חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי ה' באב תשע"ג 12 ביולי 2013

בס"ד

יום שישי ה' באב תשע"ג

                                                                                                                                          12 ביולי 2013

 

שלום לכולם,

 

זהירות בדרכים

לצערנו, בשבועות האחרונים אירעו תאונות דרכים קשות מאוד בצמתים שבמועצה. ביום ראשון ארעה תאונה נוספת, הפעם, בצומת גילת, בכניסה למתחם קק"ל. בתאונה נפגעו בני משפחה מהאזור. אנו מתפללים לשלומם של כל הפצועים ולהחלמתם המהירה, מחבקים את המשפחות ומבקשים, אנא מכם, היו זהירים בדרכים, היו סבלניים בכביש וערניים לתנאי הדרך.

הילדים שלנו מבלים את חופשת הקיץ, אנו מאחלים לכולם חופשה נעימה ובטוחה. יחד עם זה, זו תקופה שעלינו להיות ערניים יותר. מחקרים מראים כי ישנה עלייה בתאונות בזמן החופשים.

חשוב לדבר עם הילדים והנערים בבית על נושא הבטיחות בדרכים ובכלל,  על חציית כבישים, על נהיגה בטוחה, שקולה וזהירה. דרשו מהם ומעצמכם לחגור חגורות בטיחות, גם מאחור.    

דברו עם הילדים בזמן שכל המשפחה יחד. הסבירו את החשיבות ואת המשמעות של הסיסמא "עדיף לאבד רגע בחיים מאשר חיים ברגע".

 

במהלך שנת הלימודים הקרובה יורחבו הפעילויות בנושא במערכת החינוך, בגנים ובבתי- הספר.

 

אנו ממשיכים את המאבק שלנו מול משרד התחבורה וחברת "נתיבי ישראל" (מ.ע.צ) לתיקון כל הליקויים בכבישי המועצה, שהוזנחו במשך השנים, ולא הותאמו למספר כלי הרכב הנוסעים בכבישים הללו בשנים האלה. צמתים שתוכננו במאה הקודמת אינם תואמים לתנאים ב 2013!

שר התחבורה, ישראל כץ, הבטיח לי באופן אישי שיגיע אלינו בקרוב מאוד עם אנשי משרדו, לראות במו עיניו את הליקויים ולדאוג לפתרונות.

אנחנו מטפלים בנושא באופן אינטנסיבי ומתוך דאגה גדולה. דרשתי מחברת "נתיבי ישראל" שיוצבו רמזורים בצמתים ושיבוטל הצומת המסוכן בכניסה למתחם קק"ל הסמוך לצומת גילת. בנוסף אנו דורשים הקמת כיכרות, הוספת שלטי אזהרה וכיוב'.

 

נאחל שוב החלמה מהירה לפצועים ובשורות טובות.

זו הזדמנות להודות לקהילה שלנו על התמיכה והסיוע. חוסנה של קהילה נמדד ביכולת שלה לסייע לעצמה בעת לחץ ומשבר.


 

אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב