, נפגשנו עם חה"כ זבולון כלפא. אני מוכרח לציין שזכינו לאוזן קשבת, גם בפגישה עם השר וגם בפגישה עם חה"כ כלפא. זה עוזר לנו מאוד ואנו מרגישים שיש לנו תמיכה בכנסת ובממשלה.


וועדת היגוי 'מעברים'

השבוע התכנסה וועדת ההיגוי של 'מעברים אשכול- מרחבים'. סיכמנו על שינוי שיטת העבודה, במטרה לייעל את השירותים הניתנים. שדרת הניהול תישאר במתנ"ס מרחבים, ובכל מועצה תהיה שלוחה, שם יעבדו שני עובדים, כדי להנגיש את הפעילות לציבור וכדי להעניק שירות יותר טוב.

ואם ב'מעברים' עסקינן, יש במאגר של 'מעברים' רשימה מכובדת של משרות והכשרות בתחומים שונים. השבוע נפגשנו עם יוסי אנגלר שר, מנכ"ל פארק נ.ע.מ. ועם יזם מתחום ההיי- טק שבקרוב יקים שם מפעל. במסגרת ההיערכות לקליטת העובדים: רשימת המשרות המלאה נמצאת ב'מעברים'. כמו כן, ייפתחו קורסים להכשרות מתאימות. כל הפרטים במעברים: דורון אשטן - רכזת קשרי מעסיקים, 08-6211812 maasikim@merhavim.matnasim.co.il ובאתר: http://www.mem.org.il/

*ליזמים ולבעלי העסקים, אני מציע להיכנס לקישור הבא, יש פיילוט חדש למכירת המוצרים באינטרנט לעידוד ולפיתוח כלכלה מקומית.


צח"י

ביום שני התקיימה סדנא להורים בנושא התמודדות עם דחק וחרדה אצל ילדים, במושב מסלול. זה מפגש ראשון מתוך שלושה. את הסדנא מעבירה תמר כהן, מנחת קבוצות מקצועית מטעם ארגון "מהות ישראל". הסדנא יצאה לפועל בזכותן של חברות צוות הרווחה במסגרת הצח"י היישובי. את הסדנאות מממנת 'הקואליציה הישראלית לטראומה', שמלווה את ההכנה לחירום במועצה ואת הכשרת הצח"י. צוותי צח"י חזקים ביישובים תורמים רבות בשליטה על אירועים ותורמים לחוסן היישובי. אחת הדוגמאות לכך היא בשדה צבי. לפני מס' שבועות פרצה שריפה במושב שדה צבי וצוות הצח"י השתלט על האש, לפני הגעת כוחות כיבוי האש.

תודה לכל מי שלקח חלק, לקואליציה לטראומה, לעו"סית רחלי הוריסברגר ולאביגיל עמית.


השקעה בחינוך

המועצה משקיעה חשיבה רבה בניהול ובתהליכים חינוכיים. כדי לאפשר לצוותים החינוכיים ולתלמידים את התנאים הפיזיים הטובים ביותר, עם תחילת חופשת הקיץ, נשקיע בשיפור תשתיות המבנים, המיחשוב והציוד בבתי הספר ובגנים בעלות של 1,188,000 ₪. במחלקת החינוך נעשה מיפוי יחד עם בתי ספר והגנים בנושא הצטיידות ומיחשוב ובהתאם אנו משלימים את החסר לרווחתם של הילדים והצוותים המקצועיים.

 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב