חסר רכיב

סוגרים שבוע במרחבים ופרשת השבוע, יום שישי כ"ו באב תשע"ג 2 באוגוסט 2013

02/08/2013

בס"ד

יום שישי כ"ו באב תשע"ג

                                                                                                                                       2 באוגוסט 2013

אם אינכם מצליחים לצפות בתמונות – לחצו כאן

שלום לכולם,

 

 

שותפות בתוך שותפות

בפגישה שהתקיימה עם תמיר עידן, ראש מוא"ז שדות נגב, סיגל מורן, ראשת מוא"ז בני- שמעון וינון אהרוני, מנכ"ל אשכול נגב- מערבי (באשכול חברות 9 רשויות). בפגישה דנו באפשרות לקדם נושאים משותפים דרך האשכול, שחלקם לא מתאימים לכל הרשויות השותפות, כמו למשל רכישת משאיות לאיסוף אשפה, מכונות לטיאוט כבישים וכיוב'. סוכם כי ינון יבחן את השירות מול משרד הפנים, שנוכל להשתמש בפלטפורמה באופן הזה.   

 

פעילויות נוער לשנת תשע"ד

השבוע הציגה ליסיה רשף, מנהלת מחלקת הנוער, את תוכנית הפעילות לשנה הבאה של המתנ"ס. ליסיה הציגה את מסגרת הפעילות לתוכנית העבודה הכוללת תוכניות ופרויקטים חדשים כגון הכנה לצה"ל, תוכנית מנהיגות בשיתוף תיכון מרחבים, מועצת נוער, פורום וועדות נוער איזורי ועוד. התוכנית נכתבה לאחר תהליך עם צוות מטה מורחב והיא מהווה את הבסיס לישובים. וועדות הנוער וצוותי ההדרכה בכל יישוב יוכלו לעשות את ההתאמות ואת התוספות בשיתוף המחלקה. כמו כן במסגרת התכנית, תתכנס לאורך השנה ועדת היגוי נוער שתמשיך להתוות את הדרך והמדיניות.

 

תודה לצוותי הצח"י

ביום שלישי נסעו צוותי הצח"י ביישובים ליום הפגה במלון קראון פלאזה בים- המלח. אני מבקש להודות לכל המתנדבים על המסירות לקהילה שלנו. על הנכונות לתרום, על ההשקעה ועל העשייה המבורכת. יישר כח! תודה גם לעו"סית רחלי הוריסברגר אפרתי, לרקפת שוקר, לשרית זיו מה"קואליציה הישראלית לטראומה" ולארמי על הארגון.  


 

חנוכת בית כנסת בתפרח

השבוע חנכנו בית- כנסת על שם הבן איש חי בתפרח, במעמד הרב יורם אברג'ל שליט"א. יישר כח לכל העוסקים במלאכה ולרב ניסים אלמוג שעם הרבה עקשנות הצליח להקים את בית- הכנסת.

 

מושבי הנגב

רו"ח יעל אשל מונתה לבצע סקר סיכונים ב"מושבי הנגב". השבוע הציגה יעל את נתוני הסקר לפני וועדת הכספים בחברה. בימים הקרובים תחל העבודה לתיקון הליקויים הקיימים. אני מבקש להודות ליעל על עבודה מקצועית ויסודית.   

 

יזמים? זה בשבילכם...

המועצה מעניקה סיוע ליזמים ולעסקים באמצעות גופים המתמחים בכך. בפגישה עם ציון ביטון, מנכ"ל מט"י (מרכז לטיפוח יזמים עסקיים) ופרדי גרניט, ניתנה סקירה על פעילות מט"י ועל הרחבת שיתופי הפעולה. בהזדמנות זו אני מבקש לקרוא לכל מי שרוצה להקים עסק או לקבל ליווי לפנות אלינו באמצעות גיא נאור בטלפון: 054-5637909.   

 

תערוכת ממ"דים ואמצעי מיגון

בימים 22-23 באוגוסט (חמישי- שישי) תתקיים במועצה תערוכת ממ"דים ואמצעי מיגון שונים לבית/ למשק, בחניית בניין המועצה. כידוע לכם, בהחלטת ממשלה הוחלט למגן את הבתים שנמצאים במרחק של עד 7 ק"מ בלבד מרצועת עזה. אנשי משרד הביטחון, המשרד להגנת העורף ופיקוד העורף טוענים כי לא תשתנה ההחלטה ולא יוספו יישובים נוספים, שאותם יש למגן. לכן, החלטנו לקיים תערוכה, כאן, אצלנו, בה יוצגו מספר אפשרויות למיגון, כולל חברות העוסקות בהיבטים התכנוניים והאדריכליים, חברות מימון ומתן אישורים ע"י רשויות התכנון במסלול מהיר לביצוע ממ"ד – ובמחירים נמוכים יותר מאלה המוצעים בשוק. בנוסף, החברה שמגיעה הנה התחייבה להוריד את המחיר באופן משמעותי אם ירכשו לפחות 20 ממ"דים. אני מציע לבדוק את המחירים לפני התערוכה ולהגיע מוכנים. נכון להיום, הממ"ד התקני הוא הפתרון המאושר ע"י גורמי העורף, ומגוון הפתרונות האחרים אינם מאושרים.

התערוכה תתקיים בכניסה למועצה. ביום חמישי 22.8 בין השעות 17:00-21:00 וביום שישי 23.8 בין השעות 09:00 ל – 13:00.


נציג חדש לשיכון חצרים במועצה

אתמול, עידו סיים את תפקידו כיו"ר שיכון חצרים וכנציג השיכון במועצה. אני מבקש להודות באופן אישי לעידו על שנים של עשייה קהילתית ולאחל לאייל, היו"ר החדש, הצלחה רבה.     


מגלים עולם

 במסגרת פסטיבל 'מגלים עולם' שמפיקה עמותת התיירות שקמה- בשור , ששותפות בה המועצות מרחבים, אשכול, שער הנגב, שדות נגב ובני שמעון, יתקיים המופע של עידן רייכל ב 15.8 בפארק אשכול. יש הנחה לתושבי מרחבים. כרטיסים ניתן לרכוש  באתר שפע הפקות או בטלפון 8949* לקבלת ההנחה - ציינו שאתם תושבי מרחבים. פרטים על פסטיבל 'מגלים עולם' בצפון הנגב - תמצאו בקישור המצורף. בין ה 1 ל 15 באוגוסט יהיו עובדי המועצה בחופשה. ניתן יהיה לקבל מענה בלשכה בטלפון: 08-9929420/1. חופשה מהנה!

  

פרשת השבוע

 

פרשת ראה – הבחירה החופשית

פרשת השבוע, פרשת ראה, עוסקת ביסוד החשוב ביותר של היהדות – רעיון הבחירה החופשית. "ראה, אנוכי נותן לפניכם היום ברכה וקללה. את הברכה, אשר תשמעו אל מצוות ה' אלוקיכם...והקללה, אם לא תשמעו אל מצוות ה' אלוקיכם... כי אתם עוברים את הירדן לבוא לרשת את הארץ אשר ה' אלוקיכם נותן לכם... ושמרתם לעשות את כל החוקים והמשפטים אשר אנוכי נותן לפניכם היום".

יש מתח מובנה בין שני הרעיונות האלה. מצד אחד, הבורא נותן לעם מצוות עשה ומצוות לא-תעשה ועל פיהן הם מחויבים לנהוג. לבחור בטוב. אולם כאן ניתנת לבני ישראל אפשרות הבחירה. אתה רשאי לבחור אם ללכת בדרך הישר או לסור מהטוב ולדבוק ברע.

ניתן לשאול – מדוע לא הציע הבורא לברואיו רק את הטוב? הרי הוא כל יכול, הוא בוודאי יודע מה טוב לאדם ומה רע עבורו. מדוע לא כיוון את כולנו להיות צדיקים גמורים? וזהו הרעיון היסודי ביהדות: אי אפשר לתת פרס על מעשה טוב שנעשה בכפייה. עצם ההתלבטות שלנו בין הטוב לרע, עצם הבחירה שאנחנו בוחרים בטוב, הופכת אותנו לאנשים טובים יותר.

הבחירה היומיומית שלנו בין המעשה הרע, האנוכי, שלפעמים הוא מפתה, לבין המעשה הטוב שלעתים קרובות הוא קשה יותר, הופכת אותנו לאנושיים וטובים יותר.


אשמח לקבל מכם תגובות והצעות.

שבת- שלום,   

שי חג'ג'

08-9929420

054-2134567

shayh@merchavim.org.il

www.merchavim.org.il

   

 

 

חסר רכיב