חסר רכיב

סוגרים שבוע, יום שישי י"ט באב תשע"ג 26 ביולי 2013

בס"ד

יום שישי י"ט באב תשע"ג

                                                                                                                                          26 ביולי 2013


שלום לכולם,

 

הישג למרחבים

ביום ראשון 14.7 התקיימה ישיבת ממשלה חגיגית וחשובה. הממשלה אישרה שהמועצה האזורית מרחבים (המועצה היחידה!) תיכלל בתוכנית החומש לפיתוח הנגב במסגרת מעבר בסיסי צה"ל לנגב - בהשקעה של כחצי מיליארד ₪. על- פי ההחלטה, המועצה האזורית מרחבים, באר- שבע, דימונה, ירוחם, אופקים, ערד, הוכרזו כיישובים בעלי עדיפות לאומית והוגדרו כיישובי המטרה של התוכנית. המשמעות: הרשויות האלה יזכו לסיוע תקציבי לשיפור התשתיות האזרחיות. זה קרה לאחר עבודה אינטנסיבית ומאומצת להכליל את מרחבים בתוכנית. פרויקט מעבר בסיסי צה"ל לנגב וקליטת אנשי הקבע ביישובי הנגב ובמועצה האזורית מרחבים מבורכים וישמשו מנוע לצמיחה ולמינוף האזור בכל התחומים. אנו נערכים כעת להרחבת היישובים ולהרחבת השירותים הניתנים.


גבינת נעם

שמתם לב שהמוצר החדש של טרה, גבינה צהובה דקה דקה, קרוי על שם פארק נ.ע.מ? מקור השם נ.ע.מ נתיבות, עזתה (שדות נגב) ומרחבים. מהרגע שטרה התחילה את הקמפיין, אני מרגיש גאווה עצומה. הגבינה הזאת, המפעל הזה – משלנו. קצת כמו יישוב בתוכנו. בשבועות האחרונים טרה סגרה את המפעל בתל- אביב, וכל העובדים והמנהלים עברו למפעל בפארק נ.ע.מ. ביום ראשון נפגשתי עם מנכ"ל טרה, ארן אלסנר ועם רוני סיטון, סמנכ"ל הנדסה ופיתוח, כדי ליצור חיבור בין המפעל לקהילה שלנו.       


בקרוב: בכל יישובי המועצה יהיה תקן לרב

ביום שני נפגשנו, הרב יוסי לוי, ארמי ואני עם סגן שר הדתות, חה"כ אלי בן דהן. העלינו את הנושאים הקשורים למועצה הדתית בני שמעון- מרחבים. ביקשנו מסגן השר לאשר תקן לרב יישוב בכל יישובי המועצה. כיום, רק בחמישה מיישובי המועצה יש תקן לרב. מבחינתי הרב הוא המנהיג הרוחני של היישוב והוא דמות חשובה ומשמעותית הפועל למען איחוד היישוב. סגן השר נענה לבקשה ואני מקווה שנוכל לקדם זאת במהירות. הפגישה היתה מצוינת. אני מוכרח לציין שרוב הפגישות עם נציגי הכנסת והממשלה טובות מאוד ואנו זוכים לשיתופי פעולה טובים מאוד.

 

לא לאלימות!

אנו מבקשים להעלות את המודעות לנושא האלימות הפיזית והמינית בקרב האוכלוסייה, כדי למנוע וכדי לצמצם את מקרי האלימות. השבוע נפגשנו עם מנהלת מרכז מסל"ן בנגב, ליזה ניקולאיצ'וק, שי זלוטיק, עוס"ית, מיכל מזרחי, מלווה משפטית את הנפגעות והנפגעים ועדי, מזכירת העמותה (מסל"ן- מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ואלימות במשפחה). זו היתה פגישה קשה מאוד. המתנדבות שם עושות עבודת קודש קשה מאוד. הדבר המדהים בנשים הטובות והמיוחדות האלה, שמצילות חיי אדם באופן יומיומי – הוא שיש להן כלל: מי שהטריד אי פעם והתקבלה תלונה עליו בעמותה – לא יוכל לתרום כספים לעמותה. התמלאתי גאווה כשפגשתי שם את מיכל מזרחי ממסלול, שעובדת בעמותה ומייצגת את הנפגעות ואת הנפגעים בבתי- המשפט. בימים אלה העמותה מגייסת מתנדבות להענקת סיוע. כל הפרטים באתר של מסל"ן.

 

רק רצינו להגיד תודה

ביום שני התקיים ערב הוקרה ל 150 המתנדבים במערכת החינוך: וועדות הנוער, רכזי נוער, בנות שירות, גרעינרים ומד"צים. המתנדבים תרמו לילדים ולנוער בפעילויות השונות בבית- הספר וביישובים ואני מבקש להודות בשם קהילת מרחבים על עשייה ערכית ומשמעותית שתרמה לחיזוק הקהילה ולאחל הצלחה גדולה בהמשך הדרך. תודה ליוסי בצלאל, לליסיה אוחיון ולצוות המתנ"ס על הפקת האירוע.


חקלאות

בפגישה עם יואב מורג, מנהל המחוז במשרד החקלאות, דיברנו על הגדלת מכסות המים לחקלאים ולמושבים  ועל השלמת המשבצות למושבים – הגדלת השטח החקלאי המיועד למושבים. סיכמנו על הקמת וועדת בדיקה לבדיקת שני הנושאים, בראשותו של יוסי גורן, יועץ לענייני קרקעות ומים, נציגים ממשרד החקלאות ומהמינהל.


איכות הסביבה

השבוע התכנסה הוועדה לאיכות הסביבה. דנו בהפרדת פסולת לשני זרמים (פסולת רטובה ויבשה) וההחלטה היא שכרגע התוכנית לא תצא בגלל שהעלויות גבוהות מאוד. זו תוכנית טובה, שבטח ניישם אותה בעתיד. בנוסף, נקודות המיחזור יטופלו. אנו נוסיף מתקנים לאיסוף זכוכיות ופחיות ולקראת החגים נוסיף מכולה בכל יישוב לאיסוף מוצרי חשמל/ ריהוט וכו'. בהזדמנות זו אוסיף שקבלן איסוף האשפה התחלף. כעת אנו עובדים עם חב' "נגב אקולוגיה". בשבוע שעבר החברה הכניסה 2 משאיות חדשות לפעילות במועצה ואנו מקווים לשירות טוב יותר.    


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב